Karol Bielecki chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro
East News

Karol Bielecki chorążym polskiej reprezentacji na Igrzyska w Rio! Zdołał wrócić do sportu po wielkiej tragedii

Karol Bielecki chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro
East News
Karol Bielecki zostanie chorążym reprezentacji Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro! 
Ceremonia otwarcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro już w następny piątek 5 sierpnia. Tradycją stała się uroczysta defilada sportowców biorących udział w igrzyskach podczas tej ceremonii. To właśnie Karol Bielecki w roli chorążego poniesie biało-czerwoną flagę przed kolegami z reprezentacji.
 

Kim jest Karol Bielecki?

Dla kibiców sportu to postać wyjątkowa, z pewnością jeden z najbardziej walecznych polskich sportowców.
- Poprowadzisz naszą reprezentację trzymając ten sztandar, który kochamy - powiedział Karolowi Bieleckiemu prezes PKOl Andrzej Kraśnicki wręczając mu polską flagi.
Karol Bielecki to jeden z najbardziej lubianych piłkarzy ręcznych, który w reprezentacji Polski gra nieprzerwanie od 2002 roku! Razem z nią sięgał po medale mistrzostw świata i wszyscy liczymy na to, że także na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentacja Polski odniesie sukces. Jeśli tak się stanie, Karol Bielecki przełamie klątwę dotyczącą polskich chorążych. Od 1992 roku żaden z chorążych reprezentacji Polski nie zdobył olimpijskiego medalu.
Przed czterema laty chorążym była Agnieszka Radwańska, która odpadła już w pierwszej rundzie turnieju tenisowego. Ostatnim chorążym, który nie poddał się klątwie był Waldemar Legień, złoty medalista igrzysk w Barcelonie.
 
 
Karol Bielecki zasłynął niesamowitym hartem ducha i wolą walki - wrócił do sportu po ogromnej tragedii. Podczas jednego z meczów towarzyskich z Chorwacją rywal zaatakował go tak niefortunnie, że Bielecki doznał pęknięcia gałki ocznej. Oka nie udało się uratować, a Karol Bielecki myślał o zakończeniu kariery. Nie poddał się jednak i w specjalnych okularach kontynuuje swoją przygodę ze sportem.
 
W piątek 5 sierpnia poniesie biało-czerwoną flagę na stadionie Maracana w Rio de Janeiro, a w niedzielę 21 sierpnia miejmy nadzieję, że weźmie udział w finałowym meczu olimpijskiego turnieju piłki ręcznej.
 
Wierzymy w to, że Karol Bielecki na igrzyskach w Rio będzie miał wiele powodów do radości.
 
Uśmiechnięty Karol Bielecki bije brawo
Instagram

Przeładuj

Grzegorz Hyży zniknął z sieci! Co się z nim dzieje? Tłumaczy Agnieszka Hyży!

zobacz 02:15