Emil Karewicz nie żyje
East News

Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata...

Emil Karewicz nie żyje
East News

Emil Karewicz nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła w środę 18. marca. Aktor zmarł w wieku 97 lat. Artysta był znany zwłaszcza z roli Hermanna Brunnera z serialu "Stawka większa niż życie". Był trzykrotnie żonaty, jednak jak wielokrotnie podkreślał, to żona Teresa dała mu największe szczęście. Ze swoją ukochaną przeżył 60 lat wspólnego życia. 

Zobacz także: Nie żyje Emil Karewicz. Aktor znany m.in. z "M jak miłość" i "Stawka większa niż życie" miał 97 lat

Emil Karewicz nie żyje - rodzina, żona, dzieci

Emil Karewicz 13. marca skończył 97 lat. Śmierć aktora przyszła nagle i niespodziewanie o czym rodzina poinformowała Polsat News. Życie prywatne aktora było jednak bardzo burzliwe. Swoją pierwszą żonę artysta poznał jeszcze w czasach II wojny światowej, gdy miał 18 lat. Ich związek niestety nie przetrwał zbyt długo i Karewicz poznał swoją drugą żonę Delfinę, w której zakochał się bez opamiętania. Niemalże natychmiast oświadczył się kobiecie.

Zakochaliśmy się z miejsca, a że wkrótce po pierwszym spotkaniu okazało się, że spodziewamy się dziecka, zdecydowaliśmy się wziąć ślub - wspominał aktor w jednym z wywiadów.

Z tego związku narodziła się córka Sylwia. Niestety drogi aktora i jego drugiej małżonki szybko się rozeszły. Artysta pracował w Teatrze Kameralnym w Sopocie, jednak w 1949 roku podjęto decyzję o przeniesieniu placówki do Łodzi. Jego żona i córka zostały jednak na północy Polski. Niestety ta rozłąka sprawiła, że małżonkowie podjęli decyzję o rozwodzie. Po tym smutnym wydarzeniu do Karewicza uśmiechnęło się szczęście - poznał swoją prawdziwą miłość, Teresę, która została jego trzecią żoną. 

Jestem jej wdzięczny za ciepło, które wprowadziła do naszej rodziny, za nasze wspólne chwile - podkreślał aktor w jednym z wywiadów. 

Rodzina była dla aktora najważniejsza. Ze swoją żoną Teresą był bardzo blisko. Ukochana artysty zmarła jednak 29 kwietnia 2012 roku w szpitalu w Aninie. Teresa Karewicz zmagała się bowiem z chorobą serca. Dla aktora śmierć małżonki po ponad 60 latach wspólnego życia, była prawdziwym ciosem. Karewicz długo nie potrafił się uporać z tą tragedią. 

Emil i Teresa Karewicz mieli dwoje dzieci, córkę Małgorzatę i syna Krzysztofa, który jest malarzem i rzeźbiarzem.  Para doczekała się także pięciorga wnucząt. Za namową swojej trzeciej żony, aktor przeszedł na emeryturę w 1983 roku. Dzięki temu artysta w końcu mógł poświęcić się rodzinie w pełni. 

Uznałem, że po czterdziestu latach pracy należy mi się odpoczynek, poza tym chciałem poświęcić trochę czasu rodzinie - stwierdził w jednym z wywiadów. 

Emil Karewicz zmarł w wieku 97 lat. Razem z żoną Teresą stworzyli trwały i szczęśliwy związek, który przetrwał wiele lat. 

East News

Aktor zmarł nagle w środę 18. marca. Miał 97 lat

Emil Karewicz nie żyje
East News

Sławę zapewniła mu rola w Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie"

East News

 

Więcej na temat M jak miłość
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36