Dla królowej Elżbiety II to musiał być wyjątkowo trudny moment. W sobotę, na zamku Windsor, w obecności najbliższej rodziny, odbyło się ostatnie pożegnanie księcia Filipa. 99-letni mąż monarchini zmarł w ostatni poniedziałek. Królowa była z nim związana małżeństwem 73 lata.

Reklama

Brytyjskie tabloidy natychmiast odnotowały moment, gdy trumna z księciem trafiła na katafalk, a Elżbieta II otarła łzę. Jej widok podczas całej uroczystości naprawdę łamał serce. Zobaczcie, jak królowa wyglądała podczas uroczystości żałobnych.

Zobacz także: Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Z czego jeszcze zrezygnował dla królowej?

Królowa Elżbieta żegna męża, księcia Filipa

To naprawdę poruszjące. Królowa, zwykle wzór opanowania, ociera łzę żegnając najważniejszego człowieka swojego życia, księcia Filipa, z którym spędziła niemal całe życie - pobrali się 20 listopada 1947 roku.

Przez te wszystkie lata był moją siłą, a ja i cała rodzina oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż kiedykolwiek by się spodziewał albo kiedykolwiek się dowiemy - mówiła Elżbieta II w 50. rocznicę ślubu.

East News

Zobacz także

Podcas uroczystości królowa siedziała sama, naprzeciwko rodziny. Jej twarz, tak jak twarze wszystkich uczestników uroczystości w kaplicy św. Jerzego, zakrywała maseczka.

East News

Reporterzy dostrzegli moment podcas uroczystości gdy otarła łzę.

East News
East News

Królowa jako pierwsza opuściła kaplicę i odjechała samochodem do Pałacu Buckingham.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama