Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jak informuje wiceszef MSWiA, jego ciało zostało odnalezione w okolicach jeziora Kisajno na Mazurach. Producent filmowy, a prywatnie mąż Agnieszki Woźniak Starak, miał 39 lat.

Reklama

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Przyczyny śmierci

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały od niedzieli. Niestety, akcja ma smutny finał. Jak poinformował wiceszef MSWiA w rozmowie z PAP, odnaleziono ciało 39-letniego mężczyzny, które najprawdopodobniej należy do Piotra Woźniaka-Staraka.

Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione - czytamy w oficjalnym komentarzu.

Jarosław Zieliński napisał o tym również na swoim Twitterze.

Tę smutną informację potwierdziła też policja.

Potwierdzam, że grupa płetwonurków wyłowiła ciało mężczyzny. Obecnie trwają czynności kryminalistyczne – powiedział w rozmowie z naTemat przedstawiciel warmińsko-mazurskiej policji.

Prokuratura również wydała oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także

Dzisiaj w godzinach rannych grupa płetwonurków w jeziorze Kisajno zlokalizowało ciało nieustalonej osoby. Aktualnie z udziałem prokuratora i Policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok - informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Poszukiwana Piotra Woźniaka-Staraka

W niedzielę wieczorem media poinformowały o wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Co najmniej dwie osoby miały wypaść z motorówki, którą rano na brzegu, odnaleźli rybacy. Jednej z nich, 27-latce z Łodzi, udało się dotrzeć na brzeg. Kobieta zeznała, że razem z nią pływał 39-letni mieszkaniec Warszawy. Zaraz potem Onet podał, że chodzi o Piotra Woźniaka-Staraka. W trakcie poszukiwań policja nie chciała jednak potwierdzać żadnych informacji:

O godz. 4 rano policjanci dostali zgłoszenie, że na jeziorze Kisajno stoi motorówka z wyłączonym silnikiem. Na łodzi nie było nikogo, natomiast na brzegu jeziora znajdowała się kobieta, która zeznała śledczym, że pływała po jeziorze z 39-letnim mieszkańcem Warszawy. Kobieta jest obecnie przesłuchiwana - powiedział "Faktowi" sierż. sztab. Tomasz Markowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Dla dobra sprawy na razie nie mogę podawać żadnych szczegółów. Wciąż trwają szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego mężczyzny. Mogę jedynie potwierdzić, że jest to 39-letni mieszkaniec Warszawy - powiedziała Party.pl oficer prasowa giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska.

Poszukiwania rozpoczęto od razu, przerwano ją wieczorem, ze względu na noc, wznowiono w poniedziałek rano:

Służby ratunkowe wznowiły działania na jeziorze Kisajno w poniedziałek o świcie. Przeszukujemy okolice jeziora Kisajno metr po metrze – powiedziała w rozmowie z WP Chruścińska.

Wtedy prokuratura potwierdziła, że chodzi o znanego producenta filmowego.

Służby poszukują na jeziorze Kisajno Piotra Woźniaka-Staraka – powiedział w rozmowie z natemat.pl Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.

Agnieszka i Piotr Woźniakowie Starakowie byli małżeństwem od 2016 roku. 27 sierpnia świętowaliby trzecią rocznicę.

Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama