Michał Wrona - kim był?
ONS

"Demon" to ostatni film Marcina Wrony. Na swoim koncie miał mnóstwo zagranicznych sukcesów!

Michał Wrona - kim był?
ONS

Nie żyje Marcin Wrona, 42-letni reżyser, który został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jego film "Demon" będzie walczył o nagrodę główną podczas dzisiejszej gali (na początku uczczono jego pamięć). Jednak Wrona ma na swoim koncie mnóstwo innych sukcesów. Przypominamy Wam sylwetkę Marcina Wrony!

Kim był MarcinWrona?

Marcin Wrona urodził sie 25 marca w 1973 roku. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie. Ukończył również reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytety Śląskiego w Katowicach, gdzie otrzymał tytuł doktora. 

Już jego pierwszy samodzielnie wyreżyserowany film "Człowiek magnes" osiągnął wielki sukces. Wrona odwiedził około 100 międzynarodowych festiwali, otrzymując wiele nagród m.in. na Tribeca Film Festival w kategorii Najlepszy Film Studencki.

Jego debiutancki film "Moja krew" (z udziałem m.in. Eryka Lubosa czy Romy Gąsiorowskiej) miał swoje premierę na Festiwalu Filmowym w Rzymie (2009 rok). Największą sławę zdobył tuż po premierze filmu "Chrzest". Film otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia (2010) oraz wiele innych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in: Grand Prix w Mons Love IFF (2011, Belgia) oraz w Pradze na Febiofest (2011), a także Grand Prix OFF Plus Camera w Krakowie (2011) i nagrodę w Reykjaviku (2010).

Ostatnim filmem Marcina Wrony był thriller "Demon". Wrona jest również scenarzystą (scenariusz na podstawie sztuki teatralnej "Przylgnięcie" Piotra Rowickiego). Główną rolę zagrał w nim Itay Tiran. Poniżej zwiastun:

Filmem "Demon" zainteresowali się już amerykańscy producenci, którzy chcieli nakręcić remake. 

Szerokiej widowni Marcin Wrona znany był jako reżyser serialu "Lekarze" w TVN.

Rodzinie jeszcze raz składamy szczere kondolencje.

Zobacz także: Dramat Jarosława Kulczyckiego! Jego 19-letni syn nie żyje!

Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni w czwartek, 17.09:

Marcin Wrona powiesił się

 

Marcin Wrona na premierze filmu Płynące wieżowce:

Michał Wrona na premierze filmu

 

 

Marcin Wrona z żoną:

Michał Wrona z żoną

Więcej na temat Marcin Wrona
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04