Wojciech Modest Amaro zdradza kulisy spotkania z Obamą
ons
Newsy

Amaro o niezgodnych z prawdą tytułach. Mamy komentarz

Czy słynny szef kuchni odmówił rezerwacji prezydentowi?

Wszystko zaczęło się od autoryzowanego wywiadu w nowym numerze "Flesza". Wojciech Modest Amaro przyznał w nim, że zdarzyło mu się odmówić rezerwacji prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Wszystko przez zarezerwowane przez innego klienta 3 miesiące wcześniej miejsce.

Flesz: A czy zdarzyło się panu wyprosić ważnego gościa, który przyszedł do restauracji bez rezerwacji?

Modest Amaro: Tak, ostatnio prezydenta.

Flesz: Ale chyba nie prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Modest Amaro: Oczywiście to nie było tak, że pan Bronisław Komorowski pojawił się z żoną w drzwiach, a ja powiedziałem: „Sorry, nie ma miejsca!”. Zadzwonili do nas z kancelarii prezydenta i zapytali, czy jest wolny stolik na dzisiaj. Nie było, bo przecież nie mogę odwołać kogoś, kto czeka na swoją kolej od trzech miesięcy.Zarezerwowałem stolik za tydzień, ale prezydent nie przyszedł. W tych sprawach jestem nieugięty.Gazety i portale cytując wypowiedź Amaro dodawały tytuły typu: „Nie wpuścił prezydenta". „Wyprosił prezydenta". Wtedy szef Atelier Amaro opublikował oświadczenie, w którym napisał:

W związku z powielającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi odmowy rezerwacji, czy przyjęcia Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego w mojej restauracji informuję, że taka sytuacja nigdy nie miała miejscaJaka jest więc prawda? Udało nam się skontaktować z Amaro. Jego oświadczenie dotyczy tylko niezgodnych z prawdą tytułów nadawanych przez portale:

Nie rozumiem dlaczego media nie widzą różnicy między telefonicznym poinformowaniem o braku miejsc, a wyrzuceniem kogoś z restauracji. Opatrywanie krzykliwymi tytułami całkowicie zmieniło wydźwięk sytuacji - mówi nam Wojciech Modest Amaro.Cały wywiad z Wojciechem Modestem Amaro przeczytacie w nowym "Fleszu". Już w sprzedaży.

 

 

Wojciech Modest Amaro w finale drugiej edycji Hell's Kitchen

 

Tak mieszka Wojciech Modest Amaro:

Wojciech Modest Amaro wydał oświadczenie
ONS
Newsy
Modest Amaro wyjaśnia aferę z prezydentem. Wydał w tej sprawie oświadczenie
Jak było naprawdę?

W ciągu ostatnich dni wokół Wojciecha Modesta Amaro zrobiło się sporo zamieszania. Wszystko przez słowa, które powiedział w wywiadzie dla magazynu "Flesz". Właściciel najlepszej restauracji w Polsce - Atelier Amaro, odmówił rezerwacji prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i jego żonie z powodu braku miejsc. Słowa podzieliły opinię publiczną. Jedni podziwiają szefa kuchni za to, że wszystkich gości traktuje równo, drudzy z kolei zarzucają mu, że zlekceważył najważniejszą osobę w państwie. Dyskusje na ten temat wciąż trwają, a Modest Amaro postanowił uciąć wszystkie spekulacje i doniesienia. Na swoim profilu na Facebooku wydał oświadczenie, które jest nieco zaskakujące: W związku z powielającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi odmowy rezerwacji, czy przyjęcia Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego w mojej restauracji informuję, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Państwo Komorowscy byli i są miłe widzianymi gośćmi mojej restauracji.Jednocześnie, pragnę zaznaczyć że wszelkie informacje, odnośnie naszych gości pozostają wewnętrzną sprawą naszej restauracji. Czy dyskusje ucichną? Zobacz:  Wojciech Modest Amaro pokazał w jakich luksusach mieszka     Modest Amaro z synem w Hell's Kitchen:

Wojciech Modes Amato zdradza kulisy spotkania z Magdą Gessler
ONS
Newsy
Gessler odwiedziła restaurację Amaro z zaskoczenia: "Rezerwacji dokonała na inne nazwisko". Co zamówiła?
Magda sprytnie sprawdza konkurencję

Wojciech Modest Amaro może pochwalić się wielkim sukcesem. Jak udało się nam dowiedzieć, restaurator zdobył niedawno wyróżnienie od jednego z najbardziej prestiżowych magazynów kulinarnych na świecie. Przypomnijmy: Najpierw gwiazdka Michelin, a teraz... O Amaro było głośno jakiś czas temu w mediach w związku z konfliktem z Magdą Gessler . Gwiazda była przekonana, że chce wykorzystać jego nazwisko jako trampoliny do kariery. Niedawno postanowiła odwiedzić atelier wirtuoza smaku. Sam Wojciech był tym szczerze zaskoczony, ponieważ jak zdradził w "Party", Gessler zarezerwowała stolik na nieswoje nazwisko. Zdradził również, co gwiazda TVN zamówiła do jedzenia: Rezerwacji dokonała na inne nazwisko, więc było to zaskoczenie. Słoninę z prosiaka złotnickiego z kalafiorem, kawior z polskich ślimaków, fermentowaną salsefię z grasicą cielęcą, troć bałtycką z consomme z papryki, zająca w kawie żołędziowej i sernik z topinamburu - mówi kucharz Magda zrecenzowała wizytę na swoim blogu: To było niezwykłe. Kuchnia Amaro jest elitarna i przeznaczona dla koneserów. - napisała Rzeczywiście, dla koneserów. I elity. Zobacz: Gessler ma konflikt z Rozenek? Słowa Magdy rozwiewają wszelkie wątpliwości Tak mieszka Wojciech Modest Amaro:

Wojciech Modest Amaro o własnym programie
ONS
Newsy
Wiemy, jakie plany ma Wojciech Amaro po odejściu z "Hell's Kitchen"! To śmiały plan i dotyczy... Londynu!
Wiemy, jakie plany ma Wojciech Amaro po odejściu z "Hell's Kitchen"! To śmiały plan i dotyczy... Londynu!

Kiedy Wojciech Modest Amaro odszedł z "Hell's Kichen", wszyscy zastanawiali się, co będzie teraz robił. Jego żona tłumaczyła nawet, dlaczego podjął taką decyzję. Magazyn "Flesz" dowiedział się, jakie są prawdziwe plany mistrza. Tygodnik spytał kucharza, czy interesuje go zdobycie drugiej gwiazdki? "Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć ten cel. Cały mój zespół",  twierdzi. Ale na tym nie koniec... Na ten moment skupiam się na moim Atelier i oczywiście na programie „Top Chef”, który ma duży wpływ na rozwój gastronomii w Polsce. Jest oprócz tego kilka nowych projektów. Jak choćby książka oraz przygotowanie tymczasowej restauracji poza granicami Polski" - opowiada Amaro. Co to może oznaczać? Plotkuje się, że Wojciech  Amaro zamierza otworzyć filię swojej restauracji w Londynie. Zabiera się jednak do tego ostrożnie. Najpierw chce wysondować, czy jego pomysł chwyci. Dlatego otwiera restaurację tymczasową. Jeśli po kilku tygodniach jego kuchnia spodoba się Polonii i Brytyjczykom, zostanie na dłużej. Jeśli nie, to zamknie ją bez poczucia porażki. Jedno jest pewne: Amaro chce się rozwijać, i to na nowych rynkach. I nic dziwnego. Przecież takie kulinarne gwiazdy, jak Jamie Oliver czy Gordon Ramsay mają po trzydzieści restauracji na całym świecie. Trzymamy więc kciuki, za to, by Amaro spełniał swoje marzenia i by nasza gwiazda podbiła cały świat!   Więcej na ten temat w nowym magazynie "Flesz".   Wojciech Modest Amaro z żoną na gali "Srebrne Jabłka" Wojciech Modest Amaro dostał nowe Porsche

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner