Gwiazdy na marszu "Ani jednej więcej": Rozenek, Kayah, Kurdej-Szatan...
Instagram @m_rozenek/maffashion_official
Newsy

Gwiazdy na marszu "Ani jednej więcej": Rozenek, Kayah, Kurdej-Szatan... W sieci pojawiły się poruszające nagrania

W sobotę, 6 listopada, ulicami Warszawy przeszła wielotysięczna manifestacja pod hasłem "Ani jednej więcej", sprzeciwiająca się zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Protestowało wiele gwiazd.

Marsze pod hasłem "Ani Jednej Więcej" były protestem po dramatycznej śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Izabela zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po licznych badaniach u kobiety zdiagnozowano bezwodzie, sytuację bardzo groźną zarówno dla zdrowia i życia dziecka, jak i matki, w której wokół płodu nie ma płynu owodniowego, lub jest go za mało, przez co dziecko umiera. Pomimo próśb Izy, lekarze, nie dokonali aborcji, czekając, aż płód sam obumrze. Pacjentka zmarła przez wstrząs septyczny  równo miesiąc przed rocznicą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne.

31 października pełnomocniczka rodziny, Jolanta Budzyńska, specjalizująca się w sprawach błędów lekarskich, opublikowała w  w mediach społecznościowych poruszające słowa.

- Płód obumarł, pacjentka zmarła – napisała. 

Z smsów, które Izabela wymieniała z rodziną wynikało, że lekarze nie chcieli dokonać aborcji dopóki biło serce dziecka, bo bali się, że odpowiedzą za to karnie na mocy prawa aborcyjnego. 

Śmierć 30-latki sprawiła, że w sieci zawrzało, a przeciwnicy zaostrzania przepisów antyaborcyjnych postanowili zorganizować pokojowy marsz ulicami Warszawy. Wśród tłumu demonstrantów nie zabrakło też gwiazd.

Gwiazdy pokazały swoje mamy! Mama Małgosi Rozenek ma taki sam uśmiech jak "Perfekcyjna", a co z pozostałymi?

Gwiazdy na marszu "Ani jednej więcej"

W sobotę, 6 listopada, tysiące kobiet i mężczyzn, wzięło udział w marszu ku pamięci tragicznie zmarłej Izabeli z Pszczyny,  skandując hasła o równości płci i prawie kobiet o decydowaniu o własnym ciele. Wśród nich nie zabrakło również gwiazd walczących o prawa Polek. Wśród protestujących w centrum stolicy była m.in. Barbara Kurdej-Szatan, która za pośrednictwem Instagrama pokazywała, jak przebiega manifestacja, głośno skandując z tłumem hasło marszu: "Ani jednej więcej".

Na marszu pojawiła się również Kayah, która tego dnia szła razem z Joanną Przetakiewicz

- Będziemy się bronić. Razem. Ramię w ramię! Jesteś z nami? - zachęcały swoich obserwatorów do przyłączenia się do marszu.

- To smutna okazja, ale dobrze, że jesteśmy razem i się wspieramy - powiedziała Joanna Przetakiewicz na InstaStories.

Projektantka dodała również nagranie z jednej z warszawskich ulic, na której uczczono pamięć tragiczne zmarłej Izabeli licznymi kwiatami, zniczami oraz transparentami.

Gwiazdy na marszu
Instagram @joannaprzetakiewicz

W marszu uczestniczyła także Małgorzata Rozenek, która wcześniej opublikowała w sieci bardzo wymowny post o tragedii, jaka dotknęła rodzinę zmarłej 30-latki.

…Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej… Izo z Pszczyny - nie zapomnimy🖤 Z szacunku do Ciebie i troski o inne… To mogła być każda z Nas… Ile jeszcze? Co więcej? Co dalej? NIE POZWOLIMY! Izo 🖤 #anijednejwięcej - napisała na Instagramie Małgorzata Rozenek.

Ku zaskoczeniu wielu fanów, ukochana żona Radosława Majdana postanowiła pójść na marsz w towarzystwie swojego najmłodszego syna - Henia.

Gwiazdy na marszu
Instagram @m_rozenek

Oprócz rodziny Majdanów w proteście wzięli udział również Borys Szyc z żoną Justyną Nagłowską. Ukochana aktora przyznała, że bardzo to przeżyła śmierć 30-latki i wyznała, że podczas jednego z jej porodów lekarze walczyli o życie jej i dziecka.

- Nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić, co teraz czują dziewczyny w ciąży, jak bardzo się boją. Nie chcę sobie wyobrażać, jak ja będę się bała o nasze córki, kiedy będą w ciąży. Będę robić wszystko, żeby one nie musiały się bać - napisała Justyna Nagłowska.

Na marszu pojawiła się też Maffashion, która otwarcie przyznała, że choć marzyła o dużej rodzinie, to po tragicznej śmierci Izy z Pszczyny boi się zajścia w kolejną ciążę i wolałaby, żeby jej syn pozostał jedynakiem.

- Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie, mój synek nie będzie miał rodzeństwa. A już na pewno nie urodzonego w ojczyźnie - napisała Julia Kuczyńska na Instagramie.

Gwiazdy na marszu
Instagram @maffashion_official

Na warszawskim marszu można było spotkać też Agatę Młynarską, Annę Nowak-Ibisz, Tomasza Ciachorowskiego, Magdę Wójcik z "Big Brothera", Karolinę Malinowską i Oliviera Janiaka.

- Wiele przeszliśmy, wzloty i trudne momenty, nigdy jednak żaden nasz spacer nie był tak smutny, zatroskany, bezradny, a jednocześnie tak istotny - napisał Olivier Janiak na Instagramie pod kadrem z protestu.

Małgorzata Socha w czasie marszu "Ani jednej więcej" reklamowała... cukierki. Fani grzmią: "jakie to słabe"
Beata Zawrzel/REPORTER , Instagram @malgosia_socha
Newsy
Małgorzata Socha w czasie marszu "Ani jednej więcej" reklamowała cukierki. Fani: "masz jakieś granice?"
Najnowsze zdjęcie Małgorzaty Sochy sprawiło, że w sieci zawrzało. Internauci są oburzeni zachowaniem aktorki i wyzywają ją od "bezdusznych". Artystka odpowiedziała.

Małgorzata Socha należy do tych gwiazd, które chętnie dzielą się w mediach społecznościowych swoją codziennością. Za pośrednictwem Instagram aktorka publikuje nie tylko urocze sceny z życia rodzinnego, wspomnienia z zagranicznych wojaży, makijażowe, włosowe i modowe inspiracje, ale też zapowiedzi kolejnych projektów zawodowych, czy efekty współprac z licznymi reklamodawcami. I choć do tej pory fani aktorki byli zachwyceni instagramową działalnością swojej idolki, to jej najnowsze zdjęcie sprawiło, że w sieci zawrzało. Podczas, gdy tysiące kobiet i mężczyzn przemierzało ulice polskich miast upamiętniając tragiczną śmierć Izabeli z Pszczyny i walcząc o złagodzenie ustawy antyaborcyjnej, Małgorzata Socha w domowym zaciszu postanowiła... zareklamować cukierki.  - Masz Gośka w ogóle jakieś granice podejmowania współpracy za kasę?" - grzmieli internauci. Choć na początku gwiazda zaczęła usuwać niewygodne wypowiedzi, później zdecydowała się odpowiedzieć na ataki  internautów. Małgorzata Socha w ogniu krytyki za reklamowanie słodyczy w trakcie marszu "Ani jednej więcej" Cała Polska żyje teraz akcją "Ani jednej więcej", a przez wiele miast przeszły protesty upamiętniające tragiczną śmierć Izabeli z Pszczyny. 30 -latka zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po licznych badaniach u kobiety zdiagnozowano bezwodzie, sytuację, w której wokół płodu nie ma płynu owodniowego, lub jest go za mało, przez co dziecko umiera. Pomimo próśb Izy, lekarze, nie dokonali aborcji, czekając, aż płód sam obumrze. Pacjentka zmarła przez wstrząs septyczny, równo miesiąc przed rocznicą wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne. Śmierć 30-latki sprawiła, że w sieci zawrzało, a przeciwnicy zaostrzania...

Anna Lewandowska o śmierci 37-letniej Agnieszki
VIPHOTO/East News
Newsy
Anna Lewandowska i inne gwiazdy zdruzgotane śmiercią 37-letniej Agnieszki z Częstochowy
Po śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy głos w tej sprawie zabrały gwiazdy show-biznesu. W mediach pojawiły się komentarze m.in. Anny Lewandowskiej i Barbary Kurdej-Szatan.

Cała Polska jest wstrząśnięta śmiercią Agnieszki z Częstochowy. Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne komentarze w tej bardzo trudnej pod względem emocjonalnym sprawie. Warto przypomnieć, że 37-latka trafiła do częstochowskiego szpitala w grudniu ubiegłego roku. Kobieta była w pierwszym trymestrze ciąży bliźniaczej. Z oświadczenia rodziny wynika, że po śmierci jednego z bliźniaków lekarze nie podjęli na czas decyzji o jego usunięciu. Po tygodniu Agnieszka straciła drugie dziecko. Bliscy 37-latki przekazali, że dopiero dwa dni później pracownicy ośrodka medycznego przeprowadzili zabieg. Kobieta w poniedziałek 24 stycznia została skierowana do Szpitala w Blachowni, będąc już w stanie krytycznym. Niestety następnego dnia zmarła. Śmierć Agnieszki z Częstochowy poruszyła mnóstwo wpływowych osób. Na ten temat wypowiedziało się już wiele kobiet znanych z polskiego show-biznesu. W komunikatach Anny Lewandowskiej, Martyny Wojciechowskiej i Barbary Kurdej-Szatan nie brakowało mocnych słów. Anna Lewandowska komentuje śmierć Agnieszki z Częstochowy Zarówno Anna Lewandowska, jak i jej mąż Robert rzadko poruszają kwestie, które wywołują skrajne emocje w społeczeństwie. Para zawsze z dużą ostrożnością wypowiada się na tematy polityczne i unika komentarzy, które mogłyby zostać odebrane za kontrowersyjne. Tym razem trenerka personalna zdecydowała się jednak zabrać głos. Przy okazji nawiązała do hasztagu #AniJednejWięcej, który po raz pierwszy pojawił się po śmierci Izabeli z Pszczyny. Warto przypomnieć, że kobieta także zmarła w szpitalu po obumarciu płodu pod koniec ubiegłego roku. Zobacz także:   Anna Lewandowska o Klarze: "Czy nie zaczęłam przenosić na nią niespełnionych ambicji?" Ile matek musi jeszcze umrzeć, by hasło #AniJednejWięcej z życzenia stało się...

Barbara Kurdej - Szatan i Mateusz Damięcki
Newsy
Koledzy Barbary Kurdej-Szatan tracą przez nią kontrakty? Mateusz Damięcki odpowiada
Kontrowersyjne działanie Barbary Kurdej-Szatan sprawi, że współpracujący z nią aktorzy stracą kolejne kontrakty? Słowa Mateusza Damięckiego nie pozostawiają wątpliwości!

Barbara Kurdej-Szatan bardzo angażuje się w sprawy społeczne. Można powiedzieć, że czasami aż za bardzo, a jej wpis o Straży Granicznej był bardzo emocjonalny. Niestety jej słowa pociągnęły za sobą ogrom konsekwencji, z którymi aktorka musi sobie poradzić. Wiadomo już, że nie zagra więcej w serialu "M jak Miłość". Co dalej z innymi projektami? Mówi się, że koledzy z branży są wściekli na Kurdej-Szatan bo przez nią nie wznowiono z nimi kontraktów. Do sprawy odniósł się Mateusz Damięcki.  Zobacz także:  Gwiazdy na marszu "Ani jednej więcej": Rozenek, Kayah, Kurdej-Szatan... W sieci pojawiły się poruszające nagrania Mateusz Damięcki straci pracę przez Barbarę Kurdej-Szatan? Odpowiedział Barbara Kurdej - Szatan  jest bardzo zaangażowana w sprawy społeczne, stara się brać udział w akcjach charytatywnych, a ostatnio również w głośnej akcji "Ani Jednej Więcej", która była protestem po dramatycznej śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zgłosiła się do szpitala w 22 tygodniu ciąży, po badaniach lekarze zdiagnozowali u niej bezwodzie. W tej sytuacji wiadome było, że dziecko nie przeżyje, jednak była szansa na uratowanie matki. Niestety lekarze czekali zbyt długo, a kobieta zmarła. Po nagłośnieniu sprawy, ulicami polskich miast przeszły  pokojowe marsze ku czci 30-latki z Pszczyny , a wśród tłumów nie zabrakło plejady gwiazd, w tym Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka zaangażowała się również w sprawę uchodźców na granicy z Białorusią. Gwiazda "M jak miłość" postanowiła na swoim Instagramie podzielić się swoimi przemyśleniami. Zrobiła to jednak w sposób zbyt emocjonalny, a nawet wulgarny, za co grozi jej kara . Kobieta ponosi konsekwencje swojego czynu przez cały czas. Jacek Kurski, który jest prezesem TVP...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik