Ludwik Dorn nie żyje
East News / Pawel F. Matysiak REPORTER
Newsy

Ludwik Dorn nie żyje. Były marszałek Sejmu zmarł w wieku 67 lat

Ludwik Dorn zmarł w wieku 67 lat. Informację o śmierci polityka przekazał serwis Interia.pl

Ludwik Dorn nie żyje. Były wicemarszałek Sejmu i współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości odszedł w wieku 67 lat. O śmierci Ludwika Dorna poinformował serwis Interia.pl i doniesiena te zostały potwierdzone przez kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. 

Anna Lewandowska o filmie "Lewandowski - Nieznany": "Są fragmenty z tatą, który był bardzo ważny w jego życiu"

Ludwik Dorn nie żyje. Polityk zmarł w wieku 67 lat

Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 roku w Warszawie. Polityk studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2001-2007 był wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości i ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

W 2007 roku Ludwik Dorn złożył rezygnację z urzędu ministra i tym samym rozstał się z Prawem i Sprawiedliwością. W 2015 roku kandydował z list Platformy Obywatelskiej, ale nie udało mu się zdobyć mandatu poselskiego. Polityk zmarł w wieku 67 lat.

Ludwik Dorn nie żyje
East News / Andrzej Hulimka/REPORTER

 

Ludwika Dorna pożegnali znani polscy politycy i dziennikarze, którzy w mediach społecznościowych publikują upamiętniające wpisy, m.in Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz,

Zmarł Ludwik Dorn, działacz opozycji w PRL, były marszałek Sejmu. Zasłużony Polsce, wieloletni parlamentarzysta, dla którego różnice w poglądach nigdy nie były przeszkodą w poszukaniu dialogu i porozumienia. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje. - napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

 

Władysław Kosiniak-Kamysz z żoną i córką
East News
Newsy
Władysław Kosiniak-Kamysz ma drugie dziecko! Pokazał zdjęcie i zdradził piękne imię maleństwa
Władysław Kosiniak-Kamysz ma drugie dziecko! Pokazał zdjęcie i zdradził piękne imię maleństwa

Władysław Kosiniak-Kamysz był kandydatem do urzędu prezydenta RP w ostatnich wyborach. Choć polityk PSL nie przeszedł do drugiej tury, w pamięci wyborców na pewno na długo pozostanie jego sympatyczna żona, Paulina. Szczególnie dużo komentarzy wywołała, gdy wołała męża: "choć Tygrysie, scena jest twoja". Pani Paulina w czasie kampanii prezydenckiej była w ciąży. Dziś wieczorem polityk ogłosił, że parze urodziło się drugie dziecko - dziewczynka, której nadali piękne imię Różyczka. Szczęśliwy tatuś na Instagramie pokazał zdjęcie z maleństwem:         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Różyczka 🌹 Post udostępniony przez Władysław Kosiniak-Kamysz (@kosiniakkamysz) Wrz 8, 2020 o 12:40 PDT Różyczka jest drugim dzieckiem pary. W ubiegłym roku urodziła im się pierwsza córeczka, Zosia! Państwo Kosiniakom serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

Wybory prezydenckie 2020 oficjalne wyniki głosowania
Newsy
Wybory prezydenckie 2020. Znane są oficjalne wyniki głosowania 
Wybory prezydenckie 2020. Znane są oficjalne wyniki głosowania 

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2020. Jak bardzo różnią się od wyników sondażowych podanych w niedzielę? Jaka jest przewaga lidera?  Zobacz także:  Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska założyły konta na Instagramie! Która wypada lepiej? Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki  Według ostatecznych danych, opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, na Andrzeja Dudę, obecnie urzędującego Prezydenta RP, zagłosowało w pierwszej turze wyborów 8 450 513 Polaków, co daje 43,5 procent wszystkich głosujących. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Rafał Trzaskowski, aktualny prezydent Warszawy. Głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej oddało 5 917 340 wyborców, co daje 30,46 procent wszystkich głosujących. Trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia z wynikiem 18,87 procent. Oddało na niego głos 2 693 397 osób.  Oto pełne wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich 2020:  Andrzej Duda - 43,5 % (8 450 513 głosów) Rafał Trzaskowski - 30,46% (5 917 340 głosów) Szymon Hołownia - 18,87 % (2 693 397 głosów) Krzysztof Bosak - 6,78 % (1 317 380 głosów) Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 % (459 365 głosów). Robert Biedroń - 2,22 % (432 129 głosów) Stanisław Żółtek - 0,23 % Marek Jakubiak - 0,17 % Paweł Tanajno - 0,14 % Waldemar Witkowski - 0,14% Mirosław Piotrowski - 0,11 % Ogólna frekwencja w I turze wyborów wyniosła 64,51 proc. Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca!  Zobacz także:  Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020! Będzie druga tura!  

wybory prezydenckie 2020
East News
Newsy
Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020! Będzie druga tura!
W drugiej turze wyborów prezydenckich pojawią się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski!

Po godzinie 21.00 pojawiły się wstępne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Już teraz wiadomo, że za dwa tygodnie Polacy znów będą głosować w II turze, która odbędzie się 12 lipca. W tegorocznych wyborach frekwencja była rekordowo wysoka aż 62,9% i najwyższe wyniki uzyskali Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.  Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020:  Andrzej Duda - 41,8% Rafał Trzaskowski - 30,4 % Szymon Hołownia - 13,3 % Krzysztof Bosak - 7,4% Robert Biedroń - 2,9% Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6% Marek Jakubiak - 0,5% Paweł Tanajno - 0,3% Stanisław Żółtek - 0,3% Waldemar Witkowski - 0,3% Mirosław Piotrowski - 0,2% Jak kandydaci na urząd prezydenta komentowali wynik wyborów? Andrzej Duda podziękował Polakom za głosy i za tak rekordową frekwencję. Podziękował też wszystkim swoim konkurentom: Dziękuję za wsparcie, ale przede wszystkim dziękuję rodakom za frekwencję (...) Po pięciu latach dużo więcej osób głosuje na mnie. Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom. Ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny. Gratuluję konkurentom, szczególnie Rafałowi Trzaskowskiemu - powiedział w przemówieniu Andrzej Duda. Z kolei Rafał Trzaskowski na wstępie podziękował swojej żonie, rodzinie i wyborcom, którzy oddali na niego głos.  Z takimi wynikami można się iść bić o Polskę! Ten wynik pokazuje, że ponad 58 procent naszego społeczeństwa chce zmiany. Chcę do nich wszystkich powiedzieć: będę waszym kandydatem zmiany - zaczął swoje przemówienie kandydat Koalicji Obywatelskiej.  Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już 12 lipca!    

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik