Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Grzegorz Ciechowski w reklamie Bytom
Akpa
Newsy

Ciechowski w kampanii znanej marki. Muzycy Republiki i internauci atakują wdowę po muzyku

Jak trafił do reklamy garniturów?

Od śmierci Grzegorza Ciechowskiego minęło już wiele lat, ale postać kultowego muzyka wciąż gości na łamach mediów. Niestety, nie ze względu na swoją ponadczasową twórczość, a przepychanki słowne między jego żoną i Małgorzatą Potocką, którą dla niej zostawił. Obie panie nie stroniły od mocnych wywiadów, nawzajem się oskarżając i obrażając. Przypomnijmy: Szok! Potocka sugerowała aborcję żonie Ciechowskiego?

Teraz o nazwisku Ciechowskiego znów jest głośno. Marka Bytom ogłosiła bowiem, że już w październiku swoją premierę będzie miała kolekcja garniturów inspirowana jego stylem. Wszystko w ramach projektu "Icons" - dwie poprzednie poświęcone były Zbigniewowi Cybulskiemu i Markowi Hłasce. W sieci pojawiło się już kilka archiwalnych zdjęć Grzegorza, które służą jako materiały reklamowe. To wywołało ogromne oburzenie wśród fanów muzyka i internautów, którzy wykorzystanie wizerunku zmarłego uważają za grubą przesadę. Sprawę ostro skomentował były gitarzysta Republiki.
 

Wizerunek Grzegorza w reklamie garniturów… Gdybym chciał być grzeczny powiedziałbym – niestosowne. Ale nie chcę być grzeczny więc nazywam to wprost – JEST TO SKANDAL !!!!!!!! Chciałbym być dobrze zrozumiany. Po prostu nie podoba mi się to, co się wydarzyło. Będę się strasznie kiepsko czuł widząc zdjęcie Grzegorza w centrach handlowych w innym kontekście niż jego działalność artystyczna. Człowiek idący artystycznie zawsze, w pewnym sensie, pod prąd, dziś staje się wprost częścią komercji. Zadałem sobie pytanie: co odpowiem kiedyś dziennikarzowi na pytanie o piosenkę „Mamona”. Czy spadkobiercy zdają sobie sprawę z tego, że w pewnym sensie, bezczeszczą pamięć po Grzegorzu. Bo jak się ma przekaz wynikający z tekstu piosenki „Mamona” do reklamy garniturów z Bytomia? Nikt nie miał moralnego prawa sprzedawać Grzegorza. Bo to nie jest sprzedanie jego wizerunku, to sprzedanie wszystkiego co było nim i z nim było związane. Takie jest moje zdanie, czy to się komuś podoba czy nie. „Pecunia non olet” - napisał na Facebooku wściekły Zbigniew Krzywański.


Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty pod adresem żony Ciechowskiego, Anny Skrobiszewskiej. Wdowie zarzuca się, że kierowały nią tylko pieniądze i chęć wzbogacenia się kosztem zmarłego artysty. Głos w tej sprawie zabrał jej reprezentant.
 

Propozycja wyszła od firmy i została przyjęta, w odróżnieniu od innych komercyjnych ofert, którymi jesteśmy zasypywani. To projekt w dobrym guście, który pozwoli promować Grzegorza oraz jego dorobek wśród młodych ludzi. Nie robimy nic, co byłoby nieeleganckie. Zgadzam się, to akcja komercyjna, ale też promocyjna, zarówno dla marki Bytom, jak i nazwiska artysty - wyjaśnia w rozmowie z dziennik.pl Przemysław Wałczuk, reprezentujący wdowę po Ciechowskim.


Myślicie, że taka kolekcja to dobry pomysł czy już przesada?

Zobacz: Wdowa po Ciechowskim atakuje Potocką: "Mieliśmy romans"

Grzegorz Ciechowski w reklamie Bytom

 

Grzegorz Ciechowski w reklamie Bytom

Gwiazdy na pokazie garniturów:

Córka Grzegorza Ciechowskiego o reklamie z udziałem artysty
Akpa
Newsy
Córka Ciechowskiego atakuje wdowę za reklamę z ojcem. Jest już odpowiedź
Skrobiszewska wystosowała oświadczenie

