Śmierć Elżbiety II na dobre zakończyła pewną epokę brytyjskiej monarchii. Miliony fanów royalsów na całym świecie opłakiwało odejście Jej Królewskiej Mości, z zapartym tchem śledząc pogrzebowe ceremonie i pełny emocji kondukt żałobny, będący ostatnim pożegnaniem zmarłej królowej. Teraz, gdy od pogrzebu Jej Wysokości minęły niespełna dwa tygodnie, rodzina królewska opublikowała pierwszy rodzinny portret króla Karola III wraz z królową małżonką Camillą oraz następcą tronu - księciem Williamem i księżną Kate. Wszyscy jednak patrzą na niecodzienny gest nowego króla. To prawdziwy przełom w historii oficjalnych portretów monarchów!

Reklama

Rodzina królewska opublikowała pierwszy portret Karola III po śmierci Elżbiety II

8 września, Wielka Brytania zamarła. Pałac Buckingham ogłosił śmierć Elżbiety II, uruchamiając misternie zaplanowaną "Operację London Bridge". Kolejne dni zadumy i żałobnych nabożeństw zwieńczył pogrzeb Elżbiety II, który odbył się 19 września. Media na całym świecie rozkładały na czynniki pierwsze nie tylko kolejne etapy ceremonii, stylizacje royalsów, ale też sympatie i animozje między nimi. Inni zaś zastanawiali się nad tym, jak będzie wyglądać koronacja Karola III i czy nowy król będzie z nią czekać równie długo, jak jego poprzedniczka na swoją.

Teraz, niespełna dwa tygodnie po pogrzebie Jej Królewskiej na jaw wychodzą nowe fakty. Pałac Buckingham podał, jaka była oficjalna przyczyna śmierci Elżbiety II, a teraz na oficjalnym instagramowym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej pojawił się pierwszy rodzinny portret Karola III, autorstwa Christophera Jacksona.

Zobacz także: Nie żyje 18-letni żołnierz, który eskortował trumnę królowej Elżbiety II. Co się stało?

Zobacz także

Poza królem Karolem III na fotografii znaleźli się także jego małżonka Camilla, a także przyszły następca tronu - książę William wraz z ukochaną żoną, księżną Kate.

- Jego królewska wysokość i królowa małżonka z ich wysokością księciem i księżną Walii - podpisano portret.

Internauci są zachwyceni fotografią członków brytyjskiej rodziny królewskiej, a wielu zwraca uwagę ich na mowę ciała. Podczas gdy Karol III jedną dłonią obejmuje królową małżonkę, drugą zawadiacko chowa w kieszeni spodni. Z kolei księżna Kate delikatnie dotyka pleców swojego męża. Warto podkreślić, że naprawdę niecodzienny widok, bowiem royalsi zwykle nie okazują uczuć w miejscach publicznych.

- Autentyczna "fantastyczna czwórka". Królowa Elżbieta byłaby z nich taka dumna.

- To pokazuje, że król jest taki dumny z królowej Camilli i książąt Walii. Kochają się.

- Jestem zaskoczona, że Karol III i jego żona się obejmują. Niesamowite - czytamy w komentarzach.

HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Zobacz także: Księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie Elżbiety II. Wszyscy patrzą na jej płaszcz

Inni fani zaś zwracają uwagę na zamkniętą postawę księcia Williama, który na zdjęciu pozuje ze złożonymi na wprost dłońmi.

- William, proszę, przytul swoją żonę!

- Chcę zobaczyć, jak William dotyka swojej żony! Nawet król i królowa małżonka się obejmują! Dalej William! Świetne zdjęcie - żartują niektórzy.

Trzeba przyznać, że cała czwórka mimo ciężkiego czasu i żałoby, jaką teraz przechodzi, prezentuje się naprawdę świetnie na pierwszym oficjalnym portrecie Karola III.

STEFAN ROUSSEAU/AFP/East News

Pierwszy oficjalny rodzinny portret Karola III to jeszcze nie wszystko! Zgodnie z tradycją, po przejęciu brytyjskiego tronu przez nowego władcę, jego wizerunek pojawia się na banknotach i monetach. Brytyjska Mennica Królewska pokazała już pierwszą monetę w wizerunkiem nowego monarchy o nominale 50 centów.

Twarz nowego króla, odwrotnie niż wizerunek Elżbiety II, na monecie skierowana jest w lewą stronę. Pieniądz ma wejść do obiegu jeszcze w tym roku.

Reklama

Zobacz także: Król Karol III ma nieślubnego syna? Mieli piłować mu zęby i zmienić kolor oczu! Pokazał list do Elżbiety II

Jeff Gilbert/Shutterstock/Rex Features/East News
"AFP PHOTO / CHRIS JACKSON / GETTY IMAGES / BUCKINGHAM PALACE
Reuters Pool/Associated Press/East News
East News/Anthony Harvey/Shutterstock
Reklama
Reklama
Reklama