Maria Zuchowicz nie żyje
Newsy

Nie żyje Maria Zuchowicz, komentatorka łyżwiarstwa, jurorka hitowego show TVP

W środę 25 listopada przekazano tragiczne informacje. Niestety nie żyje Maria Zuchowicz.

We wtorek 25 listopada w wieku 90 lat zmarła Maria Zuchowicz, działaczka ruchu olimpijskiego, sędzia łyżwiarstwa figurowego i prawniczka, która przez wielu została zapamiętana dzięki popularnemu programowi Telewizji Polskiej "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie w jury zasiadała obok m.in. Dody oraz Włodzimierza Szaranowicza.

Zobacz także: Różowa urna, śpiewający Stachursky i poruszająca mowa Szczygła... Ostatnie pożegnanie Zofii Czerwińskiej

Karol Fijołek z "Hell's Kitchen" nie żyje. Miał zaledwie 31 lat. Kim był i czym się zajmował?

Nie żyje Maria Zuchowicz. Polskę obiegły tragiczne informacje o śmierci wybitnej Polki

Jako pierwszy druzgocące informacje o śmierci Marii Zuchowicz przekazał za pomocą mediów społecznościowych Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Prezes zarządu, Jacek Tascher, pożegnał ją wyjątkowymi słowami: 

W naszej pamięci pozostanie Jej zaangażowanie i pasja, z jaką poświęciła się swojej ukochanej dyscyplinie sportu: łyżwiarstwu figurowemu – najpierw jako zawodniczka, potem jako wieloletni sędzia zawodów mistrzowskich Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zimowych igrzysk olimpijskich. Jej doświadczenie i wiedza były dla nas nieocenionym wsparciem. Do końca pozostała aktywna oraz zaangażowana w sprawy łyżwiarstwa figurowego. Głębokie wyrazy współczucia składamy Jej Bliskim oraz Współpracownikom.

Kim była Maria Zuchowicz? Maria Zuchowicz była prawniczką, której pasją od zawsze był sport, w szczególności łyżwiarstwo figurowe, z którym związała swoją karierę. Kobieta pełniła funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, przewodniczącej komisji odwoławczej i była członkiem honorowym Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, a także arbitrem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Przez ponad 40 lat sędziowała na najważniejszych imprezach sportowych, jak igrzyska olimpijskie oraz mistrzostwa świata, Europy i Polski. Maria Zuchowicz wystąpiła również w programie Dwójki "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie przez dwa pierwsze sezony zasiadała w jury.

W 2015 roku Maria Zuchowicz została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz przestrzegania prawa sportowego, za osiągnięcia dla polskiego ruchu olimpijskiego"

Maria Zuchowicz zmarła w Warszawie we wtorek 24 listopada w wieku 90 lat.

Maria Zuchowicz nie żyje
EastNews

Maria Zuchowicz dała poznać się wielu Polakom jako jurorka w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdzie wraz z Dodą czy Włodzimierzem Szaranowiczem oceniała występy uczestników.

Maria Zuchowicz z Dodą
EastNews

Zobacz także

Znany gwiazdor disco polo nie żyje. Zabrała go nagła i ciężka choroba. Miał zaledwie 33 lata

Dariusz Gnatowski nie żyje

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Aktora w ostatniej drodze pożegnali najbliżsi

 

Justyna i Doda pogodziły się
Newsy
Justyna Steczkowska zdradza kulisy głośnego spotkania z Dodą! Padły mocne słowa
Justyna Steczkowska zdradza kulisy głośnego spotkania z Dodą! Padły mocne słowa

Podczas koncertu "Artyści przeciw nienawiści", który odbył się w lutym tego roku w Łodzi, doszło do historycznego pojednania między Dodą a Justyną Steczkowską, które do tej pory unikały się i nie rozmawiały ze sobą. Teraz Steczkowska w rozmowie z Michałem Misiorkiem w portalu Plejada.pl opowiedziała o kulisach ich pojednania! Nie było łatwo! Justyna Steczkowska i Doda - kulisy konfliktu i pojednania Ich konflikt rozpoczął się od programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", który Justyna prowadziła, a Doda zasiadała w jury. Wokalistki nie szczędziły sobie złośliwości, w tle pozostali uczestnicy oraz sam taniec. Miliony widzów z wypiekami na twarzy co piątek czekało na kolejne kąśliwości wymieniane przez artystki. W ostrych ripostach przodowała Doda, która nie mogła darować Justynie tego, że wcześniej, w innym programie, naśmiewały się z niej wraz z Edytą Górniak (chodzi o "Ranking Gwiazd" nadawany w Polsacie). Od tamtego czasu minęło jednak ponad 10 lat. Dziś obie panie nie mają już do siebie żalu, choć Steczkowska otwarcie mówi, że żałuje udziału w show: Plejada.pl: Bywało tak, że zgadzałaś się na coś, czego później żałowałaś? J. Steczkowska: Tak, prowadzenia programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Co prawda nauczyłam się na jego planie wielu rzeczy, ale w pewnym sensie była to dla mnie olbrzymia strata czasu. Jedynym plusem było to, że w programie zarobiłam pieniądze na nagranie nowego albumu. Ale bywało mi wtedy naprawdę trudno, również ze względu na Dodę, która uprzykrzała mi życie za kulisami i nie tylko. Pół roku po zakończeniu show Justyna wybaczyła Dodzie: Po pół roku pracy nad sobą byłam już od tego wolna. Żal był we mnie, a nie w niej. To był mój problem, wiec musiałam sobie z nim poradzić...

Dariusz Gnatowski
East News
Newsy
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego ze "Świata według Kiepskich". To będzie wyjątkowa uroczystość
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego ze "Świata według Kiepskich". To będzie wyjątkowa uroczystość

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat. Aktor znany z roli Boczka w serialu „ Świat według Kiepskich ” zmarła 20 października, a jako przyczynę śmierci gwiazdora podano zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Dariusz Gnatowski od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi m.in z cukrzycą typu 2, o której otwarcie mówił. Aktor przez lata zdobył ogromna sympatię widzów, a informacja o śmierci gwiazdy "Świata według Kiepskich" wstrząsnęła nie tylko światem aktorskim, ale również jego fanami. Znana jest już data pogrzebu Dariusza Gnatowskiego. Na jakich zasadach zostanie pochowany aktor w czasie pandemii koronawirusa? Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Dariusza Gnatowskiego? W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem cała Polska została objęta czerwoną strefą, a ograniczenia pojawiły się w każdej dziedzinie życia, również podczas pogrzebów. To oznacza, że Dariusza Gnatowskiego nie będą mogli pożegnać przyjaciele i fani, a jak informuje se.pl aktor będzie pochowany w Krakowie na początku listopada podczas uroczystości rodzinnej. Jednak wcześniej w intencji zmarłego Dariusza Gnatowskiego zostanie odprawiona msza w Bazylice Michała Archanioła w Krakowie. Taką informację na swojej stronie opublikował Teatr STU,  z którym aktor był związany:  Msza św. w intencji zmarłego odbędzie się w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce, ul. Skałeczna 15 30 października 2020 roku o godz. 17.00 - czytamy na oficjalnej stronie scenastu.pl. Zobacz także:   Dariusz Gnatowski nie żyje. Przyczyny śmierci serialowego Boczka ze "Świata według Kiepskich" Dariusz Gnatowski nie żyje . Aktor zmarł w wieku 59 lat   Aktor przez wiele lat grał w...

Kaja Paschalska żegna Agnieszkę Kotulankę
East News/Instagram
Newsy
"Mam nadzieję, że tam gdzie teraz jesteś..." Kaja Paschalska w poruszajacym wpisie żegna Agnieszkę Kotulankę
"Mam nadzieję, że tam gdzie teraz jesteś..." Kaja Paschalska w poruszajacym wpisie żegna Agnieszkę Kotulankę

  Kaja Paschalska w poruszającym wpisie pożegnała Agnieszkę Kotulankę. Informacje o śmierci popularnej aktorki wstrząsnęły fanami i gwiazdami "Klanu". Gwiazda, która przez wiele lat grała jedną z głównych ról w serialu, zmarła 20 lutego. Pogrzeb aktorki odbędzie się we wtorek, 27 lutego w Legionowie. Teraz serialowa córka Agnieszki Kotulanki zamieściła w sieci poruszający wpis i zamieściła ich wspólne zdjęcie z planu "Klanu". Co napisała?   Zobacz: Problemy Agnieszki Kotulanki rozpoczęły się na planie "Klanu"?!   Kaja Paschalska żegna Agnieszkę Kotulankę   Kaja Paschalska pokazała swoim fanom zdjęcie sprzed wielu lat. Na fotografii pozuje razem z Agnieszką Kotulanką, która  grała jej mamę w serialu "Klan". Pod ich wspólnym zdjęciem pojawił się poruszający wpis...   Mam nadzieję, że tam gdzie teraz jesteś, jesteś szczęśliwa. Taką będę Cię pamiętać - napisała Kaja Paschalska.    Zobacz zdjęcie opublikowane przez aktorkę.    Zobacz także:  „Ten spektakl, który szykujecie w obłokach będzie wspaniały!” Przyjaciele i znajomi żegnają Agnieszkę Kotulankę Kaja Paschalska żegna Agnieszkę Kotulankę.  Agnieszka Kotulanka zmarła w wieku 61 lat.

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner