Krzysztof Ziemiec w "Vivie!" wspomina pożar swojego mieszkania
ONS

Ziemiec o tragicznym wypadku: To był ból nie z tej ziemi. Zdarzało mi się wyć

Krzysztof Ziemiec w "Vivie!" wspomina pożar swojego mieszkania
ONS

5 lat temu życie Krzysztofa Ziemca legło w gruzach. W jego mieszkaniu zapalił się garnek z parafiną. Dziennikarz ratując rodzinę z płonącego domu uległ strasznym poparzeniom. Chociaż rany dawno się już zagoiły to blizny przypominające o tamtym traumatycznym wydarzeniu pozostaną do końca życia.

Ziemiec w najnowszym numerze magazynu "Viva!" opowiedział o najtrudniejszych dla niego momentach po pożarze. Dla dziennikarza bardzo trudna okazała się rehabilitacja.

- U mnie na początku to był ból nie z tej ziemi. Nie potrafiłem nawet zrobić przysiadu. Ćwiczyłem w zwykłej przychodni na Kole w Warszawie, na dużej sali. Otaczali mnie głównie starsi ludzie, po wypadkach, wylewach. I tak wtedy myślałem, że staruszkowie, a niektórzy byli naprawdę w podeszłym wieku, dają radę, a ja, młody człowiek, miałbym się poddać? Ci ludzie obok dawali mi przykład. Skoro im się udaje, to ja też tak muszę. Zdarzało mi się wyć, później jednak zaciskałem zęby, bo oni nie krzyczeli - wyznał prezenter wiadomości.


Ziemiec chciał jak najszybciej wrócić do normalnego życia, aby odciążyć żonę i pomóc w wychowaniu trójki dzieci.

- Patrzyłem na żonę, jak ledwo jest w stanie uwinąć się z tym wszystkim - dom, trójka dzieci i jeszcze chory, nieszczęsny mąż, którego trzeba zawieść na rehabilitacje. I mimo, że miałem momenty zwątpienia, żona nigdy się nie poddała. Nie pokazała po sobie, że jest bez sił. Wiedziała, że nie może. Bo kiedy ona się załamie, ja w jej twarzy zobaczę poparzonego, obolałgo i zrezygnowanego siebie. To działa jak lustro.


Na szczęście Krzysztof Ziemiec znalazł w sobie sporo siły i jak wiadomo 18 miesięcy po wypadku w wigilijny wieczór 2009 roku poprowadził główne wydanie wiadomości. Dziennikarz miał również autorski program "Niepokonani", w którym szczerze rozmawiał z ludźmi ciężko doświadczonymi przez los.

Za ocalenie życia i powrót do pełnego zdrowia Ziemiec podziękował na Jasnej Górze. Zobacz: Ziemiec podziękuje na Jasnej Górze

Więcej na temat Viva! Krzysztof Ziemiec
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48