Piotr Adamowicz

Już wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Rodzina ma jedną prośbę...

Piotr Adamowicz

 

Władze Gdańska podały szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu Pawła Adamowicza. Ceremonia, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Okazuje się jednak, że wszyscy, którzy chcą pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, będą mogli to zrobić już jutro. Władze miasta poinformowały, że w czwartek, 17 stycznia, o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności, przez 24 godziny będzie wystawiona trumna z ciałem Pawła Adamowicza. 

 

Pogrzeb Pawła Adamowicza - szczegóły

Władze miasta podczas konferencji prasowej poinformowały również, że w piątek ulicami miasta odbędzie się pochód z trumną, która zostanie odprowadzona do Bazyliki Mariackiej. 

W piątek wieczorem zostanie odprawiona msza święta i do północy będzie możliwość pożegnania się z panem prezydentem w Bazylice - poinformowały władze miasta. 

 

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę, o godzinie 12:00.

O godzinie 12:00, pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego w sobotę zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa za tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza. Przychylając się do prośby rodziny, a także inicjatywy metropolity gdańskiego pan prezydent Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej- przyznał proboszcz Bazyliki. 

Rodzina Pawła Adamowicza apeluje, żeby zamiast kwiatów i zniczy wpłacać datki m.in. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zamiast kwiatów i zniczy, we wszystkich miejscach, w których będziemy żegnać pana prezydenta będą wolontariusze i puszki - zgodnie z wolą rodziny będą zbierać na dwa cele - hospicjum księdza Dutkiewicza oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - prosi rodzina Pawła Adamowicza.

 

Zobacz także: Paweł Adamowicz dla WOŚP wrócił wcześniej z USA, gdzie została jego rodzina!

 

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. 

East News

Więcej na temat Paweł Adamowicz
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09