Kilka dni temu w mediach zawrzało. Okazało się, że marka garniturów Bytom wykorzystała wizerunek Grzegorza Ciechowskiego do nowej kampanii reklamowej. Nie trzeba było długo czekać na falę krytyki ze strony członków zespołu Republika czy internautów. Najbardziej dostało się wdowie po artyście, Annie Skrobiszewskiej , której wszyscy zarzucają chęć wzbogacenia się kosztem zmarłego muzyka. Przypomnijmy:  Ciechowski w kampanii znanej marki. Muzycy Republiki i internauci atakują wdowę po muzyku Głos w sprawie zabrała również córka artysty ze związku z Małgorzatą Potocką, Weronika . Dziewczyna przyznaje, że nie miała wpływu na decyzję podjętą przez Skrobiszewską. Jest jej przykro, że tata może zacząć być kojarzony z reklamą, a nie muzyką, tak jak było do tej pory: Mimo tego, że jestem córką, zostałam pominięta w podjęciu decyzji o użyciu wizerunku oraz nazwiska mojego Ojca w tej reklamie. Mówi się o deptaniu pamięci o Ciechowskim, kupczeniu jego wizerunkiem. Użycie jego wizerunku, nazwiska i renomy do reklamy to naruszenie mojego prawa do pamięci o Nim jako o artyście a nie celebrycie którym nigdy nie chciał być - pisze Weronika w liście do prezesa marki Wdowa po Ciechowskim nie widzi w tym niczego złego. Uważa, że muzyk może być wielką inspiracją dla innych: Grzegorz miał swój niepowtarzalny styl i wiele osób go kopiowało. Ubierał się jak chciał, sam wybierał rzeczy do sesji zdjęciowych, nie korzystał z usług stylistów. Choć nie interesował się raczej modą, to przywiązywał dużą wagę do swojego wizerunku scenicznego i dbał o to, aby jego ubranie stanowiło z muzyką którą wykonywał spójną całość. Kiedy firma BYTOM zwróciła się do mnie z chęcią stworzenia ubrań inspirowanych stylem Grzegorza, pomyślałam że jeśli spadkobiercy tak wielkich artystów, jak Cybulski czy Hłasko wyraziły zgodę, to...

Syn Grzegorza Ciechowskiego w kampanii Bytom
Facebook/Akpa
Newsy
To nie uciszy skandalu z Ciechowskim. Syn muzyka w kampanii znanej marki
Pozuje w koszulkach z wizerunkiem zmarłego ojca

Niespodziewane kontrowersje wywołała niedawno kampania reklamowa polskiej marki garniturów Bytom z udziałem legendarnego muzyka, Grzegorza Ciechowskiego . Jego najbliżsi przyjaciele i muzycy oraz córka, Weronika Ciechowska , mają za złe wdowie po artyście, Annie Skrobiszewskiej , że wyraziła zgodę na wykorzystanie wizerunku muzyka w reklamie. Przypomnijmy:  Skrobiszewska tłumaczy się z reklamy z Ciechowskim: Rozumiem uczuciowe podejście, ale... Teraz sprawa znów może nabrać rumieńców. Do sieci trafiły właśnie kolejne zdjęcia z sesji zdjęciowej, tym razem z udziałem... syna Ciechowskiego i Skrobiszewskiej, Brunona. Młody mężczyzna pozuje w koszulce z wizerunkiem słynnego taty. Nie da się ukryć, że przystojny Bruno jest bardzo podobny do swojego ojca. Ciekawe, jak na to wszystko zareagują muzycy Republiki i środowisko artystyczne, które nie szczędzi słów krytyki całej kampanii. Zobacz:  Ciechowski w kampanii znanej marki. Muzycy Republiki i internauci atakują wdowę po muzyku A tak wyglądała kampania z udziałem Grzegorza: Gwiazdy na pokazie garniturów: 

Potocka wydała książkę o Ciechowskim
ONS
Newsy
Szok! Potocka: Byłam kobietą do wynajęcia
Szokujące kulisy związku z Grzegorzem Ciechowskim

Od śmierci Grzegorza Ciechowskiego minęło już ponad 12 lat, ale emocje wokół jego osoby i życia prywatnego muzyka nie ustają. Kilka miesięcy temu głośnego wywiadu udzieliła jego ostatnia partnerka, Anna Skrobiszewska . Opowiedziała o traumatycznych przeżyciach i mocno zaatakowała Małgorzatę Potocką , z którą Ciechowski był związany wcześniej. Przypomnijmy: Wdowa po Ciechowskim atakuje Potocką: Mieliśmy romans Swoją wersję wydarzeń postanowiła przedstawić też po raz kolejny Potocka. Wspólnie z Krystyną Pytlakowską napisała książkę "Obywatel i Małgorzata", w której opowiada o życiu z legendarnym muzykiem. W sieci pojawiły się już pierwsze fragmenty i trzeba przyznać, że aktorka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej szokujących wspomnień. Na pierwszy ogień poszły wyznania o... seksie . Ja byłam kobietą do wynajęcia, Grzegorz bogatym biznesmenem. Seks był dla niego twórczością, jak muzyka. Potrafiliśmy zatrzymać windę w wieżowcu albo samochodem z rozpędem wjechać w pole i tak zaczynaliśmy się kochać. Kiedy myślę o Grzegorzu, coraz przejrzyściej widzę swoje błędy. Często śni mi się realnie. Wtedy przeprowadzam z nim długie rozmowy. Szkoda, że tylko we śnie - czytamy. Po takich fragmentach skusicie się na zakup książki o Grzegorzu Ciechowskim? Zobacz: Szok! Potocka sugerowała aborcję żonie Ciechowskiego?  

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner