Novak Djokovic odpadł z tenisowego turnieju olimpijskiego po meczu z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro. To jak na razie największa sensacja tenisowych rozgrywek olimpijskich, choć z Rio 2016 odpadła też Agnieszka Radwańska. Djokovic to lider światowego rankingu tenisistów.

Trwa nasza relacja NA ŻYWO. W Rio o ćwierćfinał walczą Łukasz Kubot i Marcin Matkowski!

Novak Djokovic odpadł z igrzysk Rio 2016

12-krotny triumfator wielkoszlemowych turniejów tenisowych nie ma jeszcze na swoim koncie złotego medalu olimpijskiego i igrzyska w Rio miały zmienić ten stan rzeczy. Nic z tego, del Potro, który pozbawił Djokovica również brązowego medalu na igrzyskach w Londynie, tym razem pokonał Chorwata już w pierwszej rundzie w meczu zakończonym wynikiem 0:2 w setach 6:7 (4-7), 6:7 (2-7).

To jedna z najbardziej dotkliwych porażek w karierze. Trudno się z tym pogodzić. Nie pierwszy raz przegrałem mecz, ale ten turniej jest wyjątkowy. Del Potro był lepszy - powiedział po meczu Djokovic, a potem obaj tenisiści przytulili się i... rozpłakali.

Z turniejem olimpijskim w pierwszej rundzie pożegnał się również polski tenisista Jerzy Janowicz, który po długiej przerwie wrócił na tenisowe korty. I w przeciwieństwie do Agnieszki Radwańskiej zebrał dobre opinie na temat swojego meczu, a przede wszystkim woli walki. Polak walczył do końca ulegając Luksemburczykowi Gillesowi Muellerowi 1:2 w setach 7:5, 1:6, 6:7 (10-12).

Jerzy Janowicz połamał rakietę na olimpiadzie w Rio

Po pierwszym wygranym przez Janowicza secie wydawało się, że przynajmniej on z polskich singlistów i singlistek przebije się do następnej rundy. I był tego naprawdę bliski, w decydującym tie-breaku miał już dwie piłki meczowe. Mueller zdołał je obronić i zakończył spotkanie zwycięsko.

Popularny Jerzyk w swoim stylu dał upust emocjom i roztrzaskał rakietę na kawałki.

Clássico Janowicz. Quebra a raquete e joga para mim e a @alcalejon, eis que aparece um ninja, pula na gente e pega pic.twitter.com/tF5yEnsttC
— snap: BreakPointBR (@BreakPointBR) August 7, 2016