Robert Lewandowski
ONS

Afera szczepionkowa z Robertem Lewandowskim! Przeciwnicy akcji grzmią "Na pewno nie podaruję dzieciom śmierci w fiolce!"

Robert Lewandowski
ONS

Robert Lewandowski wziął udział w akcji UNICEF-u, która polega na fundowaniu szczepionek dla dzieci w Nepalu, które są ofiarami trzęsienia ziemi. Na stronie UNICEF-u można przekazać dowolną darowiznę na ten cel. 

Trzymam w ręku szczepionkę, dokładnie taką, jaką możesz podarować dziecku w Nepalu (...) Jesteś gotów podjąć to wyzwanie? Zagraj ze mną w jednej drużynie i uratuj dziecko - Robert Lewandowski w reklamie UNICEF-u zachęca do tego, by wziąć udział w akcji i wpłacić pieniądze na pomoc dla dzieci.

Wydawałoby się, że cel jest szczytny i udział Lewandowskiego powininen pomóc w promowaniu akcji UNICEF-u. Nie wszystkim jednak się to spodobało. Fanpage Roberta został zaatakowany przez przeciwników szczepień, którzy twierdzą, że Lewandowski wziął udział w akcji bez wcześniejszego zbadania tematu szczepień:

Sorry, Lewy, ale strzeliłeś samobója. Testowanie tego badziewia na biednych dzieciach dla zysku korpo biznesu nazywasz pomocą? NA PEWNO NIE PODARUJĘ dziecku z Nepalu śmierci we fiolce. Ani w żadnym innym kraju! Opamiętaj się, najpierw zdobądź wiedzę, zanim coś zaczniesz firmować własnym nazwiskiem i wizerunkiem - napisał jeden z użytkowników Facebooka.

 

Żeby proponował zbiórkę na żywność, ciuchy, to jeszcze rozumiem, ale to G... ? - napisał ktoś inny.

Jedna z osób jako przykład złego działania szczepionek podała, że przez szczepionkę jej syn zachorował na autyzm. Od razu odezwali się zwolennicy szczepień, którzy stanęli po stronie Roberta i odparli tę tezę.

Nigdy nie stwierdzono żadnego, najmniejszego związku między autyzmem a szczepionkami. Nigdy. Zacznijmy od tego, że autyzm jest chorobą wrodzoną, jak, na wszystkie bóstwa, może być wywołany szczepionką? Naprawdę mi przykro, że Twój syn jest chory, ale zwalanie tego na jakieś powalone spiskowe teorie będzie tylko szkodziło - napisał.

Panie Robercie! Proszę się nie przejmować tymi hejtującymi komentarzami! Z niewiadomych przyczyn w siłę rośnie ruch antyszczepionkowy, który bez żadnych dowód, badań etc. uznał hmmmm z resztą można to przeczytać w komentarzach poniżej. Ja akcję jak najbardziej popieram i WIELKI SZACUNEK dla Pana! - napisała osoba broniąca idei szczepień i udziału Lewandowskiego w akcji.

W sprawie wypowiedział się również UNICEF, który napisał, że szczepionki ratują życie i są naprostszym i najtańszym rozwiązaniem problemu:

Na świecie prawie 1/3 zgonów dzieci do 5. roku życia spowodowana jest chorobami, którym można zapobiec dzięki szczepieniom. Szczepienia to najprostsza, najtańsza i najbardziej efektywna interwencja medyczna ratująca życie dzieci na świecie - napisał UNICEF Polska pod komentarzami na profilu Roberta Lewandowskiego. 

Z kim się zgadzacie? Z ideą działania UNICEF-u ws. szczepionek? Czy z przeciwnikami szczepień?

 

Zobacz też: Anna Lewandowska zaliczyła wpadkę na Instagramie! Fani dopatrzyli się jednego szczegółu​

 

Cały wpis UNICEF-u Polska.

Robert Lewandowski wziął udział w akcji UNICEF-u.
Facebook

 

Robert Lewandowski wziął udział w akcji UNICEF-u.

Robert Lewandowski wziął udział w akcji UNICEF-u.
Facebook

 

Nie wszyscy zgadzają się z ideą akcji - tym samym skrytykowali Lewandowskiego.

Robert Lewandowski na boisku

Więcej na temat Robert Lewandowski
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17