Trumna z ciałem Elżbiety II została przeniesiona z Westminster Hall do Opactwa Westminsterskiego. W kondukcie żałobnym wzięli udział najbliżsi monarchini. Za trumną podążali m.in. król Karol III, księżniczka Anna, książę William i książę Harry. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Reklama

Zobacz także: Pierwsze zdjęcia z pogrzebu królowej Elżbiety II. Wśród żałobników dzieci królowej małżonki

Uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zmarła dokładnie w czwartek, 8 września, a dziś bliscy, poddani i głowy państw żegnają monarchinię. Uroczystość pogrzebowa została zorganizowana 19 września i biorą w niej udział przedstawiciele państw z całego świata. Przed rozpoczęciem ostatniego pożegnania brytyjskiej monarchini trumna z ciałem królowej została przeniesiona z Westminster Hall, gdzie przez kilka dni była wystawiona na widok publiczny.

Getty Images

Zobacz także: Emmanuel Macron zaliczył wpadkę przed pogrzebem Elżbiety II?! Wszyscy patrzą na jego buty

Reklama

W kondukcie żałobnym wzięli udział członkowie rodziny królewskiej. Za trumną podążali król Karol oraz 9 innych członków rodziny królewskiej, w tym m.in. książę William, książę Harry, księżniczka Anna i książę Andrzej. Po tym, jak kondukt żałobny dotarł do Opactwa Westminsterskiego rozpoczął się uroczysty pogrzeb monarchini. W ostatnim pożegnaniu bierze udział tysiące osób, a miliony widzów śledzą uroczystość za pośrednictwem mediów.

Zobacz także
Getty Images
Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama