Doda, Sarsa, Szymon Chodyniecki, zespół Video - to polscy artyści, którzy zostali wyróżnieni przez Związek Producentów Audio i Video złotymi, platynowymi i diamentowymi płytami za single i albumy. To świetna wiadomość dla artystów na koniec roku!

Reklama

Doda otrzymała Złotą Płytę za singiel "Riotka", Tabb oraz Sound'n'Grace Platynową Płytę za album "Atom", Szymon Chodyniecki - Platynę za singiel "Sam na sam". Jednak prawdziwą królową jest tym razem Sarsa. Wokalistka otrzymała Diamentową (!) Płytę za singiel "Naucz mnie", złotą za "Indianę" oraz złotą za album "Zapomnij mi". Wśród zagranicznych artystek króluje Adele - poczwórna platyna za album "25".

Złota płyta za singiel przyznawana jest 10 tys. sprzedanych sztuk, platynowa - 20 tys, diamentowa - 100 tys. W przypadku płyt: złota - za 15 tys., platynowa - za 30 tys, diamentowa - za 150 tys.

Zobacz także

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Tymczasem Doda i Sarsa walczą o tytuł artystki roku oraz przeboju roku. Czy wyróżnienia ZPAV pomogą im w naszym plebiscycie?

Doda dostała Złotą Płytę za singiel Riotka

Sarsa otrzymała aż 3 wyróżnienia

Pełna lista nagrodzonych

Zarząd ZPAV przyznał kolejne wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt.
Posted by ZPAV on 16 grudnia 2015

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama