VIola Kołakowska jest chora
Dzień Dobry TVN
Newsy

Kołakowska: Jestem nosicielką wirusa HPV

Gwiazda przeszła poważną operację

Kilka tygodni temu Viola Kołakowska w rozmowie z Agnieszką Szulim, w jej programie "Na językach" wyznała, że od jakiegoś czasu boryka się z ciężką chorobą. Gwiazda nie chciała zdradzić na co choruje, jednak zapewniła, że gdy przyjdzie na to czas, sama o niej opowie. Dziś w "Dzień Dobry TVN" była modelka, a także matka dzieci Tomasza Karolaka opowiedziała, że podczas drugiej ciąży dowiedziała się, że jest nosicielką wirusa HPV, który może przekształcić się w raka szyjki macicy.

- Badanie cytologiczne wskazało, że jest to stan przednowotworowy, nieinwazyjny. Pobrano wycinki, na jakim to jest etapie. Okazało się, że to stan, którym się należy zająć zaraz po ciąży, żeby nie było za późno. Po ciąży przeszłam operację. Na szczęście nie miałam nowotworu złośliwego. Wszystko się dobrze skończyło - wyznała Kołakowska.


Violetta wyznała, że informacje jakie otrzymała od lekarza wywołały u niej traumę i zaczęła poważnie martwić się o swoją przyszłość, córeczkę, oraz nienarodzonego jeszcze syna. Gwiazda na kanapie "DD TVN" zaapelowała również do kobiet, aby nie zaniedbywały badań i nie bały się pójść do specjalisty. Wczesne wykrycie wirusa HPV daje szansę na całkowite wyleczenie i niedoprowadzenie do najgorszego.

Viola Kołakowska jest kolejnym przykładem gwiazdy, która na forum opowiada o swojej chorobie oraz pokazuje, że można z niej wyjść. Takie świadectwo być może uratuje czyjeś życie, a z pewnością zwróci uwagę na problem. Przy tej okazji jeszcze raz warto wspomnieć o Angelinie Jolie, która po przyznaniu się do mastektomii wywołała prawdziwą lawinę i zwróciła uwagę całego świata na kwestię profilaktyki i diagnostyki raka piersi. Przypomnijmy: Szok! Angelina usunęła obie piersi

Viola Kołakowska z dziećmi na zakupach:

Viola Kołakowska o Tomaszu Karolaku
ONS/Akpa
Newsy
Viola o Karolaku: Mam dosyć bycia w cieniu
Gwiazda opowiedziała o relacji z ojcem swoich dzieci

Kilkanaście dni temu Viola Kołakowska ścięła włosy i zmieniła image na bardziej charakterystyczny. Później w "Dzień Dobry TVN" wyznała, że "jest nosicielką wirusa HPV" , który mógł doprowadzić do nowotworu. Dzięki tym zdarzeniom prasa kolorowa ponownie zaczęła interesować się byłą modelką i partnerką Tomasza Karolaka . Na fali ponownej popularności, Kołakowska udzieliła wywiadu "Grazii", w którym opowiedziała m.in.: o macierzyństwie i zdradziła kulisy swoich relacji z Karolakiem, które są dość luźne. Okazuje się, że gwiazda porównuje swoje życie do żony marynarza, która większość czasu spędza w samotności, czekając aż jej ukochany wróci z wyprawy: - Można się buntować, bo fajnie byłoby mieć kogoś obok siebie przez 24 godziny na dobę, ale to jest nierealne. Są żony marynarzy, których nie ma po pół roku w domu i nikt takiemu marynarzowi nie wystawia certyfikatów moralności, że jest złym czy dobrym ojcem, złym czy dobrym partnerem. Nikt nie mówi o nim nic obraźliwego, a z żony nikt nie robi ofiary, że musi pół roku na niego czekać. Bo ani on nie jest chamem, ani ona ofiarą. Wybrałam życie z marynarzem, koniec kropka. W dalszej części rozmowy Kołakowska dodaje, że ma już tego dosyć, iż media postrzegają ją przez pryzmat bardzo popularnego partnera. - Mam trochę dosyć życia w cieniu, bo jestem osobną jednostką, która ma swoje potrzeby i marzenia. Najważniejsze w takiej relacji jest zaznaczenie swojej odrębności, wyrwanie się z tego szablonu: matka dzieci Karolaka. Jestem osobnym bytem, który funkcjonował w tym biznesie wiele lat, zanim świat usłyszał nazwisko Karolak. Ja nigdy nie budowałam swojej obecności w mediach na jego plecach. Viola Kołakowska wielokrotnie udowodniła już, że jest silną kobietą i doskonale daje sobie radę jako matka wychowująca dwójkę dzieci z dochodzącym...

Viola Kołakowska dostała program
ONS
Newsy
Kołakowska produkuje swój program. Będzie konkurencją dla Magdy Mołek
Matka dzieci Karolaka nie chce już żyć w cieniu

Viola Kołakowska funkcjonuje głównie w show-biznesie jako matka dzieci Tomasza Karolaka , która w tym roku urodziła aktorowi syna. W ciągu ostatnich miesięcy była modelka przeszła sporą metamorfozę zmieniając fryzurę. Zobacz: "Jestem nosicielką wirusa HPV" W jednym z ostatnich wywiadów Kołakowska wyznała, że ma już dosyć bycia utożsamianą wyłącznie w kontekście bycia matką dzieci znanego aktora. Być może niedługo zmieni się to. Viola pracuje nad własnym programem telewizyjnym. - Przygotowuje się do nagrania z firmą producencką Formacja TV pilota programu, w którym będzie... przepytywać sławnych facetów - zdradziła "Fleszowi" znajoma Kołakowskiej. - Następnie zaprezentuje go różnym stacjom telewizyjnym - dodaje. Magazyn zdradził również, że pierwszym gościem Kołakowskiej miał być Piotr Adamczyk , jednak z powodu wypadku samochodowego aktora Viola musiała zmienić plany. Do rozmowy namówiła za to Borysa Szyca . Myślicie, że program Violi Kołakowskiej znajdzie się w ramówce którejś ze stacji? Dodajmy, że formuła programu byłej modelki mocno przypomina, to co proponuje Magda Mołek . Zobacz: "Mam dość bycia w cieniu Karolaka" Viola Kołakowska idzie z dziećmi na zakupy:

plecy kobiety
Flickr/Nadja Tatar/CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Choroby przenoszone drogą płciową: kłykciny kończyste
Kłykciny kończyste to objaw zakażenia wirusem HPV. Jest on przyczyną 2/3 zachorowań na raka szyjki macicy wśród kobiet i dotyczy 50% ludzkiej populacji. W przypadku tego wirusa prezerwatywa tylko nieznacznie zmniejsza ryzyko zachorowań!

Kłykciny kończyste to objaw zakażenia wirusem HPV. Jest on przyczyną 2/3 zachorowań na raka szyjki macicy wśród kobiet i dotyczy 50% ludzkiej populacji. W przypadku tego wirusa prezerwatywa tylko nieznacznie zmniejsza ryzyko zachorowań! Brodawki w okolicach sfer intymnych? Być może kłykciny kończyste Kłykciny kończyste – brodawki weneryczne, brodawki płciowe. Skórne brodawki i grudki. Powstają wskutek przerostu naskórka i towarzyszą zakażeniu wirusem HPV. Kłykciny to jedno z najczęściej występujących schorzeń przenoszonych drogą płciową. U kobiet pojawiają się w okolicach odbytu, na wargach sromowych, w pochwie, na szyjce macicy . Na ciele mężczyzny kłykciny mogą wystąpić na trzonie prącia, przy cewce moczowej, dookoła odbytu i na mosznie . Kontakt oralny z osobą zakażoną może powodować powstanie kłykcin na ustach i w górnej części gardła. Wygląd i objawy brodawek płciowych Kłykciny są zwykle w cielistym kolorze i nie osiągają dużych rozmiarów. Może jednak dojść do sytuacji, że brodawki się zespolą i stworzą narośl w kształcie róży kalafiora o większych rozmiarach. Objawy towarzyszące kłykcinom kończystym to dokuczliwy świąd, dyskomfort i nadwrażliwość narządów płciowych oraz krwawienie przy współżyciu. Kłykciny są uporczywe, ponieważ szybko się rozprzestrzeniają i rosną . Leczenie i diagnostyka kłykcin kończystych W celu postawienia właściwej diagnozy u kobiet towarzyszyć powinno badanie cytologiczne (ginekolog za pomocą szczoteczki pobiera wymaz z pochwy, który pomaga wykryć zmiany nowotworowe). Leczenie kłykcin nie zawsze jest konieczne. W większości przypadków w ciągu około 2 lat organizm sam niweluje zmiany i zwalcza HPV. Gdy brodawki osiągają duże rozmiary i są uciążliwe, a towarzyszące im pieczenie i świąd nie pozwalają spokojnie funkcjonować,...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner