Taniec z gwiazdami

Polub stronę
Taniec z gwiazdami

uczestnicy

Justyna Żyła

Justyna Żyła

Czadoman

Paweł "Czadoman" Dudek

Joanna Mazur

Joanna Mazur

Sebastian Stankiewicz

Sebastian Stankiewicz

Qczaj

Jakub Kucner

Jakub Kucner

Anna Jagodzińska na Elle Style Awards 2017

Anna Jagodzińska

Tomasz Działowy - Gimper

Tomasz "Gimper" Działowy

Mariusz Węgłowski

Mariusz Węgłowski

opis

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami - program rozrywkowy emitowany na antenie Polsatu od 2014 roku. Wcześniej, pod nazwą „Taniec z Gwiazdami” pokazywany był w stacji TVN (w latach 2005-2011).

Na krzesłach jurorskich od 1 do 12 sezonu zasiadali Iwona Szymańska-Pavlović, Piotr Galiński, Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz. W 13 sezonie zmagania uczestników wraz z Iwoną Szymańską-Pavlović i Piotrem Galińskim oceniali Jolanta Fraszyńska i Janusz Józefowicz. Od 2014 roku w skład jury wchodzili: Iwona Szymańska-Pavlović, Michał Malitowski, Beata Tyszkiewicz i Andrzej Grabowski. W 2018 roku Beatę Tyszkiewicz zastąpiła Ola Jordan, ona też zasiada w jury wiosną 2019 r.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Zasady

Rywalizacja odbywa się na zasadzie konkursu tanecznego, w którym rywalizują ze sobą tytułowe gwiazdy, czyli osoby ze świata muzyki, filmu, sportu i showbiznesu, w parach z profesjonalnymi tancerzami. Układy taneczne w programie są różnorodne, pochodzą z tańca klasycznego, tańców latynoamerykańskich, czy współczesnych. Występujących tancerzy, oprócz jury, oceniają także widzowie - za pomocą głosowania SMS. Liczą się więc zarówno umiejętności (oceniane przez profesjonalistów), jak i sympatia widzów, którzy oddają swoje głosy. O wyniku odcinka decyduje suma punktów z obu rankingów. Para, która zdobędzie najmniejszą liczbę punktów odpada z odcinka.

Główną nagrodą dla najlepszej pary edycji jest „Kryształowa Kula”. Dodatkowo gwiazda ze zwycięskiej pary otrzymuje 100 tysięcy złotych, a tancerz – 50 tysięcy.

Program wypromował wiele osobowości medialnych, w tym pracujących przy nim tancerzy. Do najbardziej znanych należą: Agnieszka Kaczorowska, Rafał Maserak, Stefano Terrazzino, Anna Głogowska, Jan Kliment czy Marcin Hakiel. Popularność produkcji doprowadziła także do wzrostu zainteresowania tańcem w ogóle.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Edycja ósma

W 8. edycji "Tańca z Gwiazdami" (wiosna 2018) oglądaliśmy dziennikarkę telewizyjną Beatę Tadlę, jej partnera i pogodynka Jarosława Kreta (ich rozstanie było sensacją tego sezonu show), wokalistę Pawła "Popka" Mikołajuwa, lekarza gwiazd Krzysztofa Gojdzia, młodziutką akturkę Wiktorię Gąsiewską, modelkę Renatę Kaczoruk, Antka Smykiewicza, Martynę Kupczyk, blogerkę Angelikę "LittleMooonster96" Muchę, Dariusza Wieteskę i gwiazdę fitness Katarzynę Dziurską. Wygrała Beata Tadla w parze Janem Klimentem.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Edycja siódma

W siódmej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" oglądaliśmy: Tomasza Zimocha, Marcina Korcza, Iwonę Cichosz, Dominikę Gwit, Michała Malinowskiego, Mariusza Kałamagę, Paulinę Chylewska, Natalię Schroeder. Jak dotąd odpadli Katarzyna Sawczuk, Robert Koszucki, Mariusz Kałamaga, Tomasz Zimoch, Paulina Chylewska oraz Monika Mariotti. W ścisłym finale show znalazły się: niesłysząca Iwona Cichosz i Natalia Szroeder. Po niezwykle wzruszających wystepach więcej głosów publiczności zdobyła jednak Szroeder.

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Edycja szósta

Poprzednią, szóstą edycję „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wygrał Robert Wabich. Zdobył "Kryształową Kulę" i 100 tys. zł pokonując Olgę Kalicką.

W szóstej edycji Tańca z Gwiazdami w Polsacie na parkiecie w szranki stanęły takie gwiazdy jak Ewa Błachnio - satyryczka i gwiazda kabaretu, Urszula Dębska - aktorka znana z "Pierwszej Miłości", Karolina Gorczyca, Adam Zdrójkowski i Olga Kalicka czyli gwiazdy "Rodzinki.pl", a także aktor i wokalista Sławomir Zapała. Oprócz nich na parkiecie zobaczyliśmy Tomasza Ciachorowskiego, Mariolę Bojarską-Ferenc, Roberta WabichaMisheel Jargalsaikhan i Kamila Mokrzyckiego. W pierwszym odcinku szóstego sezonu z programem pożegnał się Tomasz Ciachorowski. W drugim z rywalizacji odpadła Karolina Gorczyca. W trzecim ostatni raz zatańczył Kamil Mokrzycki. Następną wyeliminowaną osobą była Mariola Bojarska-Ferenc. Po niej odpadł Sławomir Zapała oraz Ula Dębska. W siódmym odcinku z show pożegnała się Ewa Błachnio. Kolejnym wyeliminowanym był Adam Zdrójkowski, który wraz z Wiktorią Omyłą odpadł w ćwierćfinałowym odcinku. W odcinku półfinałowym ostatni raz zatańczyli Misheel Jargalsaikhan i Jan Kliment. W finale zmierzyli się ze sobą Robert Wabich i Olga Kalicka.