Jak dziś wygląda Jadźka z filmu "Sami swoi"
Newsy

Jak wygląda dziś Witia z filmu "Sami swoi"? Ciężko uwierzyć, ale Jerzy Janeczek skończył 76 lat!

Jak wygląda dziś Witia z filmu "Sami swoi"? Ciężko uwierzyć, ale Jerzy Janeczek skończył 76 lat!

"Sami swoi" to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich filmów w historii. Pokolenia naszych rodaków uwielbiają kultową produkcję, która miała swoją premierę 1967 roku. Film opowiada o losach dwóch, skłóconych ze sobą rodzin: Kargulów i Pawlaków. Wśród gwiazd, które wystąpiły w "Samych swoich" jest Jerzy Janeczek, czyli filmowy syn Kazimierza Pawlaka.

Jak dziś wygląda Jerzy Janeczek i jak wspomina pracę na planie kultowej produkcji?

Dziewczyna Psikuty z "Chłopaki nie płaczą" rozpalała zmysły! Jak wygląda dziś 45-letnia Magda Mazur?

Jerzy Janeczek szczerze o pracy na planie "Samych swoich"

Jerzy Janeczek urodził się 22 marca 1944 roku. Aktor w 1968 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi. Rok wcześniej Jerzy Janeczek zadebiutował w "Samych swoich" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Aktor zdobył wówczas ogromną popularność, z której nie był zachwycony. 

(...) po tym filmie stałem się rozpoznawalny. Przy mojej naturze, człowieka raczej nieśmiałego, ta popularność i rozpoznawalność uwierała mnie. Bo jak tylko gdzieś się pojawiłem, słyszałem czasami szydercze: - Witia, podejdź no do płota i inne cytaty. Nie było to przyjemne. Zamykałem się więc w domu. Na szczęście dużo częściej słyszałem od fanów podziękowania za ten film - portal dziennikbaltycki.pl cytuje Jerzego Janeczka.

Niestety, ogromna popularność nie przełożyła się na dalszą karierę aktora. Jerzy Janeczek wyjechał do Stanów Zjednoczonych i tam - jak donoszą media - pracował m.in. przy remontach domów. W USA wystawiał również sztuki dla Polonii. 

(...) Stałem się promotorem naszej kultury. Polonia jest ubogo traktowana w przypadku wysokiej kultury. Jeśli się jej coś z kraju serwuje, to rozrywkę kabaretową i koncerty. Ale ludzie potrzebują też teatru i poezji. Mieliśmy grupę zapaleńców, która wystawiała sztuki-  Dziennik Bałtycki cytuje wywiad z aktorem.

Filmowy Witia na wiele lat zniknął z ekranu, ale od jakiegoś czasu znów możemy oglądać go w serialach i filmach. W ostatnich latach zagrał m.in. w "Kobietach Mafii",  "Koronie królów" czy  w filmie "Supernova".

Zobaczcie, jak dziś wygląda Jerzy Janeczek, czyli filmowy Witia z "Samych swoich"!

Zobacz także: Jak wygląda dziś Jadźka z filmu "Sami swoi"? Po dramatycznym wypadku przestała grać!

Jerzy Janeczek w tym roku skończył 76 lat.

Jerzy Janeczek na festiwalu filmowym w 2019 roku
East News

Rola w filmie "Sami swoi" przyniosła mu ogromną popularność.

Jak dziś wygląda Jadźka z filmu

Zobacz także
Nie żyje Andrzej Mrozek

Nie żyje Andrzej Mrozek. Zagrał m.in. w filmie "Sami swoi". Miał 80 lat

Wpadki w filmie Sami Swoi

Wpadki i ciekawostki o kultowym filmie "Sami Swoi"! Dostrzegliście te błędy? ZOBACZ!

 

Paulina Holtz przytula Kaję Paschalską
East News
Newsy
Jak na przestrzeni lat zmienili się aktorzy z serialu "Klan"? Spójrzcie na to nagranie!
Dokładnie 23 lata temu Telewizyjna Jedynka wyemitowała pierwszy, pilotażowy odcinek "Klanu"!

Dokładnie 23 lata temu Telewizyjna Jedynka wyemitowała pierwszy, pilotażowy odcinek "Klanu" . Trudno w to uwierzyć, ale od tamtej chwili minęły już 23 lata! W tym czasie  aktorzy występujący w serialu bardzo się zmienili. Niektóre gwiazdy, takie jak Agnieszka Kaczorowska czy Kaja Paschalska dorastały na oczach widzów- z małych dziewczynek wyrosły na piękne kobiety. Z okazji rocznicy premiery "Klanu" przygotowaliśmy nagranie z metamorfozami gwiazd hitu TVP!  Zobaczcie, jak na przestrzeli lat zmieniły się gwiazdy "Klanu"! Kto przeszedł największą metamorfozę?  Zobacz także:   Myślisz, że znasz dobrze polskie seriale? Ten test to rozstrzygnie! Rozpoznaj je po... czołówce "Klan" miał swoją premierę 16 czerwca 1997 roku. 

Kogel Mogel - plakat filmu
East News
Newsy
"No przecież dla przyjemności nikt nie pije, tylko jak mus", kto tak powiedział? Quiz z filmu "Kogel Mogel"!

Pamiętacie film "Kogel Mogel"? To jedna z najsłynniejszych polskich komedii, która regularnie przypominana jest w telewizji. Nie wiemy, jak Wy, ale my oglądamy ją za każdym razem, gdy znów jest puszczana :) Główną bohaterką filmu jest Katarzyna Solska, która dzień przed ślubem ucieka z rodzinnego domu i jedzie do Warszawy na studia, gdzie udaje jej się szybko znaleźć pracę w domu Mariana Wolańskiego i jego "uroczej" żony pani Wolańskiej :) Choć film ma już prawie 30 lat, nadal wszyscy pamiętają jego fabułę i słynne cytaty. To właśnie z nich postanowiliśmy Was sprawdzić! Weźcie udział w naszym quizie z cytatów w filmu "Kogel Mogel"!

 

ZOBACZ: Którym bohaterem z "Kogla Mogla" jesteś?! Kasią, Babcią Wolańską, a może Solskim? PSYCHOTEST!

Rozpoznaj bohatera filmu "Kogel Mogel" po... 2 HASŁACH! Dasz radę? QUIZ!

Obejrzałaś "Kogel Mogel" więcej niż 10 razy? :) Sprawdź się w naprawdę TRUDNYM quizie!

Pamiętacie film "Kogel Mogel"? To jedna z najsłynniejszych polskich komedii, która regularnie przypominana jest w telewizji. Nie wiemy, jak Wy, ale my oglądamy ją za każdym razem, gdy znów jest puszczana :) Główną bohaterką filmu jest Katarzyna Solska, która dzień przed ślubem ucieka z rodzinnego domu i jedzie do Warszawy na studia, gdzie udaje jej się szybko znaleźć pracę w domu Mariana Wolańskiego i jego "uroczej" żony pani Wolańskiej :) Choć film ma już prawie 30 lat, nadal wszyscy pamiętają jego fabułę i słynne cytaty. To właśnie z nich postanowiliśmy Was sprawdzić! Weźcie udział w naszym quizie z cytatów w filmu " Kogel Mogel "!   ZOBACZ:  Którym bohaterem z "Kogla Mogla" jesteś?! Kasią, Babcią Wolańską, a może Solskim? PSYCHOTEST! Rozpoznaj bohatera filmu "Kogel Mogel" po... 2 HASŁACH! Dasz radę? QUIZ! Obejrzałaś "Kogel Mogel" więcej niż 10 razy? :) Sprawdź się w naprawdę TRUDNYM quizie!

Nie żyje filmowy Witia z Sami swoi
East News
Newsy
Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat
Znany z kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego Jerzy Janeczek nie żyje. Czy są znane przyczyny śmierci? Związek Artystów Scen Polskich podał, że aktor odszedł nagle...

Nie żyje Jerzy Janeczek, polski aktor filmowy i teatralny, znany widzom głównie z roli Witii w trylogii Sylwestra Chęcińskiego - "Sami swoi", „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Aktor zmarł nagle w wieku 77 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich: Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witi Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSTiF, którą ukończył w 1968 roku. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w „Róży” Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego - czytamy na Facebooku.  Nie żyje Jerzy Janeczek, filmowy Witia z "Sami swoi" W dalszej części wpisu czytamy o zawodowej karierze Jerzego Janeczki oraz jego wybranej filmografii:  Po zakończeniu współpracy z tą sceną związał się z teatrami w Kaliszu, Koszalinie oraz warszawskimi: Popularnym, Na Woli i Dramatycznym. Wśród postaci, w które się wcielił był m.in.: Archanioł Michał, Ryczywół i Osioł w „Pastorałce” Schillera, Gustaw w „Ślubach panieńskich” Fredry, Jan, Książę Finlandii w „Eryku XIV” Strindberga, Alfred w „Mężu i żonie” Fredry, tytułowy „Irydion” Krasińskiego, Karol w „Mężczyźnie” Zapolskiej, Natan-Ksiądz w „Sędziach. Klątwie” Wyspiańskiego, czy Jaksa Zakapiorek w „Okapi” Grochowiaka. Grał w filmach i serialach, m.in.: „Stawka większa niż życie”, „Uciec jak najbliżej”, „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Trzecia...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik