Michał Urbaniak to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, a także uznany na świecie kompozytor. Uważany jest za współtwórcę tzw. polskiej szkoły jazzu. Prywatnie jest byłym mężem Urszuli Dudziak i ojcem Miki Urbaniak, która zdecydowała się pójść w ślady rodziców i również wybrała muzykę jako sposób na życie. Urbaniak może również pochwalić się także Polską Nagrodą Filmową - Orłem, za rolę w filmie "Mój rower". Przypomnijmy: Michał Urbaniak na premierze filmu "Mój rower"

Reklama

Dziś Michał Urbaniak miał wystąpić na prestiżowej imprezie Warsaw Summer Jazz Days. Koncert został jednak odwołany z powodu hospitalizacji artysty. Na oficjalnej stronie artysty na Facebooku pojawił się krótki komunikat, potwierdzający informacje, które krążyły w internecie kilka godzin wcześniej.

Michał Urbaniak trafił do szpitala i lekarze na pewno nie pozwolą mu w najbliższą środę zagrać razem z SBB w warszawskiej Soho Factory. Muzycy, management i organizatorzy koncertu podjęli jednak decyzję, że koncert się odbędzie. Planowany na 9 lipca 2014 roku pierwszy w historii wspólny występ Michała Urbaniak i SBB będzie musiał poczekać. Wybitny skrzypek i saksofonista trafił do jednego z warszawskich szpitali i jego stan nie pozwala w tej chwili na koncertowanie. - czytamy.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Poniżej cała treść oświadczenia zamieszczonego na stronie Michała Urbaniaka.

Zobacz: Wielki koncert gwiazd dla Ukrainy. Pojawił się także Michał Urbaniak

Reklama

Gwiazdy na premierze filmu "Mój rower"

Reklama
Reklama
Reklama