Na dobre i na złe odc. 669 Na dobre i na złe odc. 669 Na dobre i na złe odc. 669 Na dobre i na złe odc. 669 Na dobre i na złe odc. 669
Na dobre i na złe odc. 669
1/7
Na dobre i na złe odc. 669

Przed nami 669 odcinek „Na dobre i na złe” i kolejna wizyta w Leśnej Górze... Co tym razem wydarzy się w serialu? 
W szpitalu pojawi się Edyta Olszówka, która wcieli się w Ewę – pacjentkę doktor Mandel (Magdalena Schejbal). Z kolei Zbigniew Stryj zagra jej partnera – Mateusza. Oboje połączy gorący romans… a jego owocem będzie nieplanowana ciąża.

A co u innych bohaterów serialu? Zobacz Fotostory!

Emisja odcinka 669 - 5 kwietnia w TVP2 o 20.40.

Zobacz także: Gwiazdor "Na dobre i na złe" na spacerze z dziećmi. Wybrał najdroższy wózek wśród gwiazd!

2/7
Na dobre i na złe odc. 669

Ewa – gdy doktor Mandel przekaże jej, że wkrótce zostanie mamą – będzie naprawdę szczęśliwa. Niestety, lekarka odkryje także, że ciąża jest zagrożona. Nowa pacjentka, walcząc o życie dziecka, zostanie więc w szpitalu na dłużej… I w końcu stanie się dla Sary nie tylko „przypadkiem chorobowym”, ale też przyjaciółką. Czy doktor Mandel zdoła uratować jej dziecko?

3/7
Na dobre i na złe odc. 669

Matka Barta (Iwona Bielska) co chwila wtrąca się do jego życia... a Julka (Aleksandra Hamkało) traci cierpliwość! Jak zakończy się ich kolejna kłótnia? 

„Bomba” wybucha, gdy kochająca babcia daje Tymkowi do picia sok, na który mały jest uczulony. Chłopiec dostaje wysypki, ma problemy z oddychaniem i doktor Burska musi w końcu podać synowi leki. A chwilę później wypowiada „teściowej” wojnę… I najpierw spisuje na kartce nowe reguły, które odtąd mają panować w domu, a później rzuca do ukochanego:

- Jeśli już twoja matka chce z nami mieszkać, musi stosować się do kilku prostych zasad!
- Julka, mama jest naszym gościem...
- Pierwsze: Tymek nie je niczego bez ustalenia tego z jego matką! Drugie: Tymek nie pije niczego bez ustalenia tego z jego matką!
- Julka, nie życzę sobie, żebyś komunikowała się w taki sposób z moją mamą!
- Trzecie: „troszeczkę” nie stanowi wyjątku od punktu jeden i dwa!
- To był wypadek... Wiesz, że takie sytuacje się zdarzają. Nawet najlepszym rodzicom...

Matka Barta w końcu dochodzi do głosu – i próbuje się wytłumaczyć.

- Ja mu dałam tylko wody... Jedynie odrobinkę!


Ale jej słowa tylko jeszcze bardziej Julkę irytują.

- Widzisz, jaka ona jest? Nic do niej nie dociera! Cały czas podważa mój autorytet! Jestem matką i mam prawo wychować dziecko tak, jak to uznam za słuszne!


A chwilę później, zdesperowana, dziewczyna grozi ukochanemu, że… wyprowadzi się z Tymkiem z domu!

- Nikt nie powiedział, że musimy mieszkać razem...
- Julka, to jest moja mama i ma chyba prawo...
- Nie mówiłam o twojej mamie. Tylko o nas. Zawsze możemy znaleźć sobie inne lokum... Bezpieczniejsze!

4/7
Na dobre i na złe odc. 669

W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” - numer 669 – Maciek (Adam Bobik) wyjdzie w końcu po terapii ze szpitala, a Blanka (Pola Gonciarz) pozna jego rodziców: Bogusię (Alina Chechelska) oraz Andrzeja (Wiesław Cichy). Czy córka Wiktorii zdobędzie ich sympatię - i seniorzy zaakceptują fakt, że chłopak chce opuścić dla niej seminarium?

Matka kleryka szybko zorientuje się, co łączy jej syna z Blanką… I postanowi z dziewczyną szczerze porozmawiać.

- Maciek to dobry chłopak, ale słaby. Przeszedł trudny okres, sam nie wie, czego chce... Martwię się o niego. I o ciebie, dziecko...
- O mnie?
- To chwilowe zauroczenie. Nie mówię tego złośliwie, tylko żeby cię ostrzec. On ma prawdziwe powołanie. Od dziecka taki był... Nie wchodź między niego a Boga, bo to się źle dla ciebie skończy.
Blanka – zraniona - spróbuje przekonać Bogusię, że ich związek ma jednak przyszłość.
- To nie tak... Ja i Maciek, ta choroba... Połączyło nas coś naprawdę niezwykłego!
Ale seniorka pokręci tylko głową:
- Maciek miał już wcześniej takie... „okresy buntu”. Też przez jakąś dziewuchę… Przyprowadził ją, żenić się chciał. Dobrze się to nie skończyło... Zaraz później Andrzej dostał zawału, serce mu stanęło i kilkanaście minut leżał bez ducha. Ratownicy go odratowali, ale za późno. W mózgu zaszły nieodwracalne zmiany. A Maciek... Maciek nigdy o tym nie mówił, ale wiem, że się za to obwiniał. Zerwał zaręczyny, wrócił do seminarium... Biedna dziewczyna do tej pory się nie pozbierała.(…) Ja wam źle nie życzę… Ale z Bogiem nie wygrasz. Nie u Maćka. Ja cię tylko ostrzegam. To się dobrze nie skończy... On nie jest dla ciebie, kochana.

 

5/7
Na dobre i na złe odc. 669

Ojciec w szpitalu straci nagle przytomność. Badania wykażą, że senior ma w mózgu tętniaka, który w każdej chwili może pęknąć. Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) i Bart od razu go operują, choć pacjent będzie miał tylko pięćdziesiąt procent szans na przeżycie. A w trakcie zabiegu pojawią się komplikacje.

6/7
Na dobre i na złe odc. 669

- Boże… Ta ściana jest chyba z papieru! Jak on tak długo wytrzymał?
- Cholera, ssak! Wykrakałaś, nie wytrzymał! Zabrakło minuty...
- To jeszcze nie koniec! Zatrzymamy to... Klem, szybko!
- Nic nie widzę! Nie da rady... Szansa jedna na milion!

Czy senior wygra jednak los na loterii – i operacja zakończy się sukcesem?

7/7
Na dobre i na złe odc. 669

A kilka godzin później Blanka zorientuje się, że Bogusia ma rację… Bo Maciek nadal ukrywa ich związek przed ojcem i wciąż waha się, czy nie zostać księdzem.

- Ojciec zawsze był taki dumny, że jego syn poszedł do seminarium... Ty tego nie zrozumiesz... To naprawdę wiele dla niego znaczy!
- Więc wrócisz tam? Pójdziesz do seminarium, bo boisz się powiedzieć ojcu prawdę?(…) Jeśli chcesz, wróć do seminarium. Ale tylko jeśli ty tego chcesz! Inaczej będziesz oszukiwał siebie, swojego ojca i mnie...


Jaką decyzję podejmie w końcu Maciek? I czy jego rodzice ją zaakceptują? Ciekawych zapraszamy przed telewizory!

Więcej na temat Na dobre i na złe