ONS
Newsy

Co "natchnęło" Włodarczyk w Betlejem?

Będzie to miało swoje skutki...

Okres Bożego Narodzenia to nie tylko moment zadumy, rodzinnych spędów i prezentów, ale też czas kiedy można nieźle zarobić. Podobno wtedy najlepiej sprzedają się płyty z muzyką świąteczną, o czym doskonale wie Mariah Carey, której żaden album nie znalazł takiego uznania jak bożonarodzeniowy. Dlatego też w Polsce na tegoroczne święta wybór płyt z kolędami rośnie. Oprócz propozycji od Ady Szulc i Magdy Welc, będziemy mogli również posłuchać jak tradycyjne kolędy śpiewa Agnieszka Włodarczyk.


Aktorka nagrała 9 polskich kolęd, którymi chce wrócić na muzyczny rynek. Jej pierwsza płyta "Nie dla oka..." nie sprzedała się tak jak ona sama by tego chciała. Z materiałem świątecznym ma nieco większe szanse na pobicie własnego rekordu. Co więcej, z okazji świąt do albumu Agnieszka dorzuciła prezent w postaci instrumentalnej wersji "Cichej nocy", jakby ktoś chciał pośpiewać solo bądź z rodziną. Chwyt dobry.


- Od kilku lat pomysł nagrania kolęd nie dawał mi spokoju. Wiedziałam, że kiedyś przyjdzie ten czas, jednak nie wiedziałam, że potrzebuję do tego specjalnego natchnienia. Miesiąc przed nagraniem tej płyty wybrałam się w podróż do Betlejem - miejsca gdzie wszystko się zaczęło. To właśnie ta podróż stała się dla mnie natchnieniem do nagrania albumu z moimi, a mam nadzieje ze wkrótce również Waszymi ukochanymi kolędami - mówi Włodarczyk w rozmowie z serwisem Interia.pl.


Najwyraźniej słońce w Betlejem musiało dość mocno grzać kiedy Włodarczyk opalała się. No nic. Aga, do usłyszenia przy karpiu i choince!


pinokio


Mikołaj Krawczyk i Agnieszka Włodarczyk nagrają wspólną płytę
ONS
Newsy
Włodarczyk i Krawczyk nagrywają WSPÓLNĄ płytę!
Szukają nowego sposobu na życie

Po tym jak Mikołaj Krawczyk postanowił odejść z "Pierwszej miłości" dla dobra związku z Agnieszką Włodarczyk, para znalazła inny sposób na życie. Ona obecnie stara się o pracę w filmie fabularnym , a on od kwietnia kręci w Kabulu serial "Misja Afganistan". Oboje zapewniają jednak, że planują inne wspólne wyzwania. Jakie? O tym pochwalili się na łamach magazynu "Flesz" . - Zmiany w życiu prywatnym utwierdziły mnie w przekonaniu, że trzeba zmienić coś także w zawodowym - przyznał Krawczyk. Za zmianami zawodowymi stoi wydanie wspólnej... płyty. Do udziału w projekcie Krawczyk zaprosił zespół, z którym od czasu do czasu występuje i wierzy, że razem z Włodarczyk stworzy coś czego na polskim rynku jeszcze nie było. - Jak takie dwa wulkany spotykają się w studiu, t o dopiero będzie energia - twierdzi przyjaciel Mikołaja. "Flesz" zapewnia, że prace nad materiałem na nową płytę Mikołaja i Agnieszki już trwają , ale muzykom potrzebne są czas i pieniądze na sfinalizowanie projektu. Podobno największym problemem są te ostatnie. Po tym jak para zrezygnowała z dalszego grania w "Pierwszej miłości", z budżetem jest krucho. Krawczyk jest jednak dobrej myśli i wierzy, że jego ukochana nie będzie miała problemów ze znalezieniem nowej pracy. - Agnieszka to marka sama w sobie . Nie musi się bać, że nie znajdzie żadnej pracy. Włodarczyk ma już doświadczenie w roli wokalistki. Wydała dwie płyty, które całkiem poprawnie poradziły sobie na rynku. Pierwsza była nagrodą za wygraną w "Jak oni śpiewają?", a drugą z kolędami wydała rok temu, po tym jak "natchnęło ją" w Betlejem. Zobacz: Włodarczyk przy opalaniu wpadła na genialny pomysł... Myślicie, że ich wspólny projekt odniesie sukces?

nuty i gałązki ze stroika
©osaba/Fotolia.com
Styl życia
Zwyczaj kolędowania – jakie ma znaczenie? Historia kolędowania i najstarsze kolędy
Historia kolędowania w Polsce, czyli śpiewania pieśni bożonarodzeniowych, jest bardzo długa. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności. Jedną z najstarszych kolęd jest „Anioł pasterzom mówił”, a największą popularność zdobyła „Cicha noc” przetłumaczona na setki języków.

Historia kolędowania w Polsce, czyli śpiewania pieśni bożonarodzeniowych, jest bardzo długa. Wspólne śpiewanie przy rodzinnym stole niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności. Jedną z najstarszych kolęd jest „Anioł pasterzom mówił”, a największą popularność zdobyła „Cicha noc” przetłumaczona na setki języków. Kolędowanie jest jedną z bożonarodzeniowych tradycji kultywowaną już w czasach średniowiecza. Polega na śpiewaniu pieśni, które opisują narodziny Chrystusa, a także mówią o znaczeniu tego wydarzenia dla ludzi. Zwyczaj kolędowania – krótka historia Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem bożonarodzeniowym . Słowo „kolęda” wywodzi się z pogańskiego Rzymu, w którym świętowano pierwszy dzień miesiąca, odwiedzając znajomych, śpiewając pieśni, urządzając huczne uczty oraz składając sobie życzenia. Ten pogański zwyczaj kolędowania kultywowany był na terenach słowiańskich . Towarzyszyło mu ofiarowywanie darów kolędnikom. Pieśni bożonarodzeniowe zostały nazwane „kolędami” w XVI wieku, wcześniej określane były jako rotuły. Do Polski tradycja śpiewania kolęd przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza (XV wiek). Zaczęto tłumaczyć pieśni łacińskie i czeskie na język polski. Za przysłowiowy „złoty wiek polskich kolęd” uważa się przełom XVII i XVIII wieku, kiedy doszło do znacznego wzrostu popularności pieśni bożonarodzeniowych. Za najstarsze kolędy uważa się: „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna” oraz „Jezus malusieńki”. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o...

Agnieszka Włodarczyk
Newsy
Włodarczyk już znalazła sposób na przeżycie
Zrezygnowała z aktorstwa. Teraz będzie dorabiać jako...

Kariera Agnieszki Włodarczyk utknęła w martwym punkcie kiedy producenci seriali postanowili z nią nie współpracować. Brak propozycji podobno spowodował u gwiazdy   "depresję"   , a nawet wywołał "myśli samobójcze" . Na szczęście Agnieszka znalazła już pomysł na rozwiązanie całej sytuacji.   Magazyn "Party" dowiedział się, że Włodarczyk nie będzie już grała w żadnym serialu. I to nie dlatego, że nikt nie chce z nią pracować. - Agnieszka przez wiele lat była jednym z najgorętszych nazwisk w naszym show-biznesie . I nadal tak jest! - tłumaczy "Party" osoba z otoczenia. Z jej zdaniem zgadzają się organizatorzy imprez, który zapraszają Włodarczyk do ich prowadzenia. Ta jednak nie jest zainteresowana taką formą pracy, za to inaczej jest kiedy dostaje propozycję występu w roli piosenkarki. W ten właśnie sposób Włodarczyk chce zarabiać na życie. W końcu ma za sobą dwie płyty - "Nie dla oka" i z kolędami. To już jakiś repertuar. Szansą dla niej będzie występ na uroczystej gali sieci aptek. - Ona kocha śpiewać i wie, że jest całkiem niezłą piosenkarką. Dlatego teraz stawia tylko na muzykę . Na scenie może będzie towarzyszył jej ukochany? W końcu mają już "numery" na wspólną płytę... Zobacz: Krawczyk i Włodarczyk nagrywają razem płytę! Agnieszka Wlodarczyk z bratem na imprezie:

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner