Eurowizyjni reprezentanci pokazują swoje możliwości w ramach koncertów organizowanych w różnych krajach przed konkursem głównym, który rozpocznie się już za niecały miesiąc, 7 maja. W szwedzkim Malmo wystąpi Luna, która w krajowych preselekcjach pokonała m.in. Justynę Steczkowską. Niestety po jej ostatnim występie pojawiło się sporo wątpliwości co do szans na zwycięstwo młodej gwiazdy. Koncert nie wyszedł najlepiej. Później okazało się, że Luna ma problemy zdrowotne.

Reklama

Luna nie wypadła dobrze w Londynie. Powodem ma być infekcja

W ramach koncertów poprzedzających Eurowizję 2024 Luna wystąpiła już w Madrycie, Barcelonie oraz Londynie. Występu w stolicy Wielkiej Brytanii nie zaliczy do udanych. Fani szybko zauważyli, że głos wokalistki brzmi bardzo słabo. W komentarzach rozpoczęła się dyskusja na temat przygotowania artystki do konkursu głównego w Szwecji, który ruszy już za niecały miesiąc. W miniony weekend jeszcze nikt nie zdawał sobie sprawy, że młoda gwiazda walczy z infekcją.

Luna
Artur Zawadzki/REPORTER

Okazało się, że przez chorobę Luna straciła głos. Wyprzedzając złośliwe komentarze internautów, podkreśliła, że nie jest to efekt imprezowania do rana. W trakcie wywiadu wokalistka oświadczyła, że pozostaje optymistką, choć czuła, że w dniu koncertu w Londynie nie była w najlepszej formie.

Nie jest dobrze, straciłam głos dzisiaj rano. (…) Nie, to nie przez imprezowanie. Myślę, że to wina klimatyzacji, ale będzie dobrze
– powiedziała na łamach Wiwibloggs.
Luna
Pawel Wodzynski/East News

Dzięki tej informacji internauci być może będą nieco bardziej wyrozumiali wobec gwiazdy. Jednak reprezentantka Polski od samego początku musi mierzyć się z dość dużą krytyką i nie ulega wątpliwości, że nie jest jej łatwo przekonać do siebie nawet polskich słuchaczy. W marcu fani byli podzieleni występem Luny w Sztokholmie. Gorąca dyskusja rozpoczęła się zaraz po krajowych preselekcjach. Faworytką wydawała się Justyna Steczkowska. Jednak doświadczona artystka przegrała z młodszą koleżanką o jeden punkt.

Luna
VIPHOTO/East News

Krytyczne komentarze pojawiły się również po występie Luny w Barcelonie. Internauci wytykają jej przede wszystkim złą dykcję i nieczystości w wykonaniu na żywo, które – ich zdaniem – za bardzo różni się poziomem od tego prezentowanego w teledyskach. Trudno dziwić się obawom fanów. Polska nie ma ostatnio szczęścia na Eurowizji. Występ Rafała Brzozowskiego w 2021 roku trzeba uznać za klapę. Rok później Krystian Ochman zajął zaledwie 12. miejsce. Jeszcze gorszy wynik uzyskała Blanka w 2023 roku, gdy z piosenką „Solo” powędrowała na 19. miejsce.

Zobacz także

Jak oceniacie szanse Luny?

Reklama

Zobacz także: Jak będzie wyglądał występ Luny na Eurowizji? "Nie będzie aż takich szaleństw z mojej strony"

Luna
YouTube/eurowizja.org
Reklama
Reklama
Reklama