Swobodnie upięte włosy
Flickr/Wicker Paradise/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Modna i romantyczna – trzy pomysły na romantyczną fryzurę z półdługich włosów

Romantyczne upięcie włosów powinno być dziewczęce i odrobinę niedbałe. Kwintesencją tego stylu jest luźny kok z wymykającymi się kosmykami włosów, ostatnio szczególnie modny. Można nosić go zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. Taką fryzurę łatwo zrobić, nawet na 10 minut przed wyjściem.

Romantyczne upięcie włosów powinno być dziewczęce i odrobinę niedbałe. Kwintesencją tego stylu jest luźny kok z wymykającymi się kosmykami włosów, ostatnio szczególnie modny. Można nosić go zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. Taką fryzurę łatwo zrobić, nawet na 10 minut przed wyjściem.

Andziaks o doczepionych włosach. "Będę nosić dopóki moje włosy nie odrosną"

Jak zrobić romantyczny kok z warkoczy?

Aby wykonać kok z warkoczy będą ci potrzebne dwie gumki recepturki, dwie cienkie gumki do włosów, grzebień, wsuwki (przynajmniej 4) i nożyczki. Jeśli chcesz, żeby fryzura była bardziej trwała, przygotuj też lakier do włosów.

 

Rozczesz włosy i zrób przedziałek, który podzieli twoje włosy na dwie równe części od czoła aż do karku. Zrób dwa kucyki na wysokości ok. 5 cm od karku. Zwiąż je za pomocą gumek recepturek. Z każdego kucyka zrób luźny warkocz. Zwiąż końce warkoczy gumkami. Przetnij gumki recepturki, które znajdują się na górze warkoczy. Skrzyżuj warkocze, unosząc je do góry. Schowaj końcówki warkoczy pod włosy. Zabezpiecz fryzurę za pomocą wsuwek. Możesz dodatkowo utrwalić fryzurę za pomocą lakieru do włosów.

Jak zrobić romantyczny kok na opasce?

Aby wykonać kok na opasce będziesz potrzebowała cienkiej opaski-gumki, kilku wsuwek do włosów oraz lakieru. Rozczesz włosy i załóż na głowę opaskę, wszystkie włosy powinny znaleźć się pod opaską. Z tyłu owijaj opaskę pasmami włosów tak, żeby zasłoniły one opaskę i utworzyły nad karkiem podłużnego koka. Możesz utrwalić fryzurę za pomocą wsuwek do włosów i spryskać lakierem.

Jak zrobić romantyczny podwinięty kok?

Aby wykonać podwinięty kok będziesz potrzebowała cienkiej gumki do włosów, przynajmniej 5 wsuwek i lakieru do włosów. Rozczesz włosy. Z tyłu na środku głowy zbierz cienkie pasmo włosów skręć je i przypnij wsuwką do reszty włosów. Wszystkie włosy zwiąż gumką tak jak do kucyka, ale nie przeciągaj ich do końca, niech utworzą mały koczek. Poluzuj kok, przeciągając gumkę o centymetr do tyłu. W miejscu, w którym znajduje się skręcone pasmo, rozdziel związane włosy. Zawiń koczek do środka i w miejscu, w którym znajduje się gumka, przypnij do włosów wsuwkami. Użyj lakieru do włosów, żeby utrwalić fryzurę.

Mężczyzna z włosami uczesanymi w kok.
©hawk_style/Fotolia
Fleszstyle
Kok samuraja w damskiej i męskiej wersji – krok po kroku
Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.

Uczesanie w stylu „samurajskim” to luźna fryzura dla pań i panów. Do wykonania koka potrzeba: gumki do włosów, grzebienia, kilku wsuwek oraz lakieru dla utrwalenia efektu.   Kok samuraja to uczesanie, które polega na zebraniu górnej części włosów w ciasny kok. Reszta pozostaje rozpuszczona. Fryzura to propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wykonanie koka zajmuje niecałe 5 minut. Damski kok samuraja, krok po kroku Kok samuraja to fryzura dla pań o średnich i długich włosach. Dla ładniejszego efektu, można użyć lokówki lub prostownicy , aby wystylizować rozpuszczone pasma.   Potrzebujesz: grzebienia, 10 wsuwek, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania:   Rozczesz włosy i zaczesz ich górną partię. Zrób dwa równe przedziałki z boku (mniej więcej od miejsca zakończenia zewnętrznego kącika oka). Włosy zwiąż w kucyk i mocno go natapiruj . Okręcaj włosy wokół gumki, aż powstanie kok . Wystające kosmyki podepnij wsuwkami. Fryzurę spryskaj lakierem w odległości mniej więcej 20 centymetrów od głowy. Gotowe! Męski kok samuraja, krok po kroku Fryzurę u panów można wykonać, pod warunkiem, że włosy będą miały co najmniej 16 centymetrów długości. Dla ciekawszego efektu, kosmyki z boku głowy można skrócić , a górę zostawić dłużą.   Potrzebujesz: grzebienia, cienkiej gumki do włosów, lakieru do włosów.   Sposób wykonania: Zaczesz włosy do tyłu grzebieniem. Zbierz dłuższe kosmyki rękami i zwiąż je gumką. Końcówkę włosów skieruj do środka, tak aby powstał koczek. Odstające...

