Andrzej Duda córką Kingą stoja przytuleni
Jerzy Dąbrowski/ONS
1/13
Andrzej Duda córką Kingą stoja przytuleni
Jerzy Dąbrowski/ONS

Córki polityków bądź wspierają ich w kampaniach, bądź odcinają się od kariery ojca i wybierają życie z dala od medialnego szumu. Ostatnio córki Pawła Kukiza nakręciły filmik wspierający ojca w wyborach parlamentarnych. Czy ten gest poprawi notowania ugrupowania Kukiza? Zobaczymy. Na razie postanowiliśmy przyjrzeć się wszystkim córkom "na świeczniku". Która waszym zdaniem najlepiej wspiera karierę taty?

Kinga Duda zdecydowanie nie chce uczestniczyć w politycznym życiu ojca. Oczywiście pojawiała się przy Andrzeju Dudzie w kampanii prezydenckiej - ale tylko w najważniejszych momentach - takich jak ogłoszenie wyników. Kinga Duda zdecydowała, że nie przeniesie się do Pałacu Prezydenckiego. Została w Krakowie i stara się nie przyciągać uwagi mediów. Czasem robi to za nią dziadek, który ogłasza, jakie wnuczka ma plany ślubne:)

2/13
Paweł Kukiz z córką Polą Kukiz stoją na scenie
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polą Kukiz wspierała ojca na konwencji wyborczej partii Kukiz 15.

3/13
Paweł Kukiz z żoną i córkami Polą, Hanią i Julią stoją na scenie podczas wieczoru wyborczego
Łukasz Korzeniowski/EAST NEWS

Wieczór wyborczy w sztabie wyborczym. Paweł Kukiz z żoną i córkami Polą, Hanią i Julią.

4/13
Paweł Kukiz obejmuje i całuje córkę Julię
Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Paweł Kukiz po oddaniu głosu w wyborach prezydenckich z córką Julią.

5/13
Izabela Jaruga Nowacka, Barbara Nowacka zdjęcia połsylwetek
TRICOLORS/EAST NEWS, Witold Rozbicki/REPORTER

W naszej galerii prezentujemy córki polityków. Ale nie mogliśmy zapomnieć, że na scenie politycznej jest też dziecko kobiety, która pełniła ważna rolę w życiu politycznym. Barbara Nowacka - kandydatka na premiera z ramienia Zjednoczonej Lewicy - przez lata była pamiętana głównie jako nastolatka prowadząca program "5-10-15". Nie angażowała się w ogóle w karierę swojej matki - wicepremier w rządzie Marka Belki - Izabeli Jarugi Nowackiej.  W telewizji zaczęła się pojawiać po tragicznej śmierci matki w Smoleńsku. Teraz ma być nową twarzą lewicy.

6/13
Premier Ewa Kopacz z córką i wnukiem idą po chodniku ze święconką

Córka premier Ewy Kopacz nie angażowała się w pracę matki. Katarzyna Kopacz-Petranyuk mieszka w Gdańsku i tak jak mama - jest lekarzem (ginekologiem) Ma 3-letniego synka.  O Katarzynie Kopacz głośno zrobiło się, gdy oświadczyła, że jeśli zwycięży PIS, wyprowadzi się z rodziną do Kanady.

7/13
Aleksandra Kwaśniewska w sukni ślubnej z tatą Aleksandrem
TRICOLORS/EAST NEWS

Ola Kwaśniewska była przez lata najbardziej medialną córką polityka. I to nie byle jakiego bo polskiego prezydenta. Wszyscy śledziliśmy jej stroje (ma świetny gust), relacje z rodzicami, ślub Oli Kwaśniewskiej z Kubą Badachem. Ola studiowała psychologię, ale pracuje jako dziennikarka m.in. w magazynie Viva. Przez lata unikała polityki i jakichkolwiek deklaracji. Choć niedawno pozwoliła sobie na zabawny komentarz po debacie Ewy Kopacz i Beaty Szydło.

8/13
Marta Kaczyńska ze stryjem Jarosławem modlą się w kościele

Marta Kaczyńska wspierała swojego ojca Lecha Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej. Kiedy tragicznie zginął, mówiło się, że Marta wystartuje  do Sejmu. Ona jednak wolała pracę prawniczki i wychowywanie dwóch córek. Czasem pojawia się u boku stryja - Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio nazwisko Marty Kaczyńskiej częściej pojawiało się w kontekście rozwodu z Marcinem Dubienieckim i zatrzymaniem go przez CBA.

9/13
Donald Tusk idzie ulicą z córką Katarzyną
Przemek Świderski/EAST NEWS

Katarzyna Tusk, córka przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i byłego premiera Donalda Tuska - też trzyma się z dala od polityki. Oczywiście towarzyszy tacie, gdy cała rodzina oddaje głos na wyborach. Ale zamiast angażować się w politykę, woli prowadzić lifestyle'owego bloga makelifeeasier, a ostatnio Kasia Tusk wydała książkę.

Nas ostatnio najbardziej podekscytowała wiadomość, że Kasia Tusk jest już po ślubie ze Stanisławem Cudnym...

10/13
Bronisław Komorowski z córką Marią Makowską idzie po ulicy

Dzieci byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego przez całą kadencję unikały kontaktu z mediami. Dopiero na samym finiszu wsparły ojca. Stanęła przy nim m.in. córka Maria Makowska.

11/13
Bronisława Komorowskiego idzie po chodniku z córką Elżbietą

Córka Elżbieta pojawiła się u boku ojca Bronisława Komorowskiego w Dniu Ojca w 2010 r.

12/13
Portrety Lecha Wałęsa i córek: Marii oraz Magdaleny
EAST NEWS, REPORTER

Lech Wałęsa to w polityce rekordzista pod względem córek:) Ma ich aż cztery. Najbardziej znana jest 33-letnia Maria Wiktoria -wszyscy o niej usłyszeli, gdy wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami". Najstarsza jest 36-letnia Magdalena (na zdjęciu z prawej).

13/13
portrety Lech Wałęsa i córki Brygida oraz Anna
EAST NEWS (3)

30-letnia Brygida (w środku) i 35-letnia Anna - są zdecydowanie najmniej znanymi córkami Lecha Wałęsy.