ONS

Druga edycja polskiego "X-Factor" po blisko 3. miesiącach trwania przeszła właśnie do historii. Jej szczęśliwym zwycięzcą okazał się podopieczny Tatiany Okupnik, Dawid Podsiadło. Zdobył nagrodę główną, na którą składają się: kontrakt na wydanie płyty długogrającej, promocja albumu oraz 100 tysięcy złotych. Kolejne miejsca zajęli: Marcin Spenner i zespół stworzony na potrzeby programu, The Chance.

W finale zmierzyła się trójka najlepszych uczestników. Zaśpiewali po dwie piosenki. Najpierw te które wykonali najlepiej trakcie trwania programu, a później duety z gwiazdami muzycznymi. The Chance zaśpiewały razem z Amy McDonald, która dziewczyny przyćmiła, Marcinowi Spennerowi towarzyszyła łotewska grupa Brainstorm, a Dawidowi Podsiadle Katie Melua.

W drugiej edycji widzowie mogli w nim zobaczyć zmagania 9. uczestników, w których skład wchodzili soliści i zespoły. W roli prowadzącego producenci obsadzili po raz kolejny Jarosława Kuźniara. Postępy młodych talentów śledziło jury, w którym zasiadali: piosenkarz - Czesław Mozil, showman - Kuba Wojewódzki i piosenkarka znana poza Polską - Tatiana Okupnik. To oni decydowali, kto odpadał z programu.

Zgadzacie się z decyzją widzów? Czy Dawid powinien wygrać? Przypomnijmy wszystkich finalistów programu:

Więcej na temat X-Factor Dawid Podsiadło