We wtorek, 25 października Maciej Musiał za pośrednictwem Instagrama przekazał, że zmarł jego dziadek. Gwiazdor regularnie przekazywał, że Marian Markiewicz był jego największym życiowym autorytetem. Aktor pożegnał 98-letniego seniora wzruszającym wpisem w mediach społecznościowych. Pod żałobnym postem artysty pojawiło się mnóstwo komentarzy z kondolencjami.

Reklama

Maciej Musiał żegna dziadka: "Dałeś mi tak wiele"

Maciej Musiał opublikował na Instagramie serię zdjęć ze swoim dziadkiem. Gwiazdor, który zdobył popularność dzięki roli w serialu "Rodzinka.pl", pożegnał 98-latka, dziękując mu za wartościowe nauki o życiu.

- Żegnaj dziadku. Dałeś mi tak wiele. Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga. Kochałeś Polskę, której tak wiele oddałeś - napisał aktor.

Artysta przypomniał o wojskowej historii swojego dziadka, który uczestniczył w wielu ważnych walkach.

- Wyzwalałeś Wilno, walczyłeś w Bitwie pod Surkontami, po wojnie jako żołnierz niezłomny, wciąż stawiałeś opór, za co na wiele, wiele lat trafiłeś do więzienia - czytamy we wpisie.

Na koniec Maciej Musiał dodał, że mimo bogatego życiorysu jego dziadek pozostał niezwykle skromnym człowiekiem. Skupiał się przede wszystkim na szerzeniu takich wartości jak patriotyzm.

- Nigdy nie czułeś się bohaterem. Ale nim byłeś. Tak bardzo pragnąłeś, żeby inni podzielali Twoją miłość do Polski. Obiecuje nieść cię w sercu zawsze - dodał.

Zobacz także: Magdalena Stępień w poruszającym wyznaniu: "Strata dziecka zmienia nas"

Zobacz także

Pod wpisem pojawiły się komentarze z kondolencjami takich gwiazd jak Andrzej Wrona, Piotr Czaykowski, Ada Fijał czy też Misiek Koterski.

Szczere kondolencje... Wspaniały człowiek - napisała Ida Nowakowska.

Wiadomość o śmierci przekazała też Anna Musiał, mama Macieja Musiała i córka zmarłego Mariana Markiewicza.

- Piękny człowiek. Pięknie żył. Dziś pięknie odszedł. Miał 98 lat. Proszę o modlitwę, aby ta jego ostatnia droga też była najpiękniejsza. Prosto w czułość ojca. Dzielę się jego głosem, pokojem i radością, które miał, wiarą, nadzieją i miłością. Niech będą dowodem na współistnienie światów i obietnicą na realne i najpiękniejsze życie Tam. Bardzo wierzę, że już wiesz jak pachnie Niebo - napisała.

Reklama

Maciejowi Musiałowi i jego rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

AKPA/Filip Radwański
AKPA/Filip Radwański
AKPA/Baranowski
Reklama
Reklama
Reklama