Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

Niepełnosprawni sportowcy mają żal do Joanny Mazur? Mocne oświadczenie!

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

To jeszcze nie koniec wielkich emocji związanych z trudną sytuacją Joanny Mazur. W miniony piątek w programie "Taniec z Gwiazdami" został wyemitowany film, z którego wszyscy dowiedzieli się, w jak skromnych warunkach mieszka medalistka Mistrzostw Świata i Europy osób niepełnosprawnych. Okazało się, że Joanna Mazur od wielu lat mieszka w internacie, w małym pokoiku bez łazienki i ubikacji. Sprawa Joanny Mazur poruszyła jurorów i fanów tanecznego show, którzy zorganizowali zbiórki pieniędzy na nowe mieszkanie dla niewidomej biegaczki. Jak już wiemy, w niecałe trzy dni udało się już zebrać ponad 270 tysięcy złotych.

Po emisji ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami" specjalnie oświadczenie wydali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki. W piśmie zapewniali, że wspierają Joannę Mazur. Niestety, całe zamieszanie wokół niewidomej sportsmenki najwyraźniej nie spodobało się Radzie Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Przedstawiciele Rady opublikowali w sieci mocne oświadczenie! 

Zaskakujące oświadczenie w sprawie Joanny Mazur

W opublikowanym w sieci oświadczeniu Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" czytamy, że medialna burza jaka została wywołana po ostatnim odcinku "Tańca z Gwiazdami" źle wpływa na wizerunek osób niepełnosprawnych.

Nie chcemy by był utrwalany wizerunek osoby niepełnosprawnej, jako liczącej na litość innych ludzi - czytamy na stronie pzsnstart.eu. 

Przedstawiciele Rady nie ukrywają, że nie chcą, żeby osoby wokół których pojawił się "szum medialny" otrzymywały większe wsparcie niż pozostali niepełnosprawni sportowcy. 

My, jako środowisko sportowców niepełnosprawnych, chcemy być traktowani na równych zasadach. Wszyscy ciężko pracujemy na nasze sukcesy. Czasami wiele lat. W spokoju i ciszy, bez robienia medialnego show przygotowujemy się do zdobycia swoich kolejnych medali paraolimpijskich w Tokio 2020 - czytamy w oświadczeniu. 

Przedstawiciele Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" sugerują, że Joanna Mazur ma zbyt wielkie oczekiwania choć ma na swoim koncie mniejsze sukcesy niż wielu innych zawodników. 

Pierwsze swoje sukcesy na arenie międzynarodowej Joanna Mazur odniosła w 2016 roku. Jest to zaledwie okres trzech lat. Wielu zawodników reprezentuje nasz kraj od dłuższego czasu i są to zawodnicy, którzy mogą pochwalić się znacznie wyższymi osiągnięciami niż Joanna, chociażby medalami igrzysk paraolimpijskich. Nikt nigdy jednak nie odnosił się tak pretensjonalnie w kierunku instytucji wspierających, wymagając coraz więcej.

Całe oświadczenie znajdziecie TUTAJ.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że Joanna Mazur skomentuje oświadczenie Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start"?

W sieci pojawiło się nowe oświadczenie w sprawie Joanny Mazur.

Kim jest Joanna Mazur?

 

Więcej na temat Joanna Mazur
Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23