Reklama

Dziś w Warszawie tłumy przyjaciół, fanów i wielbicieli talentu pożegnały Korę Olgę Jackowską. Wielka artystka spoczęła na Powązkach Wojskowych, cmentarzu na którym leży wielu wybitnych Polaków. Jednak nie pochowano jej w tzw. Alei Zasłużonych, a w innej części cmentarza, zielonej i otoczonej pięknymi drzewami. Dlaczego?

Wytłumaczył to prowadzący uroczystość Wojciech Mann.

Dlaczego Kory nie pochowano w Alei Zasłużonych?

Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Wojciech Mann, niedługo przed złożeniem urny z prochami Kory w grobie, zabrał głos. Jak mówił, pytano go o to dlaczego Kora nie będzie pochowana w tzw. w Alei Zasłużonych cmentarza na Powązkach.

Zobacz także

Zobacz: "Boginie nie umierają". Wzruszające słowa bliskich i przyjaciół Kory na pogrzebie

To jest miejsce bardziej stosowne i tak zdecydowali jej najbliżsi. Kora nie lubiła celebry, a tu, wsród tych drzew, będzie lepsze miejsce dla niej.

Tak zdecydowała rodzina - powtórzył Wojciech Mann.

Wojciech Mann podczas uroczystości:

East News

Cmentarz Wojskowy na Powązkach to niezwykła nekropolia. Tu spoczywa wielu wybitnych Polaków.

W tym ludzie pióra, jak Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Jan Brzechwa, Maria Czubaszek, Janusz Głowacki, Ryszard Kapuściński, Tadeusz Konwicki, Magdalena Samozwaniec, czy Julian Tuwim.

Aktorzy, jak: Adolf Dymsza, Roman Kłosowski, Jan Kociniak, Tadeusz Łomnicki, Jan Machulski, Krystyna Sienkiewicz, czy Wojciech Siemion.

Wybitni sporowcy: Kazimierz Deyna, Kazimierz Górski, Władysław Komar, Kamila Skolimowska, czy zmarła ostatnio Irena Szewińska.

Politycy - m.in. Władysław Bartoszewski, Józef Oleksy, Jacek Kuroń, czy Zbigniew Romaszewski.

Dziennikarze - Grzegorz Miecugow, czy Waldemar Milewicz.

Wielcy działacze jak Marek Kotański.

Kora spocznie tu również w towarzystwie rockmanów, czy nawet twórców polskiego punk rocka - w tym roku pochowano na Powązkach Wojskowych np. Roberta Brylewskiego.

Reklama

Kora spoczęła wśród drzew i zieleni:

East News
East News
Reklama
Reklama
Reklama