W ciągu ostatnich miesięcy Tomasz Komenda niemal całkowicie zniknął z życia publicznego. Do mediów docierały jedynie niepokojące doniesienia o jego konflikcie z bliskimi. Niewinnie skazany mężczyzna miał zerwać kontakt z matką, a także dziennikarzem Grzegorzem Głuszakiem, który od samego początku nagłaśniał sprawę mężczyzny i śledził jego los po zwolnieniu z zakładu karnego. Wspierał go także w trakcie walki z nowotworem i jako pierwszy przekazał wiadomość o śmierci 46-latka.

Reklama

Mama Tomasza Komendy opowiedziała o pożegnaniu Tomasza Komendy

Po walce z chorobą w środę, 21 lutego zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna, który niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat, odszedł w godzinach porannych. O swoim leczeniu opowiedział w ubiegłym roku. Nie chciał rozmawiać z mediami i prosił o uszanowanie jego prywatności. Wcześniej mówiło się o jego złych relacjach z rodziną oraz byłą partnerką, matką wspólnego dziecka. Jego mama w pewnym momencie stwierdziła nawet: „Przecież ja dla niego już umarłam”.

Zobacz także: Matka Tomasza Komendy 18 lat walczyła o jego uniewinnienie. Gdy wyszedł na wolność, przeżyła bolesne chwile

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda JACEK DOMINSKI/REPORTER

Reporter TVN i TVN24 Grzegorz Głuszak przyznał, że nie zdążył się pożegnać z Tomaszem Komendą. Głos po tej osobistej tragedii zabrała mama mężczyzny. Teresa Klemańska na łamach serwisu Salon24.pl ujawniła, że pogodziła się z synem, zanim zmarł. Kobieta przekazała, że cała rodzina pogrążyła się w żałobie. Pojawił się też komentarz brata zmarłego.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda Krzysztof Kaniewski/REPORTER
To dla mnie i całej rodziny straszny czas
– powiedziała Teresa Klemańska w rozmowie z serwisem Salon24.pl.
Ale z jego śmiercią nie pogodzę się nigdy
– dodała.
Światełko życia mojego brata po dwuletniej walce z nowotworem zgasło. Do końca pozostałeś niezłomny
– napisał brat Tomasza Komendy.

Zobacz także: "Choć człowiek wiedział, że jest u niego źle, to ciągle się łudził". Rafał Collins żegna Tomasza Komendę

Zobacz także
Reklama

Rodzina ujawniła także szczegóły pogrzebu Tomasza Komendy. Ostatnie pożegnanie mężczyzny zaplanowano na poniedziałek, 26 lutego. Trumna z ciałem 46-latka zostanie złożona na cmentarzu Kiełczowskim we Wrocławiu. Bliskim składamy kondolencje.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Reklama
Reklama
Reklama