Tęcza zniknęła z Placu Zbawiciela
Facebook

Słynna tęcza zniknęła z Warszawy! Które gwiazdy ją pożegnały?

Tęcza zniknęła z Placu Zbawiciela
Facebook

Słynna warszawska tęcza zniknęła wczoraj z Placu Zbawiciela! Historia instalacji wykonanej przez Julitę Wójcik w 2012 roku jest naprawdę burzliwa. Konstrukcja od początku wywoływała duże emocje - zaczęła być utożsamiana z walką o tolerancję i środowiskami LGBT. Z tego powodu wielu konserwatystów od początku chciało, aby jak najszybciej zniknęła. Zobacz: Cejrowski obraża gejów w "Newsweeku": Won z pederastami z placu Zbawiciela!

 

Słynna tęcza była także siedem razy podpalana! Po tym, jak spłonęła podczas marszu z okazji Święta Niepodległości, urząd miasta zapewnił jej większą ochronę, jednak i to nie pomagało. W walkę o instalację włączyły się więc gwiazdy, które za każdym razem, kiedy została zniszczona, pojawiały się na Placu Zbawiciela i przynosiły kwiaty, by ją ozdobić.  Wśród nich m.in.  Agnieszka Szulim czy Zofia Ślotała.

 

Zobacz: Ślotała i Szulim też odnawiają tęczę: Nie spalicie nas wszystkich!

 

Jedną z najbardziej zaangażowanych gwiazd w walkę o tęczę była Edyta Górniak. Diwa zapewniała, że będzie o nią walczyć do końca. Uważała, że to jedna z najpiękniejszych ozdób w stolicy:

Będę pogniewana na osobę, która zdecyduje o tym, że tak się stanie. Dlatego że to jedna z najpiękniejszych ozdób naszego miasta. Jeżeli ktoś zdecyduje, żeby to przenieść, to będzie wielka strata pod każdym względem. Dla jednych jest to symbol, dla drugich to jest uroda tego miasta. Z różnych powodów to miejsce stało się bardzo charakterystyczne, prawie stało się kultowe. Nie rozumiem tej decyzji. Mam nadzieję, że to tylko plotka - mówiła w rozmowie z Super Expressem

Zobacz: Górniak odwiedziła spaloną tęczę i... zdobiła ją żywymi kwiatami

 

Wczoraj zaś na Placu Zbawiciela pojawiło się kilka gwiazd, które pożegnały warszawską tęczę. Wśród nich m.in. Karolina Szostak, Łukasz Jemioł, Michał Piróg czy Mateusz Hładki.

 

Też żałujecie, że tęcza zniknęła z Placu Zbawiciela?

 

 

 

 

 

 

Tęcza#koniec#historia#rozbiórka#historycznerozebranie#😂#🍸

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @karolinaszostak

 

Tęcza zniknęła z Warszawy

Zosia Ślotała broni tęczy

 

Edyta Górniak walczy o tęczę

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43