Monika Zamachowska opowiedziała o chorobie syna
ONS
Newsy

Monika Zamachowska opowiedziała o chorobie syna: Sześć lat czekaliśmy na diagnozę

Dziecko gwiazdy TVP w wieku 4 lat rozpoczęło terapię

Monika Zamachowska od jakiegoś czasu jest bohaterką prasy głównie ze względu na jej związek ze Zbigniewem Zamachowskim. Związek pary od samego początku wzbudzał ogromne emocje. W mediach i w sieci co chwilę pojawiały informacje o konflikcie gwiazdy TVP z rodziną nowego partnera. Monika Zamachowska  w wielu wywiadach wspominała o byłej żonie aktora, co ostatecznie skomentowała sama Aleksandra Justa. Zobacz: Była żona Zamachowskiego przerywa milczenie. W ostrych słowach potępia Richardson


Okazuje się jednak, że Monika Zamachowska zmagała się z o wiele większym dramatem niż kłótnia z byłą żoną Zbigniewa Zamachowskiego. Prezenterka w rozmowie z tygodnikiem "Goniec Polski"zdradziła, że jej syn cierpi na Zespół Aspergera. Dowiedziała się o tym kiedy mieszkając w Anglii wysłała dziecko do szkoły.


- Mój syn miał właśnie cztery lata, gdy pomaszerował pierwszy raz do szkoły. I chwała Bogu, bo tam błyskawicznie, w ciągu trzech tygodni, zdiagnozowano mu Zespół Aspergera. Można było zacząć terapię- zdradziła Zamachowska. To było moje pierwsze dziecko. Myślałam, że wszystkie dzieci tak się zachowują. Dzięki tej diagnozie można było mojemu Tomkowi pomóc.


Niestety, po powrocie do Polski telewizjna gwiazda miała problem, aby lekarze potwierdzili wcześniejszą diagnozę.

- Gdy wróciłam do Polski z dzieckiem ze zdiagnozowanym i leczonym Zespołem Aspergera, załatwienie papierów potwierdzających tę chorobę mojego dziecka, zajęło sześć lat. Sześć lat! Lekarze nie chcą podejmować takich decyzji, bo wiążę się to z dodatkowymi pieniędzmi dla szkoły na edukacje dziecka.

Syn Moniki Zamachowskiej, Tomek Malcolm ma dzisiaj 13 lat.

Zobacz na Babyonline.pl: Jak rozpoznać u dziecka zespół Aspergera?
Monika Zamachowska z synem na premierze sztuki "Frankenstein"
East News
Newsy
Monika Zamachowska z synem na premierze sztuki. Podobny do mamy?
Monika Zamachowska z synem na premierze sztuki. Podobny do mamy?

Monika Zamachowska pojawiła się na premierze sztuki "Frankenstein". Niestety, tym razem u boku dziennikarki zabrakło Zbigniewa Zamachowskiego. Gwieździe Telewizji Publicznej towarzyszył jej 14-letni syn. Monika Zamachowska i Tomek Malcolm razem oglądali spektakl wyreżyserowany przez Bogusława Lindę. Prowadząca Pytanie na Śniadanie z synem pozowała do zdjęć, na których wyraźnie widać, jak chłopak szybko dorasta. Syn goni wzrostem swoją znaną mamę ;) Czyżby Monika Zamachowska powoli wprowadzała swoją pociechę na salony? Kto wie, być może 14-letni Tomek podzieli losy córki Zbigniewa Zamachowskiego, która na swoim koncie ma już debiut aktorski w filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki"?   Zobaczcie jak Monika Zamachowska i jej syn prezentowali się na uroczystej premierze w Teatrze Syrena.  Tomek Malcolm jest podobny do swojej mamy?     Zobacz także: Monika Zamachowska opowiedziała o chorobie syna: Sześć lat czekaliśmy na diagnozę   Monika Zamachowska z synem. 14-letni Tomek jest podobny do swojej mamy?

Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski
ONS.pl
Newsy
Monika Zamachowska znowu w ogniu krytyki! "Masz aż takie parcie na szkło?" Pokazała w sieci groby bliskich jej męża!
Pokazała zdjęcie grobu synka Zbyszka.

  Monika Zamachowska razem z mężem Zbigniewem Zamachowskim, tak jak wielu z nas w świątecznym okresie, odwiedziła groby bliskich. Prezenterka zamieściła na Instagramie nagrobki dziadków,  ojca Zamachowskiego  oraz zmarłego synka. W 1991 roku stracił swoje pierwsze dziecko - synka Jasia, który urodził się w związku z jego pierwszą żoną - Anną Komornicką.  Do niedawna nikt nie wiedział o tragedii aktora. Jednak dziennikarka opowiedziała o tym w jednym z wywiadów. Gdy jeździmy razem na cmentarz i patrzę na grób, w którym leżą razem ojciec, dziadek i synek Zbyszka z pierwszego małżeństwa, widzę, jak głęboko to w nim siedzi - powiedziała Monika Zamachowska w wywiadzie dla "Gali".   Zdjęcie z łódzkiego cmentarza, gdzie są pochowani bliscy Zbigniewa Zamachowskiego.     Zbigniew Zamachowski był też przy samobójczej śmierci swojego ojca.  Moi ukochani dziadkowie z Kalisza. Tata i synek Zbyszka w Brzezinach. R.I.P. #wielkipiątek#pamiętamy#zprochupowstałeśwprochsięobrócisz - napisała pod zdjęciem Monika Zamachowska.    Zobacz:  Ewa Minge odpowiada Zamachowskiej i nie przebiera w słowach! Zapowiada pozew, a internauci mają nadzieję, że dziennikarka straci pracę!   Internauci jednak nie rozumieją, dlaczego dziennikarka zdradza tak intymne historie związane z jej mężem.   Internauci krytykują Zamachowską za zdradzanie tajemnic męża   Pod zdjęciem pojawił się taki komentarz: Co Ci kobieto siedzi w głowie ?Czy choć przez chwile pomyślałaś co może poczuć mam tego dziecka ? Kim Ty dla tego dziecka byłaś aby robić takie rzeczy? Serio masz takie parcie na szkło ? Nie ważne jak ? Ważne aby mówili? Weź swojego męża na kawę, przeczytaj mu wiersz albo zbij budę w schronisku gdy kiedykolwiek wpadniesz na pomysł ruszania ... NARUSZANIA prywatności rodziny...

Miś i słuchawki lekarskie
©pogonici/Fotolia
Styl życia
Zespół Aspergera: możliwości leczenia
Zespół Aspergera to zespół cech, które są również zauważalne przy autyzmie. Obejmuje zaburzenia na poziomie intelektualnym, społecznym, psychomotorycznym. Nie jest chorobą, którą można całkowicie wyleczyć, ale podejmując odpowiednie działanie (m.in. wybór specjalistycznej szkoły, prowadzenie terapii okołorozwojowej) można sprawić, że objawy zespołu Aspergera będą mniej dotkliwe dla chorego.

Zespół Aspergera to zespół cech, które są również zauważalne przy autyzmie. Obejmuje zaburzenia na poziomie intelektualnym, społecznym, psychomotorycznym. Nie jest chorobą, którą można całkowicie wyleczyć, ale podejmując odpowiednie działanie (m.in. wybór specjalistycznej szkoły, prowadzenie terapii okołorozwojowej) można sprawić, że objawy zespołu Aspergera będą mniej dotkliwe dla chorego.   Przyczyn zespołu Aspergera doszukuje się w genach (zmiany chromosomalne), czynnikach biologicznych (infekcje i problemy okołoporodowe, uszkodzenia układu nerwowego) czy czynnikach zewnętrznych np. toksoplazmoza. Diagnoza zespołu Aspergera jest skomplikowana – trudno go odróżnić od autyzmu dziecięcego. Na podstawie obserwacji, analizy historii medycznej i wykonanych badań neurologiczno-psychologicznych (np. badania koordynacji ruchowej) można stwierdzić, czy dane dziecko cierpi na zespół Aspergera czy nie. Czy terapia spowoduje, że dziecko z zespołem Aspergera będzie zdrowe? Zespół Aspergera jest to zaburzenie nieuleczane. Można jedynie pracować nad wygaszeniem objawów, pomóc dziecku odnaleźć się w otaczających go sytuacjach. Na podstawie objawów choroby zostaną przedstawione możliwości leczenia: upośledzenie umysłowe – zapisanie dziecka do szkoły specjalnej, gdzie otrzyma dostosowane do jego możliwości zadania szkolne; zamknięcie się w sobie i jednocześnie przed innymi – zapisanie dziecka na terapię zajęciową, w której uczy się żyć między ludźmi; brak koordynacji ruchowej, zaburzenia mowy – rehabilitacja i wizyty u logopedy to właściwa ścieżka rozwoju zdolności fizycznych chorego dziecka, nerwowość, lęk przed zmianą, trudności z komunikacją – praca w domu nad modyfikacją tych negatywnych zachowań, a zastępowanie ich pozytywnymi. Najczęściej rozpoczyna się ona w gabinecie psychologicznym, gdzie rodzice...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner