Księżna Kate w poruszającym nagraniu wyjaśniła powód swojej nieobecności w przestrzeni publicznej i zaskoczyła cały świat wyznaniem o raku. To nie było łatwe dla 42-letniej żony następcy brytyjskiego tronu, ale księżna Kate zdecydowała się na ten krok, aby uciąć wszelkie spekulacje. Obecnie księżna rozpoczęła początkowy etap chemioterapii zachowawczej i teraz skupia się na swoim zdrowiu, dlatego rodzina królewska musiała zdecydować, kto przejmie obowiązki żony Williama. Wybór okazał się bardzo prosty... O kogo chodzi?

Reklama

Król Karol III i książę William już zdecydowali, kto przejmie obowiązki Kate

Księżna Kate po długiej nieobecności w przestrzeni publicznej i poruszającym wyznaniu o chorobie znów zniknęła z przestrzeni publicznej, ale najpierw poprosiła o prywatność i spokój — w tym trudnym dla niej i całej jej rodziny — czasie. Już wiadomo, że księżna aktualnie skupia się na leczeniu po udanej operacji brzucha i tymczasowo nie będzie pełniła dotychczasowych obowiązków. Rzecznik Pałacu Kensington poinformował jednocześnie, że książę William od połowy kwietnia nadal będzie wspierać żonę oraz wypełniać swoje obowiązki:

Księżna skupia się na powrocie do zdrowia po rozpoczęciu chemioterapii zapobiegawczej. Kate powróci do oficjalnych obowiązków, gdy otrzyma zgodę od swojego zespołu medycznego.
Król Karol III
Aaron Chown/Associated Press/East News

Według brytyjskich mediów osobą wyznaczoną przez króla Karola III oraz księcia Williama, aby tymczasowo zastąpić księżną Kate w pełnieniu obowiązków będzie księżniczka Beatrice. Córka księcia Andrzeja jest dobrze postrzegana w rodzinie królewskiej i nie ma na swoim koncie żadnych skandali w przeciwieństwie do swojego ojca. Wygląda na to, że księżniczka Beatrycze już wkrótce będzie pojawiała się na pierwszym planie w rodzinie królewskiej, która teraz jest w trudnym położeniu ze względu na chorobę króla oraz księżnej Kate.

Zarówno król, jak i William zauważyli, jak dobrze Beatrice sprawdziła się w ostatnich tygodniach, dlatego są zadowoleni, że występuje na pierwszym planie i reprezentuje rodzinę publicznie. Chociaż jej pozycja obecnie jest postrzegana jako tymczasowa, nieoficjalna rola, aby pomóc w zapełnieniu luk podczas rekonwalescencji Karola i Kate, w przyszłości może się ona stać bardziej stała
informuje magazyn 'OK! Magazine'
The Duke of Sussex and Princess Beatrice arriving at Westminster Abbey, central London, ahead of the coronation ceremony of King Charles III and Queen Camilla. Picture date: Saturday May 6, 2023.
Andrew Milligan/Press Association/East News
Reklama

Sądzicie, że Meghan Markle żałuje opuszczenia rodziny królewskiej? Teraz zapewne miałaby szanse, aby zastąpić księżną Kate.

Kate Middleton
Kate Middleton
Kate Middleton BBC Studios / Avalon/Photoshot/East News
Reklama
Reklama
Reklama