Rafał Poniatowski, dziennikarz TVN24 opowiedział o walce z chorobą
East News

"Pomyślałem, że umrę" Dziennikarz TVN24 opowiedział o walce z nowotworem! Lekarze dawali mu kilka tygodni życia

Rafał Poniatowski, dziennikarz TVN24 opowiedział o walce z chorobą
East News

Rafał Poniatowski opowiedział o walce z ciężką chorobą! Znany dziennikarz TVN24 pojawił się ostatnio w programie "Dzień Dobry TVN" i przyznał, że jakiś czas temu lekarze zdiagnozowali u nowotwór. Okazało się, że u Rafała Poniatowskiego wykryto czerniaka, który zaatakował wiele organów. Diagnoza była dramatyczna- prezenter dowiedział się, że zostało mu kilka tygodni życia... Dziennikarz nie zamierzał się jednak poddawać i podjął walkę o życie. Zobaczcie, co powiedział!

Dziennikarz opowiedział o walce z nowotworem

Rafał Poniatowski w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" opowiedział o swojej walce z chorobą. Jak zareagował, kiedy usłyszał diagnozę? 

Zachorowałem na czerniaka, później się okazało, że mam guzy wszędzie.  Nikt nie był w stanie ich policzyć. Pomyślałem, że umrę, ale ...żyję. Zachorowałem, dostałem wyniki, z których mogłem wywnioskować, że umrę bardzo szybko. Każdy z pacjentów tak sobie myśli, jak dostanie wyniki- wspominał Rafał Poniatowski. Można zacząć o tym myśleć inaczej, bo tak naprawdę nie wiem, kiedy umrę. Nikt z nas nie wie, kiedy umrze. Można sobie taką myśl, która bardzo stresuje, przerobić na myśl pod tytułem "tak naprawdę nie wiem, kiedy odejdę".

Dziennikarz nie zamierzał się jednak poddawać i rozpoczął terapię metodą Simontona. Dzięki tej metodzie nauczył się walki ze stresem, który dodatkowo osłabiał jego organizm. Jak przyznaje Rafał Poniatowski metoda Simonta w połączeniu z leczeniem onkologicznym przynosi skutek! Choroba się zatrzymała!

 

Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Ostatnio podczas kontroli usłyszałem, bo jestem kontrolowany co dziesięć tygodni, że mój stan zdrowia jest nadzwyczajny- zdradził dziennikarz. Ja zdrowieje, pracuję, jestem tutaj, uśmiecham się... 

Rafałowi Poniatowskiemu życzymy dużo zdrowia! 

 

Zobacz także: "Podejrzewano, że mam białaczkę" dramatyczne wyznanie Kayah!

 

Rafał Poniatowski opowiedział o walce z chorobą.

Rafał Poniatowski, dziennikarz TVN24 opowiedział o walce z chorobą
East News

 

 

Więcej na temat TVN24 choroba
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47