Wiesław Michnikowski nie żyje mial 95 lat

Zmarł Wiesław Michnikowski miał 95 lat. Pamiętacie jego rolę w "Seksmisji" i najsłynniejszy skecz "Sęk"?

Wiesław Michnikowski nie żyje mial 95 lat

Zmarł Wiesław Michnikowski, miał 95 lat. O śmierci aktora poinformował redaktor prowadzący w wydawnictwie Prószyński i S-ka, Michał Nalewski. 

 


 

Zmarł Wiesław Michnikowski

Wiesław Michnikowski to wybitny polski aktor komediowy - zagrał w ok. 50 filmach i serialach telewizyjnych, występował też w kabarecie, ale sam uważał się przede wszystkim za aktora teatralnego.

Urodził się 3 czerwca 1922 r. w Warszawie. Na przełomie lat 50. i 60. był jedną z czołowych gwiazd telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów, co tłumaczyło kilkuletnią nieobecność na wielkim ekranie.  Wystąpił w serialach "Wojna domowa", "Klub profesora Tutki" , "Czterej pancerni i pies".

Jedną z najsłynniejszych produkcji filmowych z udziałem aktora była komedia muzyczna "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy" i oczywiście "Seksmisja", gdzie wystąpił w roli Jej Ekscelencji. Dzieci mogą kojarzyć jego głos - przez lata był Papą Smerfem w bajce "Smerfy".

Aktor był żonaty z Marią Sobieszek, historykiem sztuki. Żonę poznał na wystawie obrazów Canaletta w Muzeum Narodowym. Pobrali się w 1956 r. Mieli dwóch synów Marcina - pracownik Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie i Piotra - rzeźbiarza.

 

Wiesław Michnikowski 3 czerwca tego roku otrzymał medal od prezydenta Andrzeja Dudy z okazji swoich 95 urodzin.

Wiesław Michnikowski nie żyje mial 95 lat

 

Kultowy skecz Kabaretu Dudek "Sęk" z udziałem Wiesława Michnikowskiego i Edwarda Dziewońskiego.

Wiesław Michnikowski nie żyje mial 95 lat


 

Seksmisja rola Jej Ekscelencji.

Wiesław Michnikowski Sexmisja

 

Addio pomidory

 

Więcej na temat film
Przeładuj

Sylwia i Jan zostali rodzicami! Sylwia Bomba zdradza, jaką są parą! Te słowa wzruszają do łez

zobacz 01:50