Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Lech Wałęsa jest homofobem. Lech Wałęsa krytykuje gejów
Newsy

Kolejny cios z USA dla Wałęsy. Ta decyzja z pewnością go zaboli

Wszystko przez homofobiczną wypowiedź

Lech Wałęsa nie jest już aktywnym politykiem, ale czasami pokusi się o skomentowanie bieżących wydarzeń. Szerokim echem odbiła się jego skrajnie homofobiczna wypowiedź o prawach osób homoseksualnych do zasiadania w Sejmie. Wywołało to duży skandal i to nie tylko w Polsce. Przypomnijmy: Afera o Lecha Wałęsę w USA. Chcą mu odebrać prestiżowe wyróżnienie

Były prezydent jest w Stanach Zjednoczonych postacią rozpoznawalną i bardzo cenioną, ale afera mocno odbiła się na jego wizerunku. Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy San Francisco mogli spacerować ulicą imienia Lecha Wałęsy, ale teraz to już przeszłość. Radni amerykańskiego miasta zdecydowali o jednogłośnej zmianie, a powodem takiej decyzji jest przywoływana już homofobiczna wypowiedź Polaka.
 

To, co powiedział Wałęsa, jest po prostu skandaliczne. To rozczarowujące, że laureat pokojowej nagrody Nobla wygłasza tego typu uwagi pełne nienawiści wobec całych grup społecznych - argumentują radni San Francisco.


Co więcej, ulicę Lecha Wałęsy nazwano teraz na cześć Toma Waddella - znanego aktywistę gejowskiego, który zmarł na AIDS w 1987 roku. Co sądzicie o takim geście?

Zobacz: Szok! Lech Wałęsa jest homofobem?: "Geje powinni siedzieć za murem"

Lech Wałęsa na wakacjach:

Afera o Lecha Wałęsę w USA
ONS
Newsy
Afera o Lecha Wałęsę w USA. Chcą mu odebrać prestiżowe wyróżnienie
Ta wypowiedź może go wiele kosztować

Lech Wałęsa to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny politycznej. Były prezydent naszego kraju oprócz niepodważalnych zasług, ma też pokaźne konto wpadek i niefortunnych wypowiedzi. Jedną z nich była kontrowersyjna opinia Wałęsy o roli homoseksualistów w polskim Sejmie. Przypomnijmy: Szok! Lech Wałęsa jest homofobem?: "Geje powinni siedzieć za murem" Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zgodnie uznano, że takie słowa z ust laureata pokojowej nagrody Nobla nigdy nie powinny paść. Podobnego zdania są studenci i pracownicy Uniwersytetu Northeastern w amerykańskim Illinois, którego budynek główny kampusu nosi imię właśnie Lecha Wałęsy. Teraz wnioskują oni o zmianę nazwy z uwagi na homofobiczne wypowiedzi Polaka.   Batalia studentów i pracowników Uniwersytetu Northeastern w Illinois o zmianę nazwy budynku głównego kampusu im. Lecha Wałęsy trwa już od kilku miesięcy. Nie chcą oni, by ich szkoła była utożsamiana z homofobicznymi wypowiedziami byłego prezydenta - opisuje na blogu reporter CNN (za Gazeta Wyborcza). Władze uczelni nie chcą jednak przychylić się do tego wniosku i tłumaczą, że choć wypowiedź nie jest zgodna z wartościami, które wyznaje uczelnia, nie grzebią one dorobku Wałęsy.   Wałęsa otrzymał doktoraty honoris causa ponad 20 amerykańskich uniwersytetów i żaden nie odebrał mu ich w odpowiedzi na jego słowa. Choć komentarze Wałęsy były całkowicie sprzeczne z wartościami w Northeastern to nie definiują go jako człowieka ani nie anulują jego osiągnięć - tłumaczy dyrekcja uczelni. Studenci zapowiadają jednak, że nie odpuszczą. Władze amerykańskiego uniwersytetu powinni zaakceptować ich wniosek? Zobacz: Córka Wałęsy wraca do showbiznesu: "Planuje mocne wejście" Lech Wałęsa na gwiazdorskich...

Znamy przyczynę śmierci Przemysława Wałęsy. Co się stało?
EastNews
Newsy
Lech Wałęsa PIERWSZY RAZ o śmierci syna! Dodał wzruszający wpis
Co napisał były prezydent?

Lech Wałęsa pierwszy raz zabrał głos w sprawie śmierci swojego syna, Przemysława ! Na Facebooku byłego prezydenta pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym Wałęsa dziękuję za pamięć i wsparcie w tak trudnym dla jego rodziny czasie.   Lech Wałęsa pierwszy raz o śmierci syna Syn Lecha Wałęsy, Przemysław, zmarł zmarł 8 stycznia 2017 roku. Cztery lata przed śmiercią podjął walkę z chorobą alkoholową. Prokuratora na prośbę rodziny nie chce ujawniać przyczyn śmierci Przemysława Wałęsy, jednak mówi się o "niezdrowym trybie życia". Do tej pory Lech Wałęsa nie zabierał głosu w sprawie śmierci syna. Dziś na jego Facebooku pojawiło się krótkie oświadczenie: Dziękuję wszystkim, którzy łączyli się w bólu w tym trudnym dla nas okresie. LW - napisał Lech Wałęsa. Zobacz także:  Maria Wiktoria występowała w TzG, a Jarosław jest politykiem. Kim są i co robią dzieci Lecha Wałęsy?   Lech Wałęsa o śmierci syna.   Przemysław Wałęsa zmarł w styczniu 2017 roku. Miał 43 lata. 

Lech Wałęsa wspomina swojego syna, Przemysława
East News
Newsy
Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy! A pod ZDJĘCIEM lawina pełnych niepokoju komentarzy i życzeń
Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy! A pod ZDJĘCIEM lawina pełnych niepokoju komentarzy i życzeń

To zdjęcie przeraziło wiele osób. Na oficjalnym profilu Lecha Wałęsy na Facebooku pokazała się w poniedziałek wieczorem fotografia, na której były prezydent i legenda Solidarności leży w szpitalnym łóżku, a obok stoi ksiądz. Natychmiast wywołało lawinę komentarzy - osób, które martwią się o Wałęsę, życzą mu zdrowia, ale też hejtu. Lech Wałęsa w szpilatu:   Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy Były przywódca walki o demokratyczną Polskę leży w szpitalnym łóżku z zamkniętymi oczami, obok stoi ksiądz. Na religijny charakter tej wizyty wskazuje strój kapłana. Nic więc dziwnego, że zdjęcie mocno zaniepokoiło obserwatorów profilu Lecha Wałęsy. Niektórzy zastanawiają się nawet czy nie chodzi o sakrament namaszczenia chorych.   Zobacz też:  Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"   Lech Wałęsa trafił do szpitala w ostatnią sobotę, kiedy to poinformowano o kłopotach kardiologicznych byłego prezydenta. Na jego profilu pojawiło się kilka fotografii z personelem szpitala, na niektórych był uśmiechnięty - więc wydawało się, że jego stan jest dobry. Jednak ostatnie zdjęcie zmienia ten obraz.   Zobacz komentarze pod wpisem:   Lech Wałęsa od jakiegoś czasu zapowiadał udział w poniedziałkowej kontr-miesięcznicy , czyli protestowi przeciw łamaniu demokracji przez obecne władze. Zorganizowano go w kontrze do oficjalnych tzw. miesięcznic, które mają upamiętnić ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Jednak z powodu pogorszenia stanu zdrowia nie miał szans na przyjazd na pl. Zamkowy w Warszawie. Zdjęcie z księdzem pokazało się dokładnie w momencie gdy w stolicy rozpoczynał się protest.   To dla Lecha Wałęsy trudny rok - w styczniu zmarł jego syn, Przemysław:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner