Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Jabłko owinięte centymetrem
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Czym jest i na czym polega dieta Nykuk

Dieta Nykuk to sposób odżywania, który ma na celu szybką i zdrową utratę zbędnych kilogramów. Produkty, z których komponujemy codzienny jadłospis muszą być w jak najmniejszym stopniu przetworzone i zawierać dużo błonnika pokarmowego. Istotne jest również wykorzystanie w codziennym żywieniu ekstraktu z afrykańskiego mango (African Mango).

Dieta Nykuk to sposób odżywiania, który ma na celu szybką i zdrową utratę zbędnych kilogramów. Produkty, z których komponujemy codzienny jadłospis muszą być w jak najmniejszym stopniu przetworzone i zawierać dużo błonnika pokarmowego. Istotne jest również wykorzystanie w codziennym żywieniu ekstraktu z afrykańskiego mango (African Mango).

Dieta Nykuk – główne założenia

Dieta Nykuk est to zdrowy i naturalny sposób odżywania, w którym nie stosuje się produktów wysoko przetworzonych za to używa się dużo błonnika oraz ekstraktu z afrykańskiego mango. Ponadto w diecie Nykuk stosuje się przede wszystkim produkty o niskim indeksie glikemicznym (IG mniejszy niż 35). Dieta ta jest bogata w pełne ziarna zbóż, warzywa, produkty o wysokiej zawartości błonnika, pestki, orzechy, ryby. Owoce należy spożywać w minimalnym stopniu ponieważ zawierają cukier. W diecie Nykuk należy wykluczyć fast foody, gotowe posiłki do mikrofalówki, konserwy i słodycze. Zalecane jest kilka małych posiłków w ciągu dnia i picie dużych ilości wody.

Dieta Nykuk – ekstrakt z nasion afrykańskiego mango (African Mango)

Mango to owoc, który cieszy się popularnością ze względu na charakterystyczny smak i bogactwo składników odżywczych. Podczas diet odchudzających mango jest zalecane, ponieważ wykazuje działanie hamujące apetyt, usprawniające procesy trawienia oraz przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak zawiera sporo cukru, dlatego nie należy z nim przesadzać.

 

Odchudzające właściwości ma nie tylko owoc mango ale także nasiona – i to w dodatku specjalnej odmiany – mango afrykańskiego.

 

Badania naukowe opublikowane w „Lipids in Health and Disease”, prowadzone w kierunku odchudzających właściwości nasion afrykańskiego mango dowiodły, że włączenie ich do diety w ciągu 4 tygodni pozwala na skuteczne i zdrowe pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Jednak w dalszym ciągu tych badań jest za mało, by jednoznacznie przypisać mango działanie odchudzające.

 

Na bazie afrykańskiego mango powstało wiele suplementów diety, których producenci prześcigają się w opisywaniu jego cudownego działania. Przy wyborze suplementu kierujmy się zawartością składników oraz substancji pomocniczych. Warto wybierać te, które mają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki.

 

Przede wszystkim pamiętajmy – dieta cud nie istnieje i same suplementy mające właściwości wspomagające odchudzanie nie spowodują, że schudniesz. Dobrze zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa przy każdej diecie redukcyjnej.


łosoś
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym?
Dieta o niskim indeksie glikemicznym polecana jest osobom z nadwagą i chorującym na cukrzycę. Przy tym rodzaju diety należy wybierać produkty, których wartość indeksu glikemicznego jest mniejsza niż 55.

Dieta o niskim indeksie glikemicznym polecana jest osobom z nadwagą i chorującym na cukrzycę. Przy tym rodzaju diety należy wybierać produkty, których wartość indeksu glikemicznego jest mniejsza niż 55. Czym jest indeks glikemiczny? Indeks glikemiczny jest wskaźnikiem, który pokazuje jak poszczególne produkty wpływają na zmianę stężenia glukozy we krwi . Im indeks glikemiczny jest większy, tym więcej insuliny wydziela organizm. Insulina gwałtownie obniża stężenie glukozy. Produkty, których wskaźnik glikemiczny nie przekracza wartości 55 uznaje się za produkty o niskim indeksie glikemicznym. Produkty o średnim indeksie to takie, których wartość glikemiczna umieszczona jest w przedziale 55-70. Powyżej 70 to produkty o wysokim indeksie glikemicznym i to one są najbardziej szkodliwe dla organizmu. Jeśli do diety włączymy posiłki o niskim indeksie glikemicznym, glukoza będzie uwalniana stopniowo . Dzięki temu będziemy czuli się dłużej syci, a przez to nie będziemy podjadać. Niski indeks glikemiczny – produkty Przykładowe produkty o niskim indeksie glikemicznym to: surowe owoce, jak np. jabłka, ananasy, borówki, morele, grejpfrut, maliny, surowe warzywa, takie jak marchew, pomidory, cebule, ogórek zielony i seler, grube kasze, np. kasza gryczana, otręby owsiane, twarogi, chude mięso, ryby, pieczywo pełnoziarniste razowe . Indeks glikemiczny zmienia się ze względu na dojrzałość produktu i na to jak przygotowywany jest posiłek. Przykładem jest marchew - ugotowana ma wyższy indeks glikemiczny od surowej, a niedojrzały banan ma niższy indeks glikemiczny od dojrzałego. Wskazówki przy diecie o niskim indeksie glikemicznym Przy stosowaniu diety o niskim indeksie glikemicznym należy pamiętać, by jadać 5 posiłków dziennie (3 duże i 2 małe), które powinny składać się z owoców, warzyw, chudego mięsa i ryb. Nie można...

Surowy łosoś, awokado i orzechy na drewnianej desce.
©Syda Productions/Fotolia
Styl życia
Dieta 1200 kalorii – wady, zalety i zasady diety
Dieta 1200 kalorii polega na zastosowaniu w ciągu dnia takiego jadłospisu, który dostarczy do organizmu o 500 kalorii mniej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie (1700-1900). Według założeń diety 1200 kalorii po tygodniu stosowania można stracić około kilograma.

Dieta 1200 kalorii polega na zastosowaniu w ciągu dnia takiego jadłospisu, który dostarczy do organizmu o 500 kalorii mniej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie (1700-1900). Według założeń diety 1200 kalorii po tygodniu stosowania można stracić około kilograma. Fundamentalne zasady diety 1200 Dzienne spożycie kalorii u kobiet nie powinno być niższe niż 1200, a u mężczyzn 1500 . W diecie 1200 kalorii około 15%-25% kalorii stanowią białka , 45%-65% węglowodany, a 20-35% tłuszcze. Należy spożywać 5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu .   Decydując się tę dietę należy ograniczyć ilość wypijanego alkoholu . Dieta odchudzająca powinna być skomponowana z warzyw i produktów pełnoziarnistych, które dostarczą złożonych węglowodanów. Ważne jest jedzenie roślin strączkowych i chudych białek ( ryby , drób). Dieta 1200 kalorii – zalety diety odchudzającej Główną zaletą diety 1200 kalorii jest bezpieczna utrata zbędnych kilogramów. Utrata wagi następuje powoli, co pozwala uniknąć efektu jojo . Systematyczne spożywanie posiłków reguluje pracę układu pokarmowego. Wady diety 1200 kalorii Odchudzająca dieta 1200 kalorii może prowadzić do osłabienia, rozdrażnienia i zmęczenia. Ograniczenie kalorii często prowadzi do mniejszej ilości składników odżywczych dostarczanych do organizmu. Dieta ta wymaga dyscypliny i rygoru. Osoba będąca na diecie 1200 kalorii musi stale ważyć produkty i pilnować liczby kalorii w przygotowywanych posiłkach .   Diety 1200 kalorii nie powinny stosować osoby poniżej 18. roku życia. Nie jest zalecana w przypadku osób, które mają wysokie zapotrzebowanie kaloryczne oraz osób pracujących fizycznie. Przed rozpoczęciem stosowania diety należy skonsultować się z lekarzem. Dieta powinna być różnorodna, dlatego należy sięgać po różnorodne jadłospisy. W trakcie stosowania diety organizm jest...

łosoś z cytryną
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
5 tygodni, 5 dni, 5 posiłków, 5 czynników, czyli metoda Pasternaka
Harley Pasternak, twórca metody 5 czynników, w diecie stawia na pełnowartościowe produkty, regularność posiłków oraz aktywności fizycznej. Dieta 5 czynników stworzona przez Harleya Pasternaka, trenera osobistego wielu postaci hollywoodzkiego świata, jest dietą bezpieczną, zbilansowaną i nie grozi efektem jojo.

Harley Pasternak, twórca metody 5 czynników, w diecie stawia na pełnowartościowe produkty, regularność posiłków oraz aktywności fizycznej. Dieta 5 czynników stworzona przez Harleya Pasternaka, trenera osobistego wielu postaci hollywoodzkiego świata, jest dietą bezpieczną, zbilansowaną i nie grozi efektem jojo. Magia cyfry 5 w diecie Harleya Pasternaka Wiele aspektów diety Pasternaka łączy się właśnie z cyfrą pięć. W ciągu dnia należy zjeść pięć posiłków. Dostarczyć należy pięciu elementów: błonnika, pełnowartościowego białka, zdrowego tłuszczu, węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym i bezcukrowego napoju. Codziennie wystarczy wykonywać pięć pięciominutowych serii ćwiczeń. Dieta powinna trwać pięć tygodni. I nawet jest w niej przyzwolenia na pięć dni tzw. kontrolowanego oszustwa, kiedy można (z umiarem) dodać jakiś produkt z listy niezalecanych. 5 czynników, na których opiera się metoda Pasternaka Metabolizm. Dzięki regularnym posiłkom obfitującym m.in. w błonnik przyspiesza metabolizm , dzięki czemu organizm szybciej spala kalorie. Indeks glikemiczny . Dzięki uwzględnieniu tego wskaźnika dieta zapobiega skokom glukozy we krwi , pozwalając utrzymać poziom cukru we krwi na unormowanym poziomie. Dobre kalorie . Ponieważ posiłki mają być pełne błonnika, pełnowartościowego białka, zdrowego tłuszczu, węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym i bezcukrowego napoju, to nie są to puste kalorie, a wartościowe i niezbędne. Aktywność fizyczna . Uwzględnione w metodzie Pasternaka serie krótkich treningów wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Regeneracja i odpoczynek . Również istotne dla procesu odchudzania, pomagają zniwelować hormony stresu, a organizm może sprawniej funkcjonować. Przykład produktów zawartych w dziennym jadłospisie Na śniadanie: tosty francuskie lub jajecznica z białek,...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner