Reklama

Leczenie łysienia wymaga m.in. zastosowania właściwej diety. Ważne, aby w codziennym jadłospisie znalazły się witaminy, składniki mineralne, białka i węglowodany. Dieta powinna być bogata w magnez i witaminy z grupy B.

Reklama

Żelazo, miedź i białko w leczeniu łysienia

Matowe i nadmiernie wypadające włosy mogą być spowodowane złą dietą i niedoborem składników odżywczych. W leczeniu łysienia zalecane jest spożywanie dużych ilości nabiału, warzyw i owoców. Dieta na łysienie oparta jest w znacznym stopniu na białku, ponieważ zawarte w nim aminokwasy odpowiadają za budowę skóry głowy. Brak aminokwasów w skórze przyspiesza cykl życiowy włosa, włos obumiera szybciej, czego konsekwencją jest łysienie. Cennym źródłem białka wspomagającego leczenie łysienia jest czerwone mięso, jaja i ryby. Ryby oprócz białka zawierają kwas omega-3, który wzmacnia strukturę włosa i chroni włosy przed działaniem szkodliwych czynników. Budowę włosa wzmocnią także pierwiastki metaliczne takie jak: żelazo, miedź i cynk. Metale są obecne w produktach takich jak: natka pietruszki, rośliny strączkowe, wątroba, warzywa, pestki dyni, sezam i ostrygi. Leczenie łysienia wspomoże także spożywanie produktów zbożowych, ziemniaków i pomidorów. Są one bogate w witaminy B i A, które poprawiają wygląd włosa i wzmacniają ich budowę. Skutecznym sposobem leczenia łysienia za pomocą diety jest regularne jedzenie kapusty kiszonej, która jest bogata w witaminę C i E.

Reklama

Leczenie łysienia dietą – efekty

Na efekty diety trzeba poczekać nawet 2-3 miesiące. W momencie, gdy zauważymy poprawę i leczenie łysienia za pomocą diety przyniesie oczekiwane skutki, elementy diety na łysienie powinniśmy nadal stosować profilaktycznie w codziennym jadłospisie. Dieta na łysienie nie sprawdzi się w przypadku łysienia androgenowego, którego przyczyną jest czynnik genetyczny.

Reklama
Reklama
Reklama