Party Stories
Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy

Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata...

Emil Karewicz zmarł w wieku 97 lat.

Emil Karewicz nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła w środę 18. marca. Aktor zmarł w wieku 97 lat. Artysta był znany zwłaszcza z roli Hermanna Brunnera z serialu "Stawka większa niż życie". Był trzykrotnie żonaty, jednak jak wielokrotnie podkreślał, to żona Teresa dała mu największe szczęście. Ze swoją ukochaną przeżył 60 lat wspólnego życia. 

Zobacz także: Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

Emil Karewicz nie żyje - rodzina, żona, dzieci

Emil Karewicz 13. marca skończył 97 lat. Śmierć aktora przyszła nagle i niespodziewanie o czym rodzina poinformowała Polsat News. Życie prywatne aktora było jednak bardzo burzliwe. Swoją pierwszą żonę artysta poznał jeszcze w czasach II wojny światowej, gdy miał 18 lat. Ich związek niestety nie przetrwał zbyt długo i Karewicz poznał swoją drugą żonę Delfinę, w której zakochał się bez opamiętania. Niemalże natychmiast oświadczył się kobiecie.

Zakochaliśmy się z miejsca, a że wkrótce po pierwszym spotkaniu okazało się, że spodziewamy się dziecka, zdecydowaliśmy się wziąć ślub - wspominał aktor w jednym z wywiadów.

Z tego związku narodziła się córka Sylwia. Niestety drogi aktora i jego drugiej małżonki szybko się rozeszły. Artysta pracował w Teatrze Kameralnym w Sopocie, jednak w 1949 roku podjęto decyzję o przeniesieniu placówki do Łodzi. Jego żona i córka zostały jednak na północy Polski. Niestety ta rozłąka sprawiła, że małżonkowie podjęli decyzję o rozwodzie. Po tym smutnym wydarzeniu do Karewicza uśmiechnęło się szczęście - poznał swoją prawdziwą miłość, Teresę, która została jego trzecią żoną. 

Jestem jej wdzięczny za ciepło, które wprowadziła do naszej rodziny, za nasze wspólne chwile - podkreślał aktor w jednym z wywiadów. 

Rodzina była dla aktora najważniejsza. Ze swoją żoną Teresą był bardzo blisko. Ukochana artysty zmarła jednak 29 kwietnia 2012 roku w szpitalu w Aninie. Teresa Karewicz zmagała się bowiem z chorobą serca. Dla aktora śmierć małżonki po ponad 60 latach wspólnego życia, była prawdziwym ciosem. Karewicz długo nie potrafił się uporać z tą tragedią. 

Emil i Teresa Karewicz mieli dwoje dzieci, córkę Małgorzatę i syna Krzysztofa, który jest malarzem i rzeźbiarzem.  Para doczekała się także pięciorga wnucząt. Za namową swojej trzeciej żony, aktor przeszedł na emeryturę w 1983 roku. Dzięki temu artysta w końcu mógł poświęcić się rodzinie w pełni. 

Uznałem, że po czterdziestu latach pracy należy mi się odpoczynek, poza tym chciałem poświęcić trochę czasu rodzinie - stwierdził w jednym z wywiadów. 

Emil Karewicz zmarł w wieku 97 lat. Razem z żoną Teresą stworzyli trwały i szczęśliwy związek, który przetrwał wiele lat. 

East News

Aktor zmarł nagle w środę 18. marca. Miał 97 lat

Emil Karewicz nie żyje
East News

Sławę zapewniła mu rola w Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie"

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy
Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat
Emil Karewicz nie żyje. Emil Karewicz - role, rodzina, życiorys. Na co zmarł? Przyczyny śmierci

Emil Karewicz nie żyje. Jak podaje polsatnews.pl aktor zmarł w środę nad ranem w szpitalu. Informację o śmierci Karewicza przekazała jego rodzina. 13 marca, czyli pięć dni temu, gwiazdor "Stawki większej niż życie" skończył 97 lat.  Emil Karewicz nie żyje. Kultowe role Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. To tam rozpoczynał swoją karierę aktorską. Od 1962 roku był związany z Warszawą. Największą sławę przyniosły mu role w serialach „Stawka większa niż życie” (Hermann Brunner) oraz „M jak miłość” (Zenon Łagoda). Ponadto - zagrał m.in. w serialach „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” czy „Alternatywy 4” oraz filmach takich jak „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” (oficer Gestapo), „Lalka” (Tomasz Łęcki), „Krzyżacy” (król Władysław Jagiełło), „Sztos” czy „”Szaleństwo Majki Skowron”. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.  Zobacz także:  "M jak miłość": Gwałciciel znów zaatakuje Lilkę. Dziewczyna Mateusza straci dziecko! Emil Karewicz miał 97 lat. Z Małgorzatą Kożuchowską grali w "M jak miłość".

