bio

  • Zawód:
    kucharz
Michel Moran - urodzony w 1956 roku w Paryżu (z pochodzenia Andaluzyjczyk) kucharz, restaurator oraz juror popularnych TVN-owskich programów kulinarnych: "MasterChef" i "MasterChef Junior".
Studiował w szkole hotelarstwa praktyki odbywając m.in. w restauracji Le Jardin oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin. od 2004 roku Michel Moran jest właścicielem mieszczącej się w gmachu Opery Narodowej restauracji Bistro de Paris. Dwa lata później minister rolnictwa Dominique Bussereau odznaczył go francuskim orderem narodowym Ordre du Mérite Agricole za promowanie narodowych produktów rolnych oraz ryb i owoców morza. Autor książek: "Doradca smaku", "Doradca smaku 2", "Moje smaki" oraz "Chef. Historia Michela Morana". Popularność przyniósł mu udział w roli jurora w polskiej edycji telewizyjnego show "MasterChef". Do historii przeszło jego powiedzonko "Oddawaj fartucha". Michel Moran jest również jurorem programu "MasterChef Junior". 

Michel Moran prywatnie

Z przyszłą żoną Haliną poznał się w Luksemburgu. Jak wspomina w wywiadach, oboje byli ludźmi po przejściach. Michel Moran po pierwszym małżeństwie miał już dwoje dzieci: córkę Solene (1997) i syna Andreę (1992). Za Haliną przyjechał do Polski, z którą wcześniej nic go nie łączyło. Halina Moran zajmuje się finansami Bistro de Paris. Z poprzedniego małżeństwa ma dwie córki.