Jak zrobić sztuczną grzywkę?
© vladimirfloyd/Fotolia.com
Fleszstyle
Fryzury z grzywką bez obcinania włosów na 3 sposoby: na prosto, na bok, za pomocą dopinki do włosów
Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.

Uczesanie z grzywką dodaje uroku i kobiecego wdzięku. Aby stworzyć damską fryzurę, nie trzeba obcinać włosów. Do zrobienia sztucznej grzywki wystarczy gumka, wsuwki, prostownica, szczotka i lakier do włosów. Doczepiana grzywka też prezentuje się ładnie, pod warunkiem, że dobierze się jej odpowiedni kolor.   Aby fryzury z grzywką prezentowały się bardziej efektownie, można użyć specjalnego pudru do włosów , który zwiększa objętość. Preparat sypie się bezpośrednio na kosmyki i lekko wyczesuje. Jak zrobić grzywkę bez obcinania włosów, czyli kok z grzywką na prosto Codzienną fryzurę można odmienić w kilka chwil, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim . Kok z grzywką na prosto to bardzo kobiece uczesanie do wykonania którego potrzeba tylko szczotki i gumki do włosów, prostownicy oraz kilku wsuwek.   Damska fryzura będzie prezentować się najlepiej u pań z włosami o długości przynajmniej do ramion. Krótsze kosmyki mogą nie wystarczyć na dłużą grzywkę .   Rozczesz dokładnie włosy na całej długości. Zwiąż je w wysoki kucyk na czubku głowy. Wyczesz wszystkie drobne włoski z okolic czoła i uszu, tak aby dotykały twarzy. Rozdziel kucyk na dwie części. Z pierwszego pasma uformuj grzywkę i podepnij ją na górze wsuwkami. Wyprostuj włosy, lekko zawijając końce ku twarzy. Pozostałe pasmo z tyłu głowy lekko natapiruj szczotką . Uformuj z włosów kok  używając do tego gumki i wsuwek. Fryzurę utrwal lakierem.   Gotowe!   Jak zrobić grzywkę na bok? Prostą, ale bardzo elegancką fryzurą są rozpuszczone włosy z grzywką na bok . Do jej wykonania wystarczy zaledwie kilka wsuwek i lakier do włosów.   Rozczesz włosy szczotką. Zrób głęboki...

Fryzura z opaską
© mariesacha/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak zrobić romantyczną fryzurę na opasce krok po kroku
Dzięki elastycznej, cienkiej opasce nawet z włosów sięgających do ramion możesz wykonać efektowną, romantyczną fryzurę. Możesz zaopatrzyć się w opaskę, która przyozdobiona jest z przodu kwiatami lub diamencikami. Będą one stanowiły dodatkową ozdobę. Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości, kup opaskę, która z tyłu będzie miała gąbkę wypełniającą.

Dzięki elastycznej, cienkiej opasce nawet z włosów sięgających do ramion możesz wykonać efektowną, romantyczną fryzurę. Możesz zaopatrzyć się w opaskę, która przyozdobiona jest z przodu kwiatami lub diamencikami. Będą one stanowiły dodatkową ozdobę. Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości, kup opaskę, która z tyłu będzie miała gąbkę wypełniającą. Krok pierwszy: Rozczesz włosy Na początku rozczesz włosy . Jeśli chcesz, żeby fryzura była bardziej trwała , możesz nałożyć na włosy piankę do stylizacji. Krok drugi: Załóż na głowę opaskę Załóż na głowę opaskę tak, żeby z przodu nachodziła na czoło , a z tyłu znajdowała się tuż nad uszami. Krok trzeci: Podziel włosy na pasma Podziel włosy na trzy pasma : dwa po bokach nad uszami i jedno z tyłu głowy. Krok czwarty: Nawijaj włosy na opaskę Nawijaj włosy do środka pod opaskę tak, żeby dookoła głowy utworzyły figurę w kształcie półksiężyca. Możesz dodatkowo przymocować pasma włosów przy pomocy wsuwek lub utrwalić fryzurę lakierem do włosów . Gotowe!   Jak pewnie zauważyłaś wykonanie fryzury na opasce jest banalnie proste i bardzo szybkie. Po kilku godzinach noszenia takiej fryzury i zdjęciu opaski włosy będą pofalowane . Fryzura na opasce to dobry sposób na uzyskanie fal bez użycia lokówki . Włosy 40-latek są bardziej suche niż ich młodszych koleżanek. Zobacz, jaką fryzury powinny zrobić panie po 40. roku życia .  Szybkie fryzury są świetnym pomysłem na spontaniczne wyjścia. Zobacz, jak wykonać kok w trzy minuty !  W domu możesz wykonać mokrą włoszkę . Dowiedz się więcej. 

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak