Mateusz Borkowski schudł 160 kg Mateusz Borkowski pokazał tatuaże Mateusz Borkowski metamorfoza Mateusz Borkowski w dżinsowej kurtce Mateusz Borkowski chwali się nową wagą
Mateusz Borkowski w czarnej koszuli
East News

Mateusz Borkowski, znany również jako Big Boy, z programu "Gogglebox. Przed telewizorem" zachwycił wszystkich swoją niezwykłą metamorfozą. W lipcu miną 3 lata od operacji żołądka, która - jak sam mówi - dała mu nowe życie. Mateusz Borkowski cierpiał bowiem na otyłość - ważył 230 kg, a tusza zagrażała już jego życiu. W rozmowie z echodnia.eu przyznał, że wcześniej zupełnie nie przejmował się swoją wagą i dopiero siostra otworzyła mu oczy. Mateusz udał się wtedy do lekarza i usłyszał, że musi wybierać - albo operacja, albo śmierć. Decyzja była dla niego oczywista.

Jak teraz wygląda Big Boy? Czy dopadł go efekt jojo? Zobaczcie poniżej!

1/5
Mateusz Borkowski schudł 160 kg

Mateusz Borkowski w ciągu dwóch lat od operacji schudł aż 160 kg. Sama operacja była jednak tylko początkiem - mężczyzna musiał bowiem ciężko pracować nad sobą, żeby zrzucać kolejne kilogramy i dbać o dietę. 

Za dwa miesiące mijają dwa lata, po 11 miesiącach schudłem 100 kilo. To nie jest tak, że nagle w 3 miesiące jest 200 kilo mniej, wszystko traci się stopniowo. Aby uzyskać wagę 96 kilo, jaką mam teraz, pracowałem na to 2 lata - powiedział nam Mateusz w wywiadzie w 2018 roku.

2/5
Mateusz Borkowski pokazał tatuaże
Instagram

Przemiana Mateusza Borkowskiego robi ogromne wrażenie. Mężczyzna przyznał jednak, że spotyka się z zarzutmi, że wybrał prostszą drogę - zamiast diety i ćwiczeń postawił na operację. W rozmowi z nami podkreślał jednak, że operacja jest bardziej wymagająca. 

Jasne, że próbowałem miliona diet, na własną rękę różnych sportów, ćwiczeń, ale u mnie to nie skutkowało. A operacja zmusza cię do tego, żeby zdać sobie sprawę ze skali problemu. I jest ostatecznością. Jak się ją zaprzepaści to już nic nie pomoże. Wtedy dopiero przy tylu wyrzeczeniach ludzie spinają cztery litery i zmieniają całe swoje życie, a przede wszystkim podejście do jedzenia - powiedział nam Mateusz.

 

3/5
Mateusz Borkowski metamorfoza
Instagram

Zanim jednak Big Boy poddał się operacji, musiał być do niej zakwalifikowany. Zaczęła się wtedy długa droga - odwiedzał psycholog i dietetyka, by otrzymać opinię, czy poradzi sobie z nowym stylem życia. Potem poddał się licznym badaniom u kardiologa, astrologa. Cały proces trwał 3 dni.

4/5
Mateusz Borkowski w dżinsowej kurtce
Instagram

Liczne wyrzeczenia i długa droga do szczupłej sylwetki sprawiły, że Mateusz Borkowski ma dużą pokorę do efektu, który udało mu się osiągnąć. Obecnie prowadzi zupełnie inny styl życia. Nie pije alkoholu, nie je słodyczy, unika fast foodów. Przez ostatnie lata zjadł cztery małe kawałki pizzy. 

Staram się jeść różne produkty, ale zazwyczaj są to: mięso, warzywa i owoce. Nie jem wcale pieczywa. Unikam też innych produktów, które zawierają mąkę (ciast, makaronów). Nie jadam też ziemniaków, choć za nimi jakoś nigdy nie przepadałem. W ciągu dwóch lat zjadłem cztery małe kawałki pizzy. Włoskiej pizzy, nie kieleckiego „gnieciucha”. Kiedy mam ochotę na fast food, to zamawiam samo mięso z surówką. Do szczęścia nie potrzebuję też alkoholu. Nie piję już od dwóch lat. Życie na trzeźwo jest sto razy lepsze, niż upijanie się co weekend! - powiedział w rozmowie z echodnia.eu. 

5/5
Mateusz Borkowski chwali się nową wagą
Instagram

Mateusz Borkowski dzięki swojemu podejściu, silnej woli i wytrwałości nie zmaga się teraz z efektem jojo. Wygląda świetnie! To jedno z jego najnowszych zdjęć! Gratulujemy i życzymy wytrwałości.