Kuba Błaszczykowski
East News

Kuba Błaszczykowski został bohaterem i od razu dziś trafił do prawdziwego muzeum "Bramka Kuby to dzieło sztuki"

Kuba Błaszczykowski
East News

Jak wczoraj Wielka Brytania, tak dziś Kuba Błaszczykowski zapisał się na kartach historii! To w dużej mierze dzięki niemu polska reprezentacja weszła do ćwierćfinału Euro 2016. Strzelając gola w pierwszej połowie i karnego na koniec meczu pokazał swoją klasę! 

A przecież jego wyjazd na mistrzostwa nie był wcale taki pewny. Nie mógł znaleźć sobie miejsca w podstawowym składzie swojego klubu - Fiorentiny - i wielu specjalistów zastanawiało się, czy nie przełoży się to na jego pozycję w kadrze. Trener Adam Nawałka dał mu jednak szansę po meczu towarzyskim z Serbią, gdzie Kuba strzelił gola. I, jak widać, miał nosa!

Kuba Błaszczykowski odwdzięczył się w bardzo ważnym dla nas meczu z Ukrainą, strzelając jedynego gola. Media piszą o nim, jako o talizmanie - gdy on strzela bramkę, drużyna już nie przegrywa. Tak właśnie stało się w meczu ze Szwajcarią. Obok ciągle blokowanego i faulowanego Lewego, Kuba został filarem drużyny.

I nie tylko o wynik chodzi. Zauważyliście jak zachował się po brutalnym faulu na Robercie? Pierwszy ruszył z interwencją.

Zobaczcie to selfie z dzisiaj - prawdziwa dusza teamu :)

Kuba Błaszczykowski
Facebook

 

I jeszcze ze statystyk... Po Zbigniewie Bońku Kuba został pierwszym polskim piłkarzem, który strzelił gole w dwóch kolejnych meczach ważnego turnieju.

Nie dziwimy się, że Muzem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zmieniło dziś swoje zdjęcie profilowe na Facebooku, uznając, że bramka Kuby Błaszczykowskiego to dzieło sztuki :)

Kuba Błaszczykowski
Facebook

 

Sam Kuba przypomina zawsze dla kogo gra - dla swojej mamy, która zginęła tragicznie, gdy był dzieckiem i... dla Polski! 

Kuba Błaszczykowski
Facebook

 

Kuba rządzi na boisku!

Gol Kuby Błaszczykowskiego
East News

Kuba Błaszczykowski
East News

 

Na meczu z Ukrainą!

Jakub Błaszczykowski
Instagram

Więcej na temat Kuba Błaszczykowski
Przeładuj

Paulina Krupińska zdradziła, o jakim zawodzie marzy jej córeczka! Tata, Sebastian Karpiel Bułecka, nie jest szczęśliwy!

zobacz 02:08