East News
Newsy
Wzruszająca deklaracja syna w sprawie pogrzebu Emila Karewicza. Aktor spocznie na Powązkach
Syn Emila Karewicza zapewnia, że przeniesie prochy matki do grobu ojca. Aktor zostanie pochowany na warszawskich Powązkach, a nie jak początkowo zakładano, na cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

Emil Karewicz zmarł miesiąc temu, jednak do tej pory nie odbył się jeszcze pogrzeb aktora. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce dopiero wtedy, kiedy będzie mogła w nich wziąć udział większa liczba osób. Początkowo aktor miał spocząć na cmentarzu w Marysinie Wawerskim w Warszawie, jednak ostatecznie artysta zostanie pochowany w al. Zasłużonych na warszawskich Powązkach. W związku z tym syn Emila Karewicza chce przenieść prochy matki do miejsca, w którym spocznie jego ojciec. Zobacz także:  Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata... Syn Emila Karewicza przeniesie prochy matki do grobu ojca Dla Emila Karewicza rodzina była najważniejsza. Ze swoją żoną Teresą przeżył ponad 60 lat wspólnego życia. Śmierć ukochanej była dla aktora prawdziwym ciosem i Karewicz długo nie potrafił się uporać z tą tragedią. Artysta za życia powtarzał, że po śmierci chce zostać pochowany obok swojej żony na cmentarzu w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Jednak ostatecznie aktor spocznie w al. Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Syn aktora chce jednak wypełnić wolę ojca. W rozmowie z "Super Expressem" mężczyzna wyznał, że kiedy tylko będzie to możliwe, prochy matki zostaną przeniesione do grobu Emila Karewicza na warszawskich Powązkach.  –  Dla mnie tata był wielkim artystą. Kiedy pojawiła się propozycja pogrzebu państwowego, stwierdziłem, że to dobry pomysł. Moje siostry początkowo miały wątpliwości ,  ponieważ tata zawsze powtarzał, że chce być pochowany obok żony "ukochanej Tereski".  Po konsultacji z siostrami, obiecałem im, że przeniosę urnę z prochami mamy do grobu taty . Dowiadywałem się już, jak to zrobić. Chciałem w dniu pogrzebu, ale niestety nie jest to możliwe. Trzeba odczekać....

Emil Karewicz nie żyje
East News
Newsy
Tylko pięć osób na pogrzebie Emila Karewicza? Rodzina wielkiego aktora opublikowała poruszajacy nekrolog

Emila Karewicza pożegnają tylko najbliżsi. Rodzina słynnego aktora już kilka dni temu opublikowała w mediach poruszajacy nekrolog, w którym przyznała, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny. Emil Karewicz zmarł tydzień temu, w środę 18 marca - kilka dni później córki i syn aktora napisali wzruszające pozegnanie. Rodzina żegna Emila Karewicza Emil Karewicz zmarł w czasie, kiedy w Polsce panował już koronawirus. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez władze wiadomo było, że na pogrzebie aktora  będzie mogło pojawić się nie więcej niż 50 osób. Teraz ta liczba uległa drastycznemu zmniejszeniu. Rodzina Emila Karewicza w nekrologu opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej" poinformowała, że ceremonia będzie miała charakter prywatny. Kochany Tato Zniknąłeś nam z oczu na wieczne sny, tak ani uwierzyć, ani się pogodzić. Wiele od życia nie chciałeś, często się uśmiechałeś, wiele ról zagrałeś. Tak naprawdę nie odszedłeś. Każde z nas jest dumne, bo ma w sobie cząstkę Ciebie. Dziękujemy, bardzo za Tobą tęsknimy.  żegnają Cię: córki Sylwia z mężem, Małgorzata z mężem, syn Krzysztof z żoną, oraz wnuki i prawnuki - napisali najbliżsi aktora. Rodzina aktora nie poinformowała, kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Niestety, wiadomo jednak, że od dziś - środy 25 marca - władze zaostrzyły kwarantannę w Polsce. Oznacza to, że na na pogrzebach może pojawić się jedynie 5 osób. Dla rodzin zmarłych z pewnością jest to bardzo trudny czas. Zobacz także:   Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata... Emil Karewicz zmarł 18 marca.  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner