Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Wojewódzki o pogrzebie Anny Przybylskiej
ONS
Newsy

Wojewódzki o śmierci Przybylskiej: Niech Bóg przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci

Ostre słowa dziennikarza

Pogrzeb Anny Przybylskiej przyciągnął do Gdyni kilka tysięcy osób, które chciały oddać ostatni hołd zmarłej aktorce. Ulice miasta udekorowano białymi kwiatami i pięknymi zdjęciami gwiazdy. Teraz jego mieszkańcy mają kolejny pomysł - imieniem Przybylskiej chcą nazwać jedną z ulic i wiele wskazuje, że inicjatywa ta znajdzie poparcie wśród władz miasta. Przypomnijmy: Mieszkańcy Gdyni chcą uhonorować Przybylską. Inicjatywę wspiera znany gwiazdor

Na uroczystości był też obecny Kuba Wojewódzki. Przybylska kilkukrotnie gościła w jego show, a chemia między nimi była nie do powtórzenia. Dziennikarz w wywiadzie udzielonym dla Gazeta.pl podzielił się swoimi refleksjami z pogrzebu gwiazdy i są to dość gorzkie wnioski. Wojewódzki zwraca uwagę na sposób prowadzenia mszy i fakt, że kościół nawet w takich chwilach skupia się na sobie, a nie zmarłej. Pokusił się nawet o dość ostre stwierdzenie - jego zdaniem przeprosiny i pytania powinny być kierowane właśnie do Boga, który zabrał partnerkę i matkę trójki dzieci.
 

Uczestniczyłem ostatnio w pogrzebie Ani Przybylskiej. Ksiądz w kościele mówił z zaangażowaniem sprzedawcy mebli. O jednej z najcudowniejszych istot, jakie znałem, wygłaszał frazesy rodem z Wikipedii. Padały slogany o tym, że „Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy”. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat. Tylko bezlitosny egoista potrafi zabrać młodą matkę trójce dzieciaków. Ale to nie wszystko. W trakcie mszy poświęconej zmarłej osobie Kościół nie zajmuje się tym, kto odszedł, nie zajmuje się jej rodziną i bólem. Kościół zajmuje się sobą. Swoim pieprzonym ewangelicznym narcyzmem. Jak padły słowa „Przeprośmy za nasze grzechy”, to aż zacisnąłem pięści z bezradności. A kiedy wy przeprosicie za swoje - za obłudę, pedofilię, zachłanność i bizantyjski styl życia? Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci. Z pozycji kolan nie zmieni się ani świata, ani własnych horyzontów. Czasami mam wrażenie, że gdyby to od Polaków zależała ewolucja, to chodzilibyśmy wyłącznie na kolanach - wyznaje w wywiadzie dla Gazeta.pl Wojewódzki.


Zgadzacie się z Kubą?

Zobacz: "Ania bała się czasu i choroby"

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Film o Annie Przybylskiej
ONS
Newsy
Powstanie film o Przybylskiej. Na ten pomysł wpadła jej znana przyjaciółka
Czeka na zgodę Bieniuka

Od śmierci Anny Przybylskiej niedługo minie miesiąc. Mnóstwo jej fanów, jak i osób ze środowiska artystycznego chce jak najdłużej zachować pamięć o pięknej aktorce. W Gdyni ma powstać ulica jej imienia. Inicjatywę wspiera znany gwiazdor. Przypomnijmy: Mieszkańcy Gdyni chcą uhonorować Przybylską. Inicjatywę wspiera znany gwiazdor To jednak nie koniec. Jak podaje dziś "Fakt" jej długoletnia przyjaciółka, Katarzyna Bujakiewicz , pragnie nakręcić film o Annie. Aktorki znały się ponad 10 lat, spędzały ze sobą mnóstwo czasu, a Kasia w wielu wywiadach podkreślała, jak ważna jest dla niej Przybylska . W ten sposób Bujakiewicz chce oddać hołd zmarłej aktorce. Marzy jej się, żeby jego premiera  odbyła się w pierwszą rocznicę śmierci. Nie zrobi jednak nic bez zgody Jarosława Bieniuka : Rzuciła ostatnio takim pomysłem . Boli ją śmierć Ani, ale patrząc ile osób to poruszyło, chce ładnie podsumować jej życie. Najpierw jednak Bieniuk będzie musiał się zgodzić . Wtedy aktorka będzie szukać ekipy i już konkretnie z kimś rozmawiać - mówi jej znajomy. Dobry pomysł? Zobacz: Wojewódzki o śmierci Przybylskiej: Niech Bóg przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci Najpiękniejsze zdjęcia Anny:

Mieszkańcy Trójmiasta chcą uhonorować Annę Przybylską
ONS
Newsy
Mieszkańcy Gdyni chcą uhonorować Przybylską. Inicjatywę wspiera znany gwiazdor
Piękny gest?

Od śmierci Anny Przybylskiej mijają właśnie trzy tygodnie, ale pamięć o aktorce jest wciąż żywa. Wszystko za sprawą przyjaciół i najbliższych, którzy wspominają ją jako doskonałą przyjaciółkę, córkę i matkę. Przypomnijmy: Poruszająca rozmowa z mamą Ani Przybylskiej. Opowiedziała o ostatnich chwilach z córką Na pogrzebie Przybylskiej pojawiło się kilka tysięcy ludzi, a ulice Trójmiasta zostały udekorowane białymi kwiatami. Teraz mieszkańcy Gdyni, w której mieszkała gwiazda, chcą uhonorować ją w wyjątkowy sposób i pojawił się pomysł, aby jedną z ulic nazwać jej imieniem. Dużym kibicem takiego rozwiązania jest Dariusz Michalczewski , który również mieszka w Trójmieście. Jego zdaniem to świetny pomysł, a Ani taka pamiątka się po prostu należy. Ania była nie tylko świetną aktorką, ale również koleżanką... Takie osoby jak ona powinny zostać upamiętnione - komentuje dla "Super Expressu" bokser. Przedstawiciele miasta również podchodzą do tej inicjatywy entuzjastycznie. Dobrze, żeby powstawały takie inicjatywy... Obecność ogromnej rzeszy ludzi na pogrzebie, w kościele i na cmentarzu o czymś świadczy. Ludzie darzyli ją ogromną sympatią - ocenia Joanna Grajter , rzecznik prasowy prezydenta Gdyni. Też uważacie, że to dobry pomysł na uhonorowanie zmarłej gwiazdy? Zobacz: Dziennikarka "Vivy!" o ostatnim wywiadzie z Przybylską: "Bała się czasu i choroby" Najpiękniejsze zdjęcia Anny Przybylskiej:

Kuba Wojewódzki o programie
ONS
Newsy
Wojewódzki szczery jak nigdy: Lubię przesadzać i bywam w tym głupi
Z tej strony nie znaliśmy Kuby

Kuba Wojewódzki rzadko udziela długich wywiadów. Wyjątek zrobił niedawno, gdzie zabrał głos w wielu nurtujących jego fanów sprawach. Dziennikarz TVN wypowiedział się również na temat pogrzebu Anny Przybylskiej . Jego słowa wywołały prawdziwą burzę w internecie. Przypomnijmy: "Niech Bóg przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci" Kuba opowiedział również o pracy nad show w TVN. Często zarzuca się mu, że w programie stara się być największą gwiazdą, a jego goście schodzą na dalszy plan . Gwiazdor przyznaje, że lubi wprawiać gwiazdy w zakłopotanie, ale nigdy nie działa przeciwko nim : Lubię przesadzać i bywam w tym głupi. Lubię szukać granic, których nie szukają inni autorzy. Stawiać moich gości w sytuacjach, w których nigdy nie byli stawiani. Czasami detronizować ich na kilkanaście minut. Zabrać tę politurę gwiazdorstwa. Ale nigdy nie działam przeciwko nim. Tylko razem z nimi. Nie robiłbym tego programu 13 lat, gdyby zarzut był prawdziwy. Talk-show to wariacja na temat rozmowy - mówi Kuba w rozmowie z gazeta.pl Oglądacie show Kuby? Zobacz: Wojewódzki pierwszy raz tak szczerze o Figurskim. Ma dla niego jedną radę Kuba Wojewódzki z dziewczyną na premierze:

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner