Za nami gala wręczenia Bestsellerów Empiku 2023. Prestiżowe statuetki wieczorem 13 lutego powędrowały m.in. do Katarzyny Nosowskiej, Joanny Kuciel-Frydryszak, Adama Mirka, Taco Hemingway oraz Korteza. Na wydarzeniu nie brakowało występów na żywo – szczególny popis dała ulubienica widzów Daria Zawiałow. Imprezę poprowadzili Marcin Prokop i Julia Wieniawa. Była to wyjątkowa gala, ponieważ obchodziła swoje 25-lecie.

Reklama

Marcin Prokop chciał przyznać wyróżnienie Szymonowi Hołowni

Bestsellery Empiku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów, ponieważ w tym plebiscycie o nagrodach nie decydują krytycy, ale fani, którzy robią zakupy w popularnej sieci. Bogata otoczka, obecność gwiazd show-biznesu i występy na żywo – to wszystko sprawia, że Polacy już od 25 lat chętnie oglądają galę.

Zobacz także: Wpadka na Bestsellerach Empiku. W centrum zainteresowania Daria Zawiałow: "Takie rzeczy się zdarzają, jesteśmy na żywo"

Marcin Prokop
Marcin Prokop AKPA/Piętka Mieszko

Część telewizyjną poprowadził Marcin Prokop. Konferansjer zapowiadał zwycięzców razem z Julią Wieniawą. Gdy przyszła pora na nagrodę Twórcy internetowego roku, prezenter postanowił spróbować rozbawić publiczność i przy okazji wbić szpilę swojemu dawnemu koledze z „Mam talent”, Szymonowi Hołowni. Zasugerował, że to marszałek Sejmu powinien odebrać statuetkę.

Marcin Prokop, Julia Wieniawa
Marcin Prokop, Julia Wieniawa AKPA/Piętka Mieszko
Ja mam tutaj jednego kandydata – Szymona Hołownię. Myślę, że zasługuje na tę nagrodę
– powiedział Prokop.
Jak najbardziej. Myślę, że to byłoby bardzo możliwe w jego wykonaniu. Może za rok
– dodała Julia Wieniawa.

Publika na dowcip prowadzącego zareagowała śmiechem. Było to oczywiście nawiązanie do szybkich ripost, które Szymon Hołownia rzuca – często w kierunku opozycji – podczas obrad sejmowych. Po utworzeniu nowego rządu prace w Sejmie cieszyły się wysoką oglądalnością na YouTube. Duża w tym zasługa dziennikarza, obecnie lidera Polski 2050, który chętne korzysta z doświadczenia, jakie zdobył w telewizji.

Zobacz także
Marcin Prokop, Julia Wieniawa
Marcin Prokop, Julia Wieniawa AKPA/Piętka Mieszko

Ostatecznie Twórcą internetowym roku oczywiście nie został Hołownia. Statuetkę wręczono Adamowi Mirkowi. Nagrodę przekazali mu autorzy popularnych podkastów Joanna Okuniewska oraz Karol Paciorek.

Szymon Hołownia
Szymon Hołownia ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz także: Czeczot i Gorczyca pierwszy raz razem na Bestsellerach Empiku 2023! Nie szczędzili sobie czułości

Reklama

Choć Marcin Prokop dwoił się i troił, zdaniem widzów to Julia Wieniawa skradła show na gali Bestsellerów Empiku 2023. Oglądaliście wręczenie nagród?

Szymon Hołownia
Szymon Hołownia ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Marcin Prokop
Marcin Prokop AKPA/Piętka Mieszko
Reklama
Reklama
Reklama