Romuald Lipko nie żyje

Pogrzeb Romualda Lipko. Wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty

Romuald Lipko nie żyje

Nie żyje Romuald Lipko - słynny muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista zmarł w nocy 6 lutego w wieku 69 lat. Artysta przegrał wielomiesięczną walkę z chorobą nowotworową. Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje przekazała Budka Suflera za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Zobacz także: Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..."

Pogrzeb Romualda Lipko - poznaliśmy datę i miejsce ostatniego pożegnania muzyka

Wiadomość o śmierci Romualda Lipko obiegła media w nocy z czwartku na piątek. Na oficjalnym profilu zespołu Budka Suflera pojawiła się informacja o odejściu artysty. 

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.

Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje dotyczące ostatniego pożegnania artysty także zostały przekazane przez zespół Budka Suflera. Romuald Lipko spocznie w swoim rodzinnym mieście, Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 12 lutego o godzinie 13:00. Msza żałobna zostanie odprawiona w Archikatedrze Lubelskiej. 

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie - czytamy w komunikacie zespołu Budka Suflera.

Śmierć tak wybitnego muzyka jest ogromną stratą dla środowiska artystycznego i wszystkich fanów polskiej muzyki. Romuald Lipko był twórcą utworów nie tylko dla Budki Suflera, ale także komponował dla Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Izabeli Trojanowskiej czy Urszuli. Od kilku miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Kilka dni temu stan muzyka pogorszył się i trafił do szpitala w Lublinie. Niestety artysta przegrał walkę z chorobą i odszedł 6 lutego około północy.

W piątek 7 lutego władze miasta Lublin uczciły pamięć muzyka. Flagi zostały opuszczone do połowy masztu, a trębacz odegrał jeden z najpopularniejszych utworów Romualda Lipko, "Jolka Jolka".  

 

Więcej na temat Budka Suflera
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59