Dolores O'Riordan nie żyje
East News

Opublikowano oświadczenie w sprawie śmierci Dolores O'Riordan wokalistki zespołu The Cranberries. Artystka zmarła 15 stycznia 2018 roku w hotelu Park Lane w Londynie. Policja poinformowała, że okoliczności śmierci Dolores O'Riordan "nie budzą podejrzeń". 

 

Zobacz też: Wokalistka The Cranberries nie żyje. Dolores O'Riordan zmarła w wieku 46 lat

 

Przyczyna śmierci Dolores O'Riordan z The Cranberries 

Z oświadczenia Scotland Yardu wynika, że Dolores O'Riordan została znaleziona martwa w pokoju hotelowym. Przyczynę śmierci piosenkarki The Cranberries ustala biuro koronera.

- Funkcjonariusze policji zostali wezwani o godzinie 9:05 rano, w poniedziałek, 15 stycznia, do hotelu w Park Lane. 46-letnia kobieta została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia - poinformowała rzeczniczka londyńskiej policji.

46-letnia Dolores O'Riordan przebywała w Londynie ze swoim zespołem. Grupa była w trakcie nagrań nowej wersji jednego ze swoich największych hitów "Zombie". Piosenkarka miała zostać znaleziona martwa na kilka godzin przed planowaną sesją nagraniową, podał "The Independent". Portal Tmz.com podał, że w ostatnich dniach przed śmiercią Dolores O'Riordan była "bardzo przygnębiona". Miały jej dokuczać również bóle kręgosłupa. Gwiazda od dłuższego czasu cierpiała na problemy zdrowotne. Z tego powodu pod koniec maja 2017 roku The Cranberries odwołał część trasy koncertowej po Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2015 roku u Dolores O'Riordan zdiagnozowano chorobę afektywną-dwubiegunową. Piosenkarka zmagała się również z depresją i anoreksją. Wiadomo też, że jako dziecko była ofiarą molestowania seksualnego.

 

Kiedy pogrzeb Dolores O'Riordan?

Na razie nie jest znana data pogrzebu wokalistki The Cranberries. Pewnym jest, że gwiazda zostanie pochowana w swoich rodzinnych stronach. Potwierdził to proboszcz z miasteczka Friarstown w Limerick, skąd pochodziła Dolores O'Riordan. W czwartek, 18 stycznia, w siedzibie rady miasta Limerick pojawi się księga kondolencyjna. 

 

Polecamy: Dolores O'Riordan z The Cranberries nie żyje. Gwiazda od lat zmagała się z ciężką chorobą! Śmierć artystki skomentował Andrzej Duda "Płaczemy i dziękujemy!"

 

Dolores O'Riordan z The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 roku.

Dolores O'Riordan
East News

 

Miała 46 lat.

Dolores O'Riordan
East News

Więcej na temat choroba