Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Michał Wrona - kim był?
ONS
Newsy

"Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów!

Przypominamy sylwetkę zmarłego reżysera

Nie żyje Marcin Wrona, 42-letni reżyser, który został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jego film "Demon" będzie walczył o nagrodę główną podczas dzisiejszej gali (na początku uczczono jego pamięć). Jednak Wrona ma na swoim koncie mnóstwo innych sukcesów. Przypominamy Wam sylwetkę Marcina Wrony!

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Kim był MarcinWrona?

Marcin Wrona urodził sie 25 marca w 1973 roku. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie. Ukończył również reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytety Śląskiego w Katowicach, gdzie otrzymał tytuł doktora. 

Już jego pierwszy samodzielnie wyreżyserowany film "Człowiek magnes" osiągnął wielki sukces. Wrona odwiedził około 100 międzynarodowych festiwali, otrzymując wiele nagród m.in. na Tribeca Film Festival w kategorii Najlepszy Film Studencki.

Jego debiutancki film "Moja krew" (z udziałem m.in. Eryka Lubosa czy Romy Gąsiorowskiej) miał swoje premierę na Festiwalu Filmowym w Rzymie (2009 rok). Największą sławę zdobył tuż po premierze filmu "Chrzest". Film otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia (2010) oraz wiele innych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in: Grand Prix w Mons Love IFF (2011, Belgia) oraz w Pradze na Febiofest (2011), a także Grand Prix OFF Plus Camera w Krakowie (2011) i nagrodę w Reykjaviku (2010).

Ostatnim filmem Marcina Wrony był thriller "Demon". Wrona jest również scenarzystą (scenariusz na podstawie sztuki teatralnej "Przylgnięcie" Piotra Rowickiego). Główną rolę zagrał w nim Itay Tiran. Poniżej zwiastun:

Filmem "Demon" zainteresowali się już amerykańscy producenci, którzy chcieli nakręcić remake. 

Szerokiej widowni Marcin Wrona znany był jako reżyser serialu "Lekarze" w TVN.

Rodzinie jeszcze raz składamy szczere kondolencje.

Zobacz także: Dramat Jarosława Kulczyckiego! Jego 19-letni syn nie żyje!

Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni w czwartek, 17.09:

Marcin Wrona powiesił się

 

Marcin Wrona na premierze filmu Płynące wieżowce:

Michał Wrona na premierze filmu

 

 

Marcin Wrona z żoną:

Michał Wrona z żoną

Andrzej Grabowski o śmierci Marcina Wrony
ONS
Newsy
Andrzej Grabowski o nagłej śmierci Marcina Wrony: "To jest niezrozumiałe, musiało się wczoraj coś wydarzyć"
Aktor jest w szoku

Na Festiwalu Filmowym w Gdyni panuje żałoba po nagłej śmierci reżysera Marcina Wrony . 42-letni artysta został znaleziony martwy, przez swoją żonę, w swoim pokoju hotelowym . RMF FM doniosło, że było to samobójstwo . Jego film "Demon" walczy dziś o główną nagrodę Festiwalu. W czwartek Wrona pozował fotoreporterom do zdjęć.   Marcin Wrona - przyczyny nagłej śmierci W poniedziałek policja dokładniej zbada okoliczności śmierci Marcina Wrony.  Andrzej Grabowski w rozmowie z Onetem stwierdził, że w piątkowy wieczór coś musiało się wydarzyć w jego życiu: Rozmawiałem z Marcinem po pokazie filmu, umawialiśmy się, że się spotkamy. Bardzo się ucieszył na tę propozycję. Był bardzo uniesiony olbrzymim sukcesem filmu na festiwalu. To jest niezrozumiałe, musiało się wczoraj coś wydarzyć - mówi   Andrzej Grabowski wystąpił w ostatnim filmie Marcina Wrony "Demon". Zobacz także:  "Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów!  

Marcin Wrona powiesił się
ONS
Newsy
RMF FM: Marcin Wrona popełnił samobójstwo! Nowe fakty w sprawie śmierci reżysera!
Tragedia podczas Festiwalu w Gdyni

Nowe fakty w sprawie śmierci Marcina Wrony . Jak podaje RMF FM, reżyser filmu "Demon" popełnił samobójstwo w swoim pokoju hotelowym w Gdyni. Jego ciało, nad ranem, odnalazła żona. Organizatorzy Festiwalu Filmowego wydali w tej sprawie oświadczenie: W piątek w nocy zmarł nagle Marcin Wrona, reżyser filmu "Demon", pokazanego w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jako organizatorzy Festiwalu, a zarazem przyjaciele Marcina, jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni Jego odejściem. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym reżysera. Jednocześnie informujemy, że planowane na dzisiejszy wieczór wręczenie nagród odbędzie się w wersji skróconej i z pełnym poszanowaniem pamięci po Marcinie Zobacz:  "Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów! Film Marcina Wrony, "Demon", był pokazywany w konkursie głównym gdyńskiego festiwalu. Wrona ma na swoim koncie takie filmy jak "Chrzest", a także reżyserię serialu "Lekarze". Na gali finałowej uczczono jego pamięć . Zobacz także: Dramat Jarosława Kulczyckiego! Jego 19-letni syn nie żyje!

Michał Wrona - kim był?
ONS
Newsy
Wielki sukces "Demona"! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony nagrodzony w Ameryce
Wielki sukces "Demona"! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony nagrodzony w Ameryce

Wielki sukces filmu "Demon" w Ameryce! Film tragicznie zmarłego Marcina Wrony dostał wyróżnienie na festiwalu wielbicieli fantastyki i mrocznego klimatu Fantastic Fest w Austin w stanie Texas. "Demon" został wyróżniony w kategorii "Horror Features". Polacy będą mogli go zobaczyć już 16 października.  Wielki sukces Marcina Wrony w Ameryce Marcin Wrona niestety nie doczekał swojego sukcesu. Zmarł tragicznie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Reżyser popełnił samobójstwo w pokoju hotelowym .O jego filmie było głośno już dawno. Dzieło zadebiutowało na festiwalu filmowym w Toronto, gdzie zebrało same pozytywne opinie. Marcin Wrona fascynował się takim klimatem filmów i w jednym z wywiadów przyznał, że "zło jest pociągające".    Wybierzecie się do kina?   Marcin Wrona na premierze filmu Marcin Wrona na festiwalu filmowym w Gdyni Marcin Wrona z żoną    

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner