Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Pogrzeb Małgorzaty Braunek
ONS
Newsy

Małgorzata Braunek była buddystką. Jak będzie wyglądał jej pogrzeb?

Nie będzie to tradycyjny pochówek

Małgorzata Braunek walczyła z chorobą nowotworową od połowy ubiegłego roku. Nie rezygnowała jednak z pojawiania się na planie serialu, gdzie ostatnie sceny grała już w peruce. Kilka miesięcy temu, pojawiła się informacja, że raka udało się pokonać - jak się okazało dwa miesiące później, była to przedwczesna radość. Choroba wróciła, a najbliższi aktorki robili wszystko, żeby pomóc jej w zebraniu niezbędnych na leczenie funduszy. Niestety dziś rano aktorka zmarła. Przypomnijmy: Małgorzata Braunek nie żyje. Aktorka przegrała walkę z chorobą

Rok 1978 był z pewnością przełomowy w życiu aktorki. To właśnie wtedy zdecydowała się porzucić świetnie rozwijającą się karierę aktorską i przejść na buddyzm. Praktykę medytacji rozpoczęła rok później. Kolejne lata przynosiły nauki u największych mistrzów zen, które w 1999 roku sprawiły, ze Braunek została kapłanem zen mającym prawo do udzielania ślubów i pochówków.
 

Bo ja nie dlatego odeszłam z zawodu, że postanowiłam zostać buddystką, ale dlatego, że chciałam coś ze sobą zrobić. Kiedy zaczynałam pracę, miałam tylko jeden cel: być dobrą aktorką. Nigdy nie chciałam być gwiazdą, to mnie bardzo deprymowało. Jednak moja kariera potoczyła się szybko, może nawet za szybko. Musiałam więc ją zastopować. To nie było tak, że nadawałam się tylko i wyłącznie na terapię – choć i w niej szukałam ratunku. Potrzebowałam jednak czegoś głębszego, więc zakotwiczyłam w praktyce buddyjskiej. - mówiła w wywiadzie dla poradnikzdrowie.pl
 

Na ekrany kin powróciła z impetem dopiero w 2005 roku - za rolę w "Tulipanach" otrzymała nagrodę Orła dla najlepszej aktorki. Wciąż jednak w jej życiu obecny był buddyzm - starała się codziennie medytować i nie jeść mięsa. Prowadziła zdrowy tryb życia, który niestety nie uchronił jej przed chorobą. 

Według buddystów, ciało to tylko stan przejściowy. Na jednym z forów, określają je mianem pożyczonego samochodu, którego nie oddajesz, ale wymieniasz. Ze względu na różne tradycje, pogrzeby w buddyzmie różnią się od siebie. Ciała jednak zazwyczaj poddawane są kremacji. Najwięcej emocji budzi tzw. pogrzeb powietrzny w którym nie pali się zwłok i nie zakopuje się ich w ziemi. Ciała zmarłych dzielone są na części i porzucane na pustkowiu, gdzie zajmują się nimi sępy. Dodatkowo buddyzm tybetański naucza, że przez 49 dni po śmierci, nie powinno się dotykać ciała zmarłego, żeby nie zawrócić strumienia jego świadomości. 

W polskich realiach, najbardziej prawdopodobne wydaje się skremowanie zwłok. O tym czy tak będzie wyglądał pogrzeb Braunek, zadecyduje prawdopodobnie jej rodzina.

Zobacz: Nie tylko Braunek wybrała inną wiarę. Kto jeszcze? 

W co wierzą polskie gwiazdy:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Małgorzata Braunek
Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Newsy
Małgorzata Braunek: "Wszystko jest we mnie"
Małgorzata Braunek w rozmowie o przemijaniu, sile akceptacji i o tym, jak z nastoletniej wagarowiczki stała się „belfrem” w szkole zen.

– Dzień zaczęła Pani od medytacji? Małgorzata Braunek: Oczywiście, to tak, jakby pani zapytała, czy dzisiaj umyłam zęby. Medytuję codziennie od ponad 30 lat. – Dużo dzieje się wokół, a medytując, trzeba się od tego odciąć. To jest trudne? Małgorzata Braunek: Wcale nie. Nie chodzi tu o odcinanie się, ale o ciszę wewnętrzną. Kiedy mój syn Xawery był mały, a chciałam medytować, prosiłam go, żeby przez godzinę zajął się sobą. Musiałam izolować się od bodźców zewnętrznych. Dopiero kiedy urodziła się moja córka Orinka, zrozumiałam, że dziecko nie przeszkadza. Może raczkować, bawić się obok. Kiedy dzwoni telefon, odbieram go i medytuję dalej. – Jakie to uczucie? Małgorzata Braunek: Absolutny spokój, pod warunkiem że nauczymy się doświadczać tu i teraz, nie odpływać myślami do przeszłości i przyszłości, nie analizować, nie oceniać. Są specjalne techniki, które to ułatwiają. Medytacja to rodzaj unieruchomienia ciała i umysłu – trzeba usiąść w odpowiedni sposób, wyprostować się, zamknąć oczy. Wtedy możemy zobaczyć, co tak naprawdę się w nas dzieje, ale trzeba to zaakceptować i nie chcieć tego zmieniać. – Ma Pani wsparcie rodziny? Małgorzata Braunek: Oj, tak! Nawet mój wnuk Kaj zainteresował się medytacją. Jako wielki fan „Gwiezdnych wojen” wiedział, o co chodzi. Potrafił wytrwać w nieruchomej pozycji przez kwadrans. Miał wtedy sześć lat i powiedział: „Babciu, jak skończę siedem i stanę się dorosły, to do was przystąpię” (śmiech). – Ile wcieleń ma Małgorzata Braunek? Aktorka, buddystka, ostatnio też kapłanka? Małgorzata Braunek: W zależności od sytuacji: matka, żona, babcia… Myślę, że każdy z nas w taki sposób funkcjonuje. Ważne, żeby nie mylić tych wcieleń. Żeby nie być nauczycielką zen,...

Serial o Małgorzacie Braunek
ONS
Newsy
Powstanie serial o Małgorzacie Braunek! Wybrano już aktorkę
To będzie trudna rola

Pod koniec ubiegłego miesiąca dotarła do nas informacja o śmierci Małgorzaty Braunek , wybitnej polskiej aktorki, która w ostatnich latach stworzyła uwielbianą przez widzów postać w serialu "Dom nad rozlewiskiem". Gwiazda zmagała się z chorobą nowotworową od połowy ubiegłego roku, nie zrezygnowała jednak z życia zawodowego i pojawiała się na planie produkcji. Niestety nie udało jej się pokonać choroby. Przypomnijmy: Małgorzata Braunek nie żyje. Przegrała walkę z ciężką chorobą   Śmierć aktorki była szokiem dla wszystkich. Do ostatniego dnia fani jej talentu mieli nadzieję, że uda jej się pokonać raka i wrócić do świetnej formy sprzed lat. Tak się jednak nie stało. Wiele wskazuje jednak na to, że już wkrótce będziemy mogli przypomnieć sobie jak wyglądało życie gwiazdy, za sprawą serialu opartego na jej życiorysie. Jedna z producentek, chce żeby tytuł ujrzał światło dzienne już na wiosnę 2016 roku.    Rozmawiałam już w sprawie serialu opartego na życiu Małgorzaty Braunek z jednym ze scenarzystów. Oboje uznaliśmy, że to wspaniały pomysł. Wierzę, że dojdzie do jego realizacji już w przyszłym roku. - czytamy na stronie swiatseriali.pl   Scenariusz serialu powstanie najprawdopodobniej na podstawie książki "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko" - wywiadu-rzeki z Małgorzatą Braunek, który ukazał się dwa lata temu. Producentka, która prosi o zachowanie anonimowości zdadza, że ma już wybraną aktorkę, która wcieli się w główną rolę.   Nie mam najmniejszych wątpliwości, która z aktorek najlepiej pasowałaby do roli Małgosi Braunek. Wybór jest oczywisty - jej córka, Orina Krajewska. - dodaje.   Serialowa Agata z "Nad rozlewiskiem" do złudzenia przypomina swoją mamę, a przy tym jest niezwykle zdolną aktorką. Skończyła londyńską szkołę aktorką a na swoim koncie ma już kilka ról....

Małgorzata Braunek nie żyje
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Małgorzata Braunek nie żyje. Przegrała walkę z ciężką chorobą
Wielki smutek w rodzinie aktorki

Od kilku tygodni z przejęciem relacjonowano walkę z chorobą Małgorzaty Braunek . Słynna aktorka chorowała na raka, a w dramatyczną pomoc zaangażował się jej syn, Xavery Żuławski . Nawoływał on do wsparcia finansowego i duchowego swoich najbliższych przyjaciół, ale z pomocą przyszło kilkanaście tysięcy Polaków. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich. Niestety, właśnie poinformowano, że Małgorzata Braunek zmarła dziś przed godziną 11. Informacja została opublikowana na oficjalnym fanpejdżu aktorki, pod którym obecnie miłośnicy jej talentu składają kondolencje. Przekazujemy wyrazy współczucia i wsparcia rodzinie artystki. Zobacz: Małgorzata Braunek była buddystką. Jak będzie wyglądał jej pogrzeb? Zobacz: Małgorzata Braunek była buddystką. A w co wierzą inne gwiazdy? Tak wyglądają groby polskich gwiazd:

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner