Pogrzeb Kory, Kamil Sipowicz składa urnę z prochami żony do grobu
East News
Newsy

Dlaczego Kory nie pochowano w Alei Zasłużonych na Powązkach?

"To jest miejsce bardziej stosowne"

 

Dziś w Warszawie tłumy przyjaciół, fanów i wielbicieli talentu pożegnały Korę Olgę Jackowską. Wielka artystka spoczęła na Powązkach Wojskowych, cmentarzu na którym leży wielu wybitnych Polaków. Jednak nie pochowano jej w tzw. Alei Zasłużonych, a w innej części cmentarza, zielonej i otoczonej pięknymi drzewami. Dlaczego?

Wytłumaczył to prowadzący uroczystość Wojciech Mann

 

Paulina Sykut zachwyciła jako Kora w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

Dlaczego Kory nie pochowano w Alei Zasłużonych?

Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Wojciech Mann, niedługo przed złożeniem urny z prochami Kory w grobie, zabrał głos. Jak mówił, pytano go o to dlaczego Kora nie będzie pochowana w tzw. w Alei Zasłużonych cmentarza na Powązkach.

 

Zobacz: "Boginie nie umierają". Wzruszające słowa bliskich i przyjaciół Kory na pogrzebie

 

To jest miejsce bardziej stosowne i tak zdecydowali jej najbliżsi. Kora nie lubiła celebry, a tu, wsród tych drzew, będzie lepsze miejsce dla niej.

Tak zdecydowała rodzina - powtórzył Wojciech Mann.

 

Wojciech Mann podczas uroczystości:

Pogrzeb Kory, przemawia dziennikarz Wojciech Mann
East News

 

Cmentarz Wojskowy na Powązkach to niezwykła nekropolia. Tu spoczywa wielu wybitnych Polaków.

W tym ludzie pióra, jak Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Jan Brzechwa, Maria Czubaszek, Janusz Głowacki, Ryszard Kapuściński, Tadeusz Konwicki, Magdalena Samozwaniec, czy Julian Tuwim.

Aktorzy, jak: Adolf Dymsza, Roman Kłosowski, Jan Kociniak, Tadeusz Łomnicki, Jan Machulski, Krystyna Sienkiewicz, czy Wojciech Siemion.

Wybitni sporowcy: Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski, Władysław Komar, Kamila Skolimowska, czy zmarła ostatnio Irena Szewińska.

Politycy - m.in. Władysław Bartoszewski, Józef Oleksy, Jacek Kuroń, czy Zbigniew Romaszewski.

Dziennikarze - Grzegorz Miecugow, czy Waldemar Milewicz.

Wielcy działacze jak Marek Kotański.

Kora spocznie tu również w towarzystwie rockmanów, czy nawet twórców polskiego punk rocka - w tym roku pochowano na Powązkach Wojskowych np. Roberta Brylewskiego. 

 

Kora spoczęła wśród drzew i zieleni:

Pogrzeb Kory
East News

Pogrzeb Kory: siostra i Katarzyna Litwin, menadżerka
East News

Pogrzeb Kory
East News
Newsy
Stylistka TVN pokazała swoje zdjęcie z pogrzebu Kory i wylała się na nią fala hejtu. Teraz wydała oświadczenie!
Jak się tłumaczy?

Pogrzeb Kory odbył się w środę, 8 sierpnia, na warszawskich Powązkach. Ceremonia utrzymana w świeckim stylu była niezwykle poruszająca dzięki wielu przemowom bliskich i przyjaciół Kory. Swoimi wspomnieniami o artystce podzielili się m.in. mąż Kamil Sipowicz , Wojciech Mann czy Magdalena Środa . Na pogrzebie Kory nie zjawili się jednak tylko najbliżsi, ale tłumy znajomych z show-biznesu i fanów. Niestety, wielu z nich nie potrafiło zachować powagi i robili sobie selfie na ceremonii pogrzebowej lub publikowali swoje fotografie z cmentarza. Internauci nie pozostawili suchej nitki na takich osobach, a wśród nich znalazła się m.in. stylistka Alicja Napiórkowska.   Zobacz:  Wstrząsające szczegóły choroby Kory! Lekarze stawiali złą diagnozę przez lata?   Alicja Napiórkowska opublikowała zdjęcie z pogrzebu Kory   Alicja Napiórkowska, stylistka, która występuje w „Dzień Dobry TVN”, oburzyła internautów swoją fotografią z pogrzebu, na której mogliśmy zobaczyć zarówno ją, jak i jej przyjaciela Łukasza Jemioła.   Takie prawdziwe, że strach się nie podzielić. Kora znowu dałaś powód do namysłu - napisała stylistka pod zdjęciem.   Zdjęcie zostało tak bardzo shejtowane, że Alicja Napiórkowska je usunęła. Zamiast tego opublikowała oświadczenie, zapewniając, że nie interesuje jej promocja własnej osoby, a zdjęcie dodała ze względu na emocje uwiecznione przez fotografa.   W związku z zaistniałą sytuacją w mediach, postanowiłam skasować niefortunnie wstawione zdjęcie z dnia 08.08.2018. Zamieściłam je tylko z uwagi na to, iż chciałam się z Wami podzielić emocjami, jakie fotoreporter pięknie uwiecznił na zdjęciu. Nie interesuje mnie jakakolwiek promocja, więc zdjęcie usunęłam. Pozdrawiam - napisała.   Potem jednak znów przemyślała kwestię swojego oświadczenia i poddała je...

Zmarł Wojciech Młynarski
Eastnews
Newsy
Dziś pogrzeb Wojciecha Młynarskiego. Gdzie i o której zostanie pochowany?
Znamy miejsce i datę pogrzebu.

Wojciech Młynarski zmarł w środę 15 marca. Miał 76 lat. O jego śmierci poinformowały za pomocą mediów społecznościowych jego dzieci: Paulina, Agata i Jan. Wojciech Młynarski zmagał się z problemami zdrowotnymi już od kilku lat. W maju 2014 roku trafił do szpitala z ostrym bólem serca. Od tego momentu jego stan zdrowia zaczął się pogarszać, szczególnie ostatnie 15 miesięcy jego życia należało do najtrudniejszych...   ZDJĘCIA Z POGRZEBU WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO:  Tłumy pożegnały Wojciecha Młynarskiego, wśród nich jego dzieci: Agata, Paulina i Jan Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Wojciecha Młynarskiego? Pogrzeb odbędzie się dziś - 24 marca, Wojciech Młynarski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. (...) uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego odbędą się 24 marca (piątek) o godzinie 13.40 w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie (ul. Powązkowska 14). Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Księga kondolencyjna zostanie wystawiona w dniach 22 i 23 marca (środa i czwartek) w Ratuszu na Placu Bankowym 3/5 w Warszawie. WIĘCEJ: Wojciech Młynarski nie żyje. Na co zmarł? "Mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie" Agata Młynarska pożegnała tatę we wzruszającym wpisie! Co napisała? Rodzina Młynarskiego jest bardzo utalentowana. Kim są jego dzieci i byłe partnerki? ZDJĘCIA​   Kim był Wojciech Młynarski? Wojciech Młynarski  to znany poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, a także tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Napisał takie piosenki jak "Jesteśmy na wczasach", "Róbmy swoje" czy "Nie ma jak u mamy", "Jeszcze w zielone gramy", "Niedziela na głównym"....

Wszystkich Świętych 2020: Jak wyglądają groby gwiazd?
Newsy
Wszystkich Świętych 2020: Tak dziś wyglądają groby gwiazd: Przybylska, Kora, Królikowski...
Wszystkich Świętych 2020: Tak dziś wyglądają groby gwiazd: Przybylska, Kora, Królikowski...

Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji nad osobami, których pomiędzy nami już nie ma. W bieżącym roku pożegnaliśmy także wiele znakomitych osobistości ze świata kultury, sportu oraz nauki. Nie ma pomiędzy nami już Pawła Królikowskiego, Dariusza Gnatowskiego, Andrzeja Strzeleckiego. Nie gaśnie pamięć również o znanych, którzy odeszli w ubiegłych latach. Jak wyglądają groby Anny Przybylskiej, Violetty Villas, Kory, Zbigniewa Wodeckiego czy Kaliny Jędrusik? Zobaczcie naszą galerię.  Zobacz także:  Wszystkich Świętych 2020: Znani, którzy odeszli w tym roku: Królikowski, Lipko, Gnatowski, Demarczyk... Wszystkich Świętych 2020: Jak wyglądają groby gwiazd?  Tegoroczne Wszystkich Świętych jest zupełnie inne niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Corocznie 1 listopada udajemy się na cmentarze, aby uczcić pamięć o naszych najbliższych, których pomiędzy nami już niema. W 2020 roku, decyzją rządu z powodu pandemii koronawirusa cmentarze w okresie święta zmarłych zostały zamknięte.  Pozostaje nam pogrążyć się w zadumie, a pamięć o naszych bliskich uczcić z dala od miejsca spoczynku bliskich. We wspominkowej galerii zebraliśmy archiwalne zdjęcia ukazujące, jak wyglądają nagrobki znanych, którzy już odeszli.  Z okazji drugiej rocznicy śmierci Kory, jej grób na Powązkach Wojskowych w Warszawie został zmieniony. Na nowym pomniku wokalistki widnieje rzeźba kobiety. Są widoczne również napisy Kora oraz data "1951 - (znak nieskończoności)". To projekt rzeźbiarki Moniki Osieckiej. Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. Zrobiłem coś solidniejszego - poinformował odnośnie decyzji o zmianie pomnika Kamil Sipowicz...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner