VIola Kołakowska jest chora
Dzień Dobry TVN

Kołakowska: Jestem nosicielką wirusa HPV

VIola Kołakowska jest chora
Dzień Dobry TVN

Kilka tygodni temu Viola Kołakowska w rozmowie z Agnieszką Szulim, w jej programie "Na językach" wyznała, że od jakiegoś czasu boryka się z ciężką chorobą. Gwiazda nie chciała zdradzić na co choruje, jednak zapewniła, że gdy przyjdzie na to czas, sama o niej opowie. Dziś w "Dzień Dobry TVN" była modelka, a także matka dzieci Tomasza Karolaka opowiedziała, że podczas drugiej ciąży dowiedziała się, że jest nosicielką wirusa HPV, który może przekształcić się w raka szyjki macicy.

- Badanie cytologiczne wskazało, że jest to stan przednowotworowy, nieinwazyjny. Pobrano wycinki, na jakim to jest etapie. Okazało się, że to stan, którym się należy zająć zaraz po ciąży, żeby nie było za późno. Po ciąży przeszłam operację. Na szczęście nie miałam nowotworu złośliwego. Wszystko się dobrze skończyło - wyznała Kołakowska.


Violetta wyznała, że informacje jakie otrzymała od lekarza wywołały u niej traumę i zaczęła poważnie martwić się o swoją przyszłość, córeczkę, oraz nienarodzonego jeszcze syna. Gwiazda na kanapie "DD TVN" zaapelowała również do kobiet, aby nie zaniedbywały badań i nie bały się pójść do specjalisty. Wczesne wykrycie wirusa HPV daje szansę na całkowite wyleczenie i niedoprowadzenie do najgorszego.

Viola Kołakowska jest kolejnym przykładem gwiazdy, która na forum opowiada o swojej chorobie oraz pokazuje, że można z niej wyjść. Takie świadectwo być może uratuje czyjeś życie, a z pewnością zwróci uwagę na problem. Przy tej okazji jeszcze raz warto wspomnieć o Angelinie Jolie, która po przyznaniu się do mastektomii wywołała prawdziwą lawinę i zwróciła uwagę całego świata na kwestię profilaktyki i diagnostyki raka piersi. Przypomnijmy: Szok! Angelina usunęła obie piersi

Viola Kołakowska z dziećmi na zakupach:

Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33