Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej
ONS
Newsy

Z OSTATNIEJ CHWILI: Donald Tusk PREZYDENTEM Unii Europejskiej!

Wielki sukces polskiego premiera

Dobre wieści prosto z Brukseli. Przywódcy wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej wybrali nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Został nim Donald Tusk! Szef polskiego rządu był najpoważniejszym kandydatem na to stanowisko. Miał poparcie największych europejskich państw, a ta decyzja, według unijnych dyplomatów, była tylko formalnością.

Zobacz: Donald Tusk "prezydentem" Unii Europejskiej? Jest najpoważniejszym kandydatem

Co to oznacza dla Polski? Donald Tusk jako świeżo upieczony szef Rady Europejskiej będzie musiał złożyć dymisję z urzędu premiera wedle przepisów konstytucji. Kiedy to zrobi, prezydent będzie miał 14 dni na powołanie nowego prezesa ministrów i pozostałych członków rady ministrów. Sejm musi poprzeć jej skład. Jak to się nie uda, premier i rząd będą wybierani przez Sejm. Jeżeli to również się nie powiedzie - czekają nas przyspieszone wybory.

Donald Tusk do Brukseli wyjdzie 1 grudnia. Oficjalną informację podał na Twitterze Herman Van Rompuy, dotychczasowy szef Rady Europejskiej. 

Dobra wiadomość?

Zobacz: "Afera podsłuchowa" nabiera rozpędu. Olejnik zmiażdżyła Tuska na konferencji


Gwiazdy o aferze podsłuchowej:

Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej
ONS
Newsy
Donald Tusk "prezydentem" Unii Europejskiej? Jest najpoważniejszym kandydatem
Decyzja już niebawem

Aktualnie w Brukseli odbywa się spotkanie przywódców wszystkich członków państw Unii Europejskiej, na którym zostanie wybrany przewodniczący Rady Europejskiej. Nieoficjalnie nazywa się go "prezydentem" Europy. Ustępujący szef organizacji, Herman Van Rompuy, prowadził do wczoraj konsultacje z unijnymi stolicami. Najpoważniejszym kandydatem na stanowisko jest  Donald Tusk . Zobacz:  Afera podsłuchowa - zaskakujące słowa Donalda Tuska w Sejmie: Przepraszam! Według spekulacji unijnych dyplomatów, jest zgoda na to, by to polityk z Europy Środkowo-Wschodniej został przewodniczącym Rady Europejskiej. To eliminuje więc główną konkurentkę polskiego szefa rządu - premier Danii Helle Thorning-Schmidt. Na liście znaleźli się jeszcze byli premierzy Łotwy i Estonii, ale to Tusk spośród nich ma największe szanse, co stwierdza również jeden z dziennikarzy "Le Soir": W tej chwili najbardziej prawdopodobny scenariusz to, że premier Tusk zostanie szefem Rady, bo sporo szefów państw i rządów go popiera. Szanse są bardzo wysokie - powiedział Jurek Kuczkiewicz Oficjalna decyzja już wieczorem. Zobacz:  "Afera podsłuchowa" nabiera rozpędu. Olejnik zmiażdżyła Tuska na konferencji Gwiazdy o "aferze podsłuchowej":

Donald Tusk ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak komentuje to Kasia Tusk?
East News
Newsy
Donald Tusk ponownie szefem Rady Europejskiej. Kasia Tusk dumna z taty! A jak komentują wybór inni?
Donald Tusk ponownie szefem Rady Europejskiej. Kasia Tusk dumna z taty! A jak komentują wybór inni?

Kasia Tusk gratuluje ojcu wygranej podczas wyborów na przewodniczącego Rady Europejskiej. Donald Tusk , pomimo sprzeciwu rządu Beaty Szydło, ponownie będzie szefem RE. Za reelekcją Polaka było aż 27 państw. Jedynym państwem, które sprzeciwiało się, żeby Donald Tusk został przewodniczącym była... Polska, która jako swojego kandydata zgłosiła Jacka Saryusz-Wolskiego.   Wzruszający wpis Kasi Tusk w sieci Kasia Tusk za pośrednictwem portali społecznościowych już kilka minut po ogłoszeniu wyników głosowania, pogratulowała ojcu. Autorka popularnego bloga Make Life Easier zamieściła wspólne zdjęcie z rodzicami i skomentowała sukces Donalda Tuska. Dziś jest mi trochę łatwiej uwierzyć, że światło przeważa nad ciemnością. Jestem z ciebie taka dumna Tatusiu! - napisała Kasia Tusk. Wygraną Donalda Tuska komentowały tysiące Polaków, wśród nich znani - jak  Jerzy Dudek, Piotr Kraśko czy Tomasz Lis , którzy również zamieścili w sieci entuzjastyczne wpisy, gratulując Polakowi wielkiego sukcesu.  Odkładając na bok sympatie, albo antypatie polityczne - w absolutnie krytycznym momencie w historii Europa wybrała polskiego polityka na jedną z najważniejszych funkcji jakie w Unii istnieją. To dobry dzień dla Polski✌️ - napisał Piotr Kraśko. Sukces Donalda Tuska, jak można się było spodziewać, nie spodobał się partii rządzącej. Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej powiedział wprost, że "stało się bardzo źle". Przewodniczący partii Prawa i Sprawiedliwości już w Sejmie mówił, że Donald Tusk z pewnością nie jest reprezentantem Polski. W podobnym tonie wypowiadała się Beata Szydło.    A Wy cieszycie się, że Donald Tusk został ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej? Zobaczcie wpis i zdjęcie, jakie po wygranej swojego ojca zamieściła Kasia Tusk!   Zobacz także:  Katarzyna...

Donald Tusk z samochodem
East News
Newsy
Donald Tusk pokazał zdjęcie wnuków w swoim gabinecie w Brukseli. Tak spędzają czas z dziadkiem!
Donald Tusk pokazał zdjęcie wnuków w swoim gabinecie w Brukseli. Tak spędzają czas z dziadkiem!

Donald Tusk własnie kończy prace nad książką "Szczerze", która swoją premierę będzie miała 12 grudnia. To będzie osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej, w którym podsumowuje swoją 5-letnią kadencję. Data premiery już blisko, ale okazuje się, że książka jeszcze nie jest skończona, co zdradził sam polityk! Jak przyznał w mediach społecznościowych właśnie wybiera zdjęcia do książki. Przeglądając fotografię Donald Tusk trafił na urocze zdjęcie wnuków, którzy bawią się w jego gabinecie w Brukseli i postanowił ją opublikować na Instagramie. Sami spójrzcie na tę fotografię... Donald Tusk pochwalił się zdjęciem z wnukami! Polityk od czasu do czasu zaskakuje w mediach społecznościowych zdjęciami, na których pokazuje, jak spędza czas z wnukami. Widzieliśmy go już na placu zabaw, na hamaku, kiedy opiekował się wnuczką i grającego z wnukami na tablecie. Teraz Donald Tusk pochwalił się zdjęciem z odwiedzin wnuków w Parlamencie Europejskim. Chłopcy miło spędzali czas w gabinecie ówczesnego szefa Rady Europejskiej. Pod zdjęciem czytamy: Szukając zdjęć do mojej książki „Szczerze”, trafiłem na coś takiego. Wnuki w Brukseli. - napisał Donald Tusk na Instagramie.  Pod uroczym zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy Internauci sugerują, że może wnuki pójdą w ślady dziadka i zajmą się polityką: Słodkie chłopaki i od razu na wysokim szczelny w.Bruksela.👍💟 może polkna bakcyla po dziadku i kiedyś wkrocza w ŚWIAT Polityki. Młodość kontra dinozaury a w tle dwa bardzo ważne symbole :) świetne zdjęcie! Wnukowie fantastyczni❤️❤️❤️ Piękne 😍Oby to nie była kłótnia ...polityczna, tylko delikatna braterska;) wymiana poglądów Tylko spójrzcie na to zdjęcie!...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner