Jak wyglądają relacje pomiędzy księciem Harrym, a jego ojcem - księciem Karolem i jego bratem - księciem Williamem? Podczas kontrowersyjnego wywiadu u Oprah Winfrey wnuk królowej Elżbiety stanął przed niezwykle trudnym pytaniem. Niestety okazuje się, że sytuacja jest bardzo napięta, a słowo trudna to mało powiedziane. Książę Karol przestał odbierać od niego telefony, a William? Książę Harry nie ma wątpliwości, jak zareagowałaby jego matka widząc, co dzieje się w rodzinie królewskiej.

Reklama

Książę Harry w wywiadzie u Oprah o odrzuceniu ze strony Karola i Williama

Kiedy Harry dołączył do Meghan podczas wywiadu u Oprah, na jaw wyszły kolejne fakty dotyczące rodziny królewskiej. Młodszy syn księcia Karola i księżnej Diany wyznał, że jest zawiedziony zachowaniem swojego ojca. Jak się okazuje, kiedy książę Harry zadecydował o wypisaniu się z rodziny królewskiej, ten przestał odbierać jego telefony.

Kiedy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem i - jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony - powiedział: "Czy mógłbyś mi spisać wszystko to, co masz zamiar zrobić?".

Harry wyznał także, że po jego decyzji rodzina odcięła go finansowo. Od dłuższego czasu w mediach mówiono również o napiętych stosunkach pomiędzy nim, a jego starszym bratem. Jak naprawdę wyglądają relacje tej dwójki?

Jak powiedziałem wcześniej, bardzo kocham Williama. To mój brat. Przeszliśmy razem przez piekło. Mam na myśli wspólne doświadczenia. Ale wiesz, jesteśmy na różnych ścieżkach - skomentował - Na razie w naszej relacji jest przerwa. Ale, jak wiesz, czas goi rany - dodał.

Książę Harry nie krył również swojego współczucia wobec swoich najbliższych, a podczas jego rozmowy z Oprah padły naprawdę mocne słowa. Mąż Meghan Markle wyznał, że żyjąc w rodzinie królewskiej był uwięziony przez system, a z pułapki wydostał się jedynie dzięki poznaniu swojej żony:

Nie byłbym w stanie tego zrobić, ponieważ ja też byłem uwięziony. Nie widziałem wyjścia. Wiesz, byłem w potrzasku, choć sam nie zdawałem sobie z tego sprawy. Ale w pewnym momencie spotkałem Meg, a potem nasze światy zderzyły się w najbardziej zdumiewający sposób. Byłem uwięziony przez system, tak jak reszta mojej rodziny. Mój ojciec i brat wciąż są uwięzieni. Nie mogą odejść. Ogromnie im z tego powodu współczuję.

Książę William nie żałuje swojej decyzji, którą jak podkreśla, podjął dla dobra swojego, Meghan oraz Archiego. Kiedy Oprah zapytała, czy jego ojciec już odbiera od niego telefonu, ten nie krył żalu:

Zobacz także

Tak, odbiera. Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Jest dużo do przepracowania. Czuję się naprawdę zawiedziony, ponieważ przeszedł przez coś podobnego. Wie, jakie to uczucie. Zawsze będę go kochać, ale wydarzyło się wiele bólu. Nadal będę traktować jako jeden z moich priorytetów próbę uzdrowienia naszej relacji.

Książę podkreślił również, że jego nieżyjąca mama z pewnością byłaby "wściekła i smutna" z tego powodu. Wierzy jednak, że zrozumiałaby jego decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej.

Myślę, że czułaby się bardzo zła z powodu tego, jak to się potoczyło i bardzo smutna, ale ostatecznie wszystko, czego chciałaby, to to żebyśmy byli szczęśliwi. Przyniosłem to, co zostawiła mi mama. I bez tego nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, więc wracając do tego, co pomyślałaby o tym moja matka, myślę, że to przewidziała. Z pewnością czułem jej obecność przez cały ten proces - wyznał.

Książę Harry w rozmowie z Oprah nie krył również tego, kiedy i dlaczego jego rodzina zaczęła odwracać się od Meghan. Niestety, w grę wchodziła zazdrość. Ma jednak nadzieję, że wszyscy wyciągną lekcje z przeszłości.

Zobacz także: Meghan Markle w wywiadzie dla Oprah Winfrey: "Mój syn nie jest księciem przez rasizm rodziny królewskiej"

Gdzie obejrzeć wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym u Oprah po polsku?

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym po polsku można zobaczyć już dziś, w poniedziałek 8 marca o godzinie 20:30 na antenie TVN24.

Relacje księcia Harry'ego i jego ojca nie są najlepsze. Syn monarchy przyznał, że bardzo mu zależy aby je poprawić. Nie ukrywał jednak, że jest zawiedziony zachowaniem swojego ojca.

East News

Jak się okazuje wsparcie nie otrzymał również od swojego brata. Konflikty pojawiały się również pomiędzy Meghan, a Kate. Wyszło ma jaw, że żona Williama doprowadziła ją do płaczu przed samym ślubem.

East News

Książę Harry nie ma wątpliwości jak na taką sytuacje zareagowałaby jego zmarła matka. Dla księżnej Diany to zawsze jej synowie, byli jej największym priorytetem.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama