Jak dobrać kolor podkładu?
Fotolia.pl

Jak dobrać idealny kolor podkładu?

Jak dobrać kolor podkładu?
Fotolia.pl

Wybór odpowiedniego koloru podkładu wciąż sprawia problem wielu kobietom, przyznamy szczerze, że my też do nich należymy. Dlatego przygotowałyśmy dla was kilka cennych rad od Eryki Sokólskiej - oficjalnej makijażystki marki Max Factor.

Przeczytajcie więcej o ulubionych podkładach redakcji Fleszstyle.pl

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu?

1. Największym grzechem jest dobierane koloru podkładu tylko do skóry twarzy. Policzki, szyja, dekolt i ramiona często mają inny odcień. Aby uniknąć efektu "doklejonej twarzy" wybierając podkład, zaczesz włosy do tyłu i odsłoń ramiona, łatwiej będzie określić odpowiedni kolor.

2. Następnym krokiem jest określenie, jaki masz rodzaj karnacji - ciepły czy zimny. Przyjrzyj się żyłom na nadgarstkach. Jeżeli mają zielonkawy odcień, masz ciepły odcień karnacji. Podkłady zawierające żółte pigmenty sprawdzą się u ciebie najlepiej. Niebieskawy odcień żył wskazuje na karnację chłodną - szukaj podkładów w odcieniu zimnego beżu z przewagą różowych pigmentów.

3. Teraz wytypuj 3 odcienie, które twoim zdaniem będą najbardziej pasowały do twojego koloru skóry. Najłatwiej ocenić trafność doboru koloru poprzez nałożenie odrobiny kosmetyku na linii żuchwy. Nałóż 3 wytypowane produkty i porównaj je do siebie (po nałożeniu próbek podkładu odczekaj chwilę - kolor musi wniknąć w skórę i się utlenić). Jeżeli nie widać wyraźnego odcięcia oznacza to, że kolor dobrany jest idealnie.

UWAGA! Jeżeli nie możesz sprawdzić odcienia przy dziennym świetle, poproś o próbki. Światło jarzeniówek jest mylące.

4. Kolor skóry zmienia się w zależności od pory roku. Dobrze jest mieć 2 kolory podkładu: jeden pasujący do twojej skóry wtedy, gdy jest ona jaśniejsza i drugi, kiedy się opalisz. W razie potrzeby kolory te można ze sobą mieszać. Wraz z opalenizną nie zmienia się tonacja naszej skóry, zmienia się jedynie jej odcień.

Na podstawie materiałów prasowych Max Factor

Więcej na temat krok po kroku
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04