Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News
Newsy

Królowa Elżbieta II ociera łzę na pogrzebie męża, księcia Filipa! Tak pożegnała miłość swojego życia

Poruszające pożegnanie. Zobaczcie, jak królowa Elżbieta II wyglądała podczas uroczystości żałobnych swojego męża, księcia Filipa.

Dla królowej Elżbiety II to musiał być wyjątkowo trudny moment. W sobotę, na zamku Windsor, w obecności najbliższej rodziny, odbyło się ostatnie pożegnanie księcia Filipa. 99-letni mąż monarchini zmarł w ostatni poniedziałek. Królowa była z nim związana małżeństwem 73 lata.

Brytyjskie tabloidy natychmiast odnotowały moment, gdy trumna z księciem trafiła na katafalk, a Elżbieta II otarła łzę. Jej widok podczas całej uroczystości naprawdę łamał serce. Zobaczcie, jak królowa wyglądała podczas uroczystości żałobnych.

Zobacz także: Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Z czego jeszcze zrezygnował dla królowej?

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

Królowa Elżbieta żegna męża, księcia Filipa

To naprawdę poruszjące. Królowa, zwykle wzór opanowania, ociera łzę żegnając najważniejszego człowieka swojego życia, księcia Filipa, z którym spędziła niemal całe życie - pobrali się 20 listopada 1947 roku. 

Przez te wszystkie lata był moją siłą, a ja i cała rodzina oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż kiedykolwiek by się spodziewał albo kiedykolwiek się dowiemy - mówiła Elżbieta II w 50. rocznicę ślubu.

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News

 

Podcas uroczystości królowa siedziała sama, naprzeciwko rodziny. Jej twarz, tak jak twarze wszystkich uczestników uroczystości w kaplicy św. Jerzego, zakrywała maseczka.  

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News

 

Reporterzy dostrzegli moment podcas uroczystości gdy otarła łzę.

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News

 

Królowa jako pierwsza opuściła kaplicę i odjechała samochodem do Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News

 

Królowa Elżbieta II
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków
Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków

Brytyjska rodzina królewska ma ogromne powody do świętowania! 94-letnia  Królowa Elżbieta II i 99-letni książę Filip obchodzą 73. rocznicę ślubu! Tym samym, są małżeństwem z najdłuższym stażem w historii brytyjskiej monarchii. Z tej okazji na oficjalnym Instagramie "The Royal Family", pojawiło się przepiękne zdjęcie tej pary, a przy okazji dowiedzieliśmy się, jaki prezent królowa i książę otrzymali od swoich prawnuków. Jest naprawdę wyjątkowy.  Zobacz także:  Książę Karol opowiedział o swojej walce z koronawirusem! Jak wyglądał u niego przebieg choroby? Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu 20 listopada to wyjątkowa data dla brytyjskiej monarchii. Tego dnia, 73 lata temu w opactwie westminsterskim królowa Elżbieta II i książę Filip pobrali się. Później był wspaniały miesiąc miodowy w Broadlans, posiadłości lorda Mountbattena, a następnie wspólne szczęśliwe lata małżeństwa, które trwają aż do dziś.  To niezwykle radosny dzień dla całej brytyjskiej rodziny królewskiej, ale także dla fanów monarchii. Z tej okazji w przeddzień rocznicy ślubu królewskiej pary, na oficjalnym instagramowym profilu "The Royal Family" pojawiło się nowe zdjęcie Królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Widzimy na nim małżeństwo, które wspólnie ogląda prezent od prawnuków. Para otrzymała od najmłodszych członków rodziny królewskiej wyjątkową kartkę z życzeniami.  Ta nowa fotografia została opublikowana z okazji jutrzejszej 73. rocznicy ślubu Królowej i Księcia Edynburga. Na zdjęciu Jej Królewska Mość i Jego Królewska Wysokość patrzą na rocznicową kartkę wykonaną przez księcia George'a, księżniczkę Charlotte i...

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News
Newsy
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!

Podczas, gdy cały świat mówi o kryzysie w małżeństwie księcia Williama i księżnej Kate, okazuje się, że to nie jedyna para z rodziny królewskiej, która ma poważne problemy w związku. Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip od dawna żyją w separacji! Jak do tego doszło? Elżbieta II i książę Filip żyją w separacji? W ostatnią sobotę książę Filip nie uczestniczył w oficjalnych obchodach  93. urodzin królowej Elżbiety II . Wcześniej nie pojawił się w pałacu Buckingham na spotkaniu z Donaldem Trumpem i Melanią Trump, których zaprosiła królowa. Jego nieobecność na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami innych państw nie powinna dziwić, bo w końcu książę Filip dwa lata temu przeszedł na emeryturę i nie wykonuje już oficjalnie żadnych obowiązków. Jednak jego nieobecność na wydarzeniu z okazji urodzin królowej, zrodziła wiele plotek na temat kondycji jego małżeństwa z królową. Okazuje się, że od kiedy Filip jest na emeryturze, dużo rzadziej widuje się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chce siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem.  Woli spędzać czas w spokojnym wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham. Tam czyta książki, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami przenosi się do zamku w Windsorze, gdzie może się oddać swojemu hobby -  powożeniu wozem konnym. Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami – podają brytyjskie media. Niektórzy uważają, że można już oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip...

królowa Elżbieta II z koroną na głowie
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II nie pojawiła się na chrzcinach Archiego! Co się stało?!
Królowa Elżbieta II nie pojawiła się na chrzcinach Archiego! Co się stało?!

W sobotę, 6 lipca, dokładnie dwa miesiące po narodzinach odbyły się chrzciny Archiego , syna Meghan Markle i księcia Harry'ego . Wydarzenie to miało charakter prywatny, ale książęca para zdecydowała się pokazać dwa zdjęcia na Instagramie. Na jednym z nich widać wszystkich członków rodziny obecnych na chrzcinach, a na drugim samą książęcą parę z synkiem. Pierwsze zdjęcie zwraca uwagę, bo zabrakło na nim... królowej Elżbiety II! Dlaczego nie zjawiła się na tak ważnym dla swojego prawnuka wydarzeniu?  Królowa Elżbieta II nie zjawiła się na chrzcinach przez Meghan?!  Już od miesięcy mówi się o kolejnych konfliktach w rodzinie królewskiej, a większość z nich ma powodować sama Meghan Markle! Żona księcia Harry'ego ma ponoć wyjątkowo trudny charakter, przez który nawet najbardziej lojalni i wieloletni pracownicy rezygnują ze swoich posad. Do tego Meghan nieustannie łamie królewski protokół, narażając się tym samym królowej. Czy to właśnie dlatego Elżbieta II nie pojawiła się na chrzcinach Archiego, dając tym samym Meghan do zrozumienia, że nie chce przebywać w jej towarzystwie? Okazuje się, że tym razem nie o to chodziło. Po prostu królowa Elżbieta II miała w tym czasie inne zobowiązania. Musiała pojawić się bowiem w Szkocji, gdzie świętowała Tydzień Holyrood u boku księcia Edynburga. Ponoć nie była zła, że książęca para nie przełożyła uroczystości na inny termin.    Królowa Elżbieta II nie zjawiła się na chrzcinach Archiego Królowa Elżbieta II jest zachwycona Archiem  